Így értékelt a két szakvezető:

Diósgyőri VTK – Mezőkövesd Zsóry 2-1 (0-0)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 1979 néző. Játékvezető: Andó-Szabó Sándor (Király Krisztián, Szert Balázs; Iványi Zoltán, Németh Ádám).
DVTK: Antal – Nagy T., Lipták, Karan, Tamás – Vela, Busai, Kocsis, Óvári – Makrai, Ugrai. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.
Mezőkövesd: Tujvel – Lázár, Pillár, Hudák, Vadnai – Keita – Farkas D. Střeštík, Koszta, Cseri  – Majtán. Vezetőedző: Radványi Miklós.

Csere: Kocsis helyett Nono a 46., Majtán helyett Veselinović az 55., Óvári helyett Ioannidis és Tamás helyett Forgács a 63., Cseri helyett Baracskai a 66., Střeštík helyett Szeles a 77. percben.
Sárga lap: Kocsis a 20., Tamás a 40., Tujvel a 74., Farkas D. a 76., Baracskai a 88. percben.
Gólszerző: Cseri (0-1) az 57., Forgács (1-1) a 73., Ugrai (2-1) a 90+3. percben.

Follow us: @eszakhirnok on Twitter | eszakhirnok.hu on Facebook

Radványi Miklós: Idegesen kezdtük a meccset, utána viszont megvoltak a lehetőségeink. Hétről – hétre ugyanezek a problémák, nem tudjuk a helyzeteket értékesíteni. A második félidő ugyanilyen volt, megint rosszul kezdtünk, de rúgtunk egy gólt ami után egyéni hibákból kaptunk kettőt. Bosszantó így kikapni, megint az utolsó percben. A végén behoztam a Szelest, hogy két szűrőnk legyen, de sajnos a gól után nem valósult meg semmi az elképzelésekből, lábra passzoltunk rendre pedig nem ez volt megbeszélve, így nem tudtunk gyors támadásokat vezetni. Sajnos Veselinovic csak ennyit bír, jó lenne egy olyan csatár, aki ugyanezt a teljesítményt 90 percen keresztül hozni tudná.

Bódog Tamás: Ez brutális volt, nem is lehetett volna ezt jobban kihegyezni. Mindenki azt hitte megesznek minket a góljuk után, de odatettük nagyon magunkat, mentünk előre, daráltunk, büszke vagyok a csapatra. Ezt így akart mindenki, hogy a végén legyen az izgalom, örülök, hogy bejött. A helyzetek megvoltak de ugyanúgy kimaradtak mint hetek óta, de a játékosok nem adták fel, és ez eredményre vezetett. Büszke vagyok a játékosokra, nem tudom őket leszidni mert nem lövik be a helyzeteket, mert az akarat fantasztikus volt. Nem emelnék ki senkit, ez a csapat diadala volt. Nono bejött és nem vesztett párharcot, megtanult küzdeni, örülök a teljesítményének.