A második félidő első percében Cseri Tamás bombagóljával szezonbeli harmadik bajnoki mérkőzését is sikerrel vette a Mezőkövesd Zsóry FC csapata.

Egy hat-, és egy hárompontos együttes csatája, akár így is felvezethettük volna az OTP Bank Liga harmadik fordulójának minket érintő mérkőzését, amelyen az első két játéknap után hibátlan Mezőkövesd Zsóry FC az ötven százalékos mérleggel álló Puskás Akadémia FC-t látta vendégül. A szombat este rendezett találkozó legfőbb kérdése ezek alapján mindenképp az lehetett, melyik társaság tud ott maradni közvetlen a tabella elején.

Ahhoz, hogy igazán remek bajnoki startról beszélhessünk, fontos lett volna a három meccsből három győzelem, ugyanakkor az eddigi legnehezebb feladatot jelentette a felcsútiak elleni rangadó. Hornyák Zsolt alakulata az első két körben bizonyította, veszélyes támadósorral rendelkezik, erre pedig Kuttor Attilának is reagálnia kellett, mármint a hátsó alakzatot, és a középpályás védekezést nagyon meg kellett szerveznie. A variációs lehetőségeket nagyban befolyásolta az a tény, hogy két hete, a ZTE elleni szezonnyitón két kezdő játékos is kidőlt, Farkas Dániel, és Szeles Tamás visszatérésére ráadásul továbbra is várni kell.

Nos, a helyzet úgy festett, hogy ugyanaz a mezőkövesdi kezdő tizenegy lépett pályára, mint egy héttel korábban, ráadásul ugyancsak 4-4-2-es hadrendben. Jó hírként fogadhatták a szurkolók, hogy a ZTE-meccs utáni napokban megsérült Budu Zivzivadze már a kispadon foglalhatott helyet, ami azt jelentette, hogy akár a grúz támadót is be lehetett vetni. A vendégek egy 4-3-1-2-es felállással startoltak, és a várakozásoknak megfelelően, igencsak támadó felfogásban. Mindez már a tízedik percben egy ajtó-ablak helyzetben is realizálódott, amikor egy hazai védőn megpattant labda Josip Knezevic elé pattant, aki laposan a baloldali kapufát találta el. Az első hazai ígéretes akcióra sem kellett sokat várni, ezt követően ugyanis a bal oldalról érkezett laposan egy beadás, ami azonban néhány centivel a kapuval szemben érkező Molnár Gábor előtt húzott el.

Ezzel a Zsóry-lehetőséggel olybá tűnt, kintebb jön a szorításból a házigazda, és kezdi egyre többet birtokolni a labdát. A játékrész közepéhez érkezve, újabb lövőhelyzet alakult ki, a múlt héten csodagólt szerző Cseri Tamás lökete kicsivel mégis elkerülte a kaput. Sokáig aztán semmi, már, ami az igazi helyzeteket illeti, míg nem a harminckilencedik percig nem értünk. Ekkor egy igen véleményes eset szemtanúi lehettünk. Vadnai Dániel végzett el roppant szemfülesen egy bedobást, ami a tizenhatoson belül a jobb oldalról egyedül érkező Pekár László elé pattant, majd érkezett a kapus Hegedűs Lajos, a mezőkövesdi támadó pedig elterült a földön. Bognár Tamás játékvezető rögtön a szituáció helyszínére sietett, majd sárga lappal figyelmeztette a hazaiak kilencesét. A közönség tüntetett, egyértelműen büntetőt vártak ugyanis, mindez persze nem győzte meg a sípmestert. Érdekes eset volt, annyi szent, más különös esemény ugyanakkor nem történt már a félidőben.

Nem úgy fordulás után! Szinte még vissza sem értek a helyükre a büfében sorban álló drukkerek, amikor egy hatalmas gólt láthattunk. A főszereplő ismét Cseri Tamás volt, aki kihasználva azt, hogy nem igazán támadják a tizenhatos előterében, óriási bombát eresztett el a bal felső irányába (1-0). Ebben a periódusban egyértelműen ellenfele fölé nőtt a Zsóry, de fogalmazhatunk úgy is, benne maradt a kapott gól a Puskásban. Több ígéretes akció bontakozott ki a folytatásban is, vagyis komolyan benne volt a levegőben egy újabb hazai találat.

Lassan elérkeztünk a változtatások időszakához is, a játékrész derekán pedig a meccs addigi egyetlen gólszerzője hagyta el a pályát. A lábát kicsit húzó Cseri érthetően vastaps mellett sétált körbe a játéktéren, míg új emberként Vajda Sándort köszönthette a publikum. Az utolsó húsz percen belülre érve aztán jött a visszatérő Zivzivadze is. A frissen érkező játékosoktól egyértelműen új lendületre számított a szakvezetés, már csak amiatt is, mert a végjátékhoz közeledve, megint egyre többször volt a labda a PAFC-nál, így akár veszélyes kontratámadások is kialakulhattak. Komoly lehetőség mégsem színesítette már a találkozót, amit persze a hazaiak egy csöppet sem bántak, hiszen idei harmadik bajnokijukat is győztesen fejezték be. Ezzel már háromból három sikernél tart a Mezőkövesd Zsóry FC, így továbbra is tartja második helyét a tabellán a listavezető MOL Fehérvár FC mögött csupán gólaránnyal lemaradva.

Mestermérleg:

Kuttor Attila: – Azt gondolom, hogy egy nagyon jó mérkőzésen két kiváló csapat találkozott egymással, és komoly fegyverténynek értékelem, hogy a végén mi tudtunk nyerni 1-0-ra. Készültünk valamivel erre a meccsre, ami az elején nem működött, de hál ’Istennek utána rátaláltunk egy másik megoldásra, ami sokkal jobban ment. A játékunk is feljavult, ami a stabilitásunknak is jót tett.

Hornyák Zsolt: – Először is gratulálok a mezőkövesdiek győzelméhez! Sajnos csak az első húsz perc volt az, amit szerettünk volna játszani, ekkor több lehetőséget is kihagytunk, gondolok itt például Knezevic kapufájára. Tudtuk, hogy a házigazda védekező játékkal fog ellenünk felállni, és kontratámadásokkal szeretné hozni a találkozót. A huszadik perc után elveszítettük a türelmünket, és nem jól reagáltunk a hazaiak játékstílusára. Optikailag mi nyomtunk, tartottuk a labdát, de nem voltunk elég agresszívak, nem tudtunk kialakítani igazi lehetőségeket. A székesfehérvári mérkőzésünkhöz hasonlóan, most is rögtön a fordulás után kaptunk gólt, ami igazán bosszantó. Nem szabad elvenni az érdemet a meccs egyetlen találatának szerzőjének, de én úgy közelítem meg a dolgot, hogy nem támadtuk meg kellőképpen agresszívan, ezért maradhatott ott olyan lövőhelyzetben. A második félidőben hiányzott az is, hogy a játékosaim több szívet tegyenek a játékukba, és így nem tudtunk kidolgozni egyetlen százszázalékos gólhelyzetet sem, amivel legalább egy pontot meg tudtunk volna menteni.