Ezúttal nem tréfálta meg együttesünket a Szolnok, jól használtuk ki helyzeteinket és már dobogós helyen állunk.

A mieink kezdték a találkozót, s az első öt perc csendesen telt, az első lövést Takács eresztette el a hatodik percben. A kilencedik perc eseménydúsra sikeredett, előbb Heffler szöglete után alakult ki tumultus a vendégek kapuja előtt, de a gólvonalról sikerült menteniük, majd fél perccel később Bajzát az ötösön tudott labdába érni, de a kapus hárítani tudott. Jó iramú volt a találkozó, de a vendégek jobbára távolról kísérletezgettek. A 19. percben Rácz is egy ilyen lövésre szánta el magát, s laposan lőtt labdája megpattant egy hazai lábon, ezzel együtt a hálóban kötött ki, vezetett tehát csapatunk. A 26. percben Bajzát kapott sárgát, mert vélhetően visszakönyökölt egy vendég védőnek, miközben próbálta magáról lerázni, ezt követően kissé keményebbek lettek a belépők mindkét oldalon.
A 31. percben jött az első nagy szolnoki lehetőség, Nagy jobb oldali szabadrúgását Dombó ütötte ki. Hat perc múlva ismét volt dolga a kövesdi kapusnak, ezúttal Gajdos lövésénél, a kontrából pedig Molnár mehetett, de az ígéretes lehetőséget elrontotta. A 39. percben 22-23 méterről járt szabadrúgás a mieinknek, gyorsan elvégeztük, Nagy József vihette tisztán a labdát a kapu felé, de nem lőtt, hanem középre adott, nagyon pontatlanul és erősen.
Az utolsó öt perc két gólt is hozott. A negyvenedikben egy szöglet után kifejelték a labdát a szolnokiak, de a kipattanóra érkezett egy kövesdi, lőtt is, de labdája elakadt, majd Dvorschák elé került, aki 7 méterről a léc alá bombázott. Hogy kísértsen a múlt, arról a 45. perc gondoskodott: szöglethez jutottak a vendégek, két szolnoki is üresen maradt a túloldali kapufánál, bár lövésük nem volt erős, valahogyan utat talált Dombó keze mellett a kapuba. A végén még Nagy József beadásáról maradt le Bajzát néhány centivel, tiszta helyzetben fejelhetett volna.
A második játékrész is jó iramban kezdődött, s Tamási előtt adódott is lehetőség. Az 59. percben viszont a szolnokiak veszélyeztettek távolról Kovács révén, Dombó a helyén volt. tíz perc múlva Rácz ugratta ki jó ütemben Bajzátot – ekkorra a vendégek már kissé kinyíltak – a kövesdi támadónak nem jelentett gondot a befejezés, tiszta helyzetben tört kapura. A 73. percben Nagy István két perc múlva Gajdos kínálta meg egy-egy lövéssel a kövesdi kapust, a 78.-ban pedig Lengyel kísérletezett, ugyancsak 25-28 méter távolságról. A 81. percben Rácz a bal oldalon lódult meg, s éles szögből lőtt a rövidre, Pokorni szögletre ütötte a labdát. Egy perc múlva Fótyik előtt adódott hasonló sansz, ő a hosszút választotta, nem sokat tévedett. A végén még Hegedűs is adott egy jó passzt Bajzátnak, aki fölé lőtt, így maradt a 3-1-es hazai győzelem, megtört az átok, nem énekelte ki a sajtot a szánkból a szolnoki alakulat. A győzelemmel jelenleg másodikok vagyunk a tabellán.

Mezőkövesd Zsóry FC – Szolnoki MÁV FC: 3-1 (2-1)

Mezőkövesd, 1800 néző, Vezette: Farkas Ádám (ifj. Varga Gábor, Vígh-Tarsonyi Gergő)

Mezőkövesd Zsóry FC: Dombó – Fótyik, Devecseri, Szeles (Hegedűs D. 81.), Dvorschák, Heffler, Rácz (Tajthy 85.), Nagy J., Takács, Molnár G. (Tamási 46.), Bajzát. Vezetőedző: Benczés Miklós

Szolnoki MÁV FC: Pokorni – Rokszin, Vermes, Kenderes, Lengyel, Tóth Be. (Balajti 72.), Gajdos (Urbin 86.), Tóth B., Kovács O., Horváth P. (Papucsek 46.), Nagy I. Vezetőedző: Kis Károly

Gólszerzők: Rácz F. (19.), Dvorschák (41.), Bajzát (69.) ill. Rokszin (45.)

Benczés Miklós értékelése: Nagyon jó mérkőzést játszottunk. Fiaim feledtették a múlt heti játékunkat és komoly ellenféllel szemben magabiztosan nyertek.

Kis Károly értékelése: Null-kettő után futottunk az eredmény után és bár feljavultunk, a hazaiak a harmadik góllal eldöntötték a mérkőzést. A kövesdiek megérdemelten nyertek.