Hiába szerzett vezetést a hazai csapat, viszonylag hamar fordított, és teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Mezőkövesd Zsóry FC.

Az, hogy verőfényes napsütés fogadta volna Kaposváron a Mezőkövesd Zsóry FC csapatát, enyhe kifejezés, ugyanis pokoli hőségben kezdődhetett az OTP Bank Liga második fordulójának összecsapása. A televíziós közvetítés okán 17 órakor startoló ütközet bőven harminc fok fölött kezdődött, ráadásul, amiért a mieink fekete szerelésben léptek pályára, nem sokan irigyelték a játékosok előtt álló kilencven percet.

Ami az újonc elleni összeállítást illeti, három helyen változott a kezdő a múlt heti, Zalaegerszeg elleni mérkőzéshez képest. Az akkor sérülés miatt lecserélt kettős, avagy Farkas Dániel, és Szeles Tamás helyett pályára lépő Eperjesi Gábor, Berecz Zsombor duó ott volt a gyepen a kezdő sípszónál, a harmadik változás pedig csatár poszton történt. A ZTE ellen győztes gólt szerző Budu Zivzivadze sérülés miatt kénytelen volt kihagyni a mai találkozót, a helyén így Molnár Gábor kapott lehetőséget.

A tudósításunk elején említett forróság ellenére, viszonylag hamar belekezdtek a felek, ami egy gyors gólváltásban mutatkozott meg leginkább. A Rákóczi szerzett vezetést a tizenkettedik percben, miután Nagy Richárd adott be kiválóan a jobb szélről. Az első fejest Szappanos Péter nagy bravúrral a mezőnybe tudta ütni, de a kipattantó Nagy Krisztián fejét találta meg, és itt már nem volt pardon (1-0). Szinte még a visszajátszást sem volt idő megmutatnia a közvetítő televíziónak, amikor Pekár László nagyjából harminc méterre a kaputól egy megpattanó, középre tartó lökettel kínálta meg Pogacsics Krisztiánt. A hazaiak hálóőréről meglepően messzire pattant el a labda, Nagy Dániel pedig jókor érkezett, kiegyenlítve ezzel az állást (1-1).

Ahogyan a gyors gólváltás előtt, úgy utána is a vendégek maradtak aktívabbak, a jóval több labdabirtoklás mellett ugyanis lehetőségekből is többet számolhattunk ezen az oldalon. Hogyha komoly ziccerekig nem is jutottak még el ekkoriban a sárga-kékek, egyértelműen az ő játékukban volt benne inkább az újabb találat. A játékrész derekán aztán el is jött a várva várt vezetést jelent támadás. Egy Molnár Gáborra érkező felpassz után a labdát egyből tovább pörgette a támadó, és itt következtek Cseri Tamás pillanatai. A Zsóry csapatkapitánya előbb kiosztott egy kötényt Vachtler Csabának, majd a tizenhatoson belülre érve Ur Lászlót, majd ismét Vachlert átverve egy-egy lövőcsellel teljesen tisztára játszotta magát, végül pedig a bal alsó sarokba helyezett (1-2). Klasszis gól, amivel kapcsolatosan annak ellenére sem csodálkoznánk, ha a szezon végén ott lenne a legszebbek között, hogy még csak a bajnokság második fordulójánál járunk. A szünetig egyébiránt leginkább mezőnyjáték zajlott, a borsodiak eldugták a labdát a leginkább saját térfelére betömörülő kaposváriak elől, és ugyan az egyperces hosszabbításban egy baloldali szögletből Molnár Gábor előtt adódott hatalmas lehetőség, de a próbálkozás kicsivel a kapu fölött végezte.

Sok minden a térfélcserét követően sem változott, egyértelmű volt a vendégek mezőnyfölénye, és a hőség sem akart csillapodni. Mindentől függetlenül veszélyes eredményt jelentett a 2-1, mivel esetenként el-eljutott a vendégek kapujáig a házigazda, és hogyha nem is ordító helyzetekről beszéltünk, bennük volt a gólszerzés lehetősége. Vigyázniuk kellett tehát előnyükre Kuttor Attila fiainak, aminek biztosítását egy újabb mezőkövesdi találat jelentette volna.

Akadtak is helyzetek a zöld-fehérek kapuja előtt, de az utolsó passzokba, vagy éppen a befejezésbe mindig hiba csúszott. Idő közben eljutottunk a második etap ivószünetéig is, ami után már csak bő negyedóra maradt hátra a találkozóból. Addigra a hazaiak mindhárom cserelehetőségüket kihasználták, a mieinknél ugyanakkor még mindig a kezdőcsapat volt fent a pályán. A hetvenhetedik percben aztán a héten a Ferencvárostól visszatérő Silye Erik is lehetőséget kapott, aki Vadnai Dániel helyére érkezett.

A mérkőzés hajrájához érkezve, nyolc minutummal a befejezés előtt a meccs első sárga lapja is megszületett, ebből is látszik, hogy túlzottan sok szabálytalanságot nem kellett lefújnia Berke Balázs játékvezetőnek. Idő közben a nézőtéri elégedetlenség is egyre hangosabban szűrődött be a pályára, a hazai hívek legalábbis nem voltak megelégedve kedvenceik teljesítményével. Vendég részről persze ez lehetett a legkedvezőbb forgatókönyv, pláne, hogy több igazán érdekes momentum már nem is történt, így pedig a Mezőkövesd Zsóry FC újabb három pontot szerzett, amivel két forduló után tartja száz százalékos formáját.

Mestermérleg:

Disztl László: Először is elismerésem mindkét együttesnek, mert nagyon kemény körülmények között kellett a mai napon teljesíteniük. Remek időszakban szereztünk vezetést, ami után rögtön hibáztunk egy nagyot, és visszahoztuk a Mezőkövesdet. A folytatásban igazából egy kiváló egyéni villanás döntötte el a meccset, de nem bántom a fiúkat, mert ma is küzdöttek, hajtottak, csak éppen ezen a szinten már tényleg megbüntetnek minden hibát.

Kuttor Attila: – Több szempontból is nagyon kemény mérkőzés volt, mivel a feljutó csapat első hazai összecsapásán lépett pályára, plusz ugyebár az időjárás is alaposan rányomta a bélyegét, ráadásul még hátrányból is kellett felállnunk. Büszke lehetek a csapatomra, mert végig kitartottunk az elveink mellett. Talán hamarabb is eldönthettük volna a három pont sorsát, de így is nagyon örülünk a győzelemnek.