Hétfőn este évindító értekezletet tartottak utánpótlás edzőink, a csapatok ma és holnap kezdik a felkészülést.

Tóth Lászlóval, egyesületünk szakmai igazgatójával beszélgettünk utánpótlásunk évkezdéséről, valamint a szerdán rajtoló mini akadémiáról.

– Mi volt a téma az utánpótlás edzők évnyitó értekezletén?

– Elindítottuk az évet. A program összeállítása mindig nagyon nehéz. Vannak olyan játékosaink, akiknek gondot okoz a bejárás, az ő logisztikai problémájuk megoldása nagyon fontos. Amikor beindulnak az edzések, napközis rendszer van, s jönnek az akadémistáink is, akik számára szállást, napi ötszöri étkezést kell biztosítanunk. Érkeznek új edzők is, őket bemutattuk, felvázoltuk az elkövetkező 3-5-10 év elképzeléseit is. Vázoltuk azokat a módszereket, filozófiát, amelyeket szeretnénk meghonosítani, ez gyökeres változást jelent, amihez hónapok, évek kellenek. Tájékoztattuk a kollégákat az elvárásokról.

– Milyen felfogásbeli a változás várható?

– Fontos, hogy visszacsatolható módszerekkel dolgozzunk, ha az edzéseken el szeretnénk érni hatást, nem szabad csak a szemünkre hagyatkoznunk, mérnünk is kell. Technikai stábot is magunk mellé veszünk, akik igazán korszerű eszközökkel az edzés hatását tudják elemezni, értékelni. U15-től felfelé a kondicionális jellegű munkát specialista írja elő az edzőknek. A csapatok stílusa is egységes lesz, reméljük, hogy az elkövetkező fél évben, ha ránéznek a szurkolók, látni fogják, hogy ez a Mezőkövesd, mert speciális lesz. Ezeket az edzéseken kell megvalósítani, amelyek szerdán indulnak.

– Mit kell tudni az akadémiáról?

– A képzésről tudni kell, hogy integráltuk az oktatásba. A Szent László Gimnáziumba felvételt nyert tanulók hetente háromszor délelőtt is edzenek (a rajz, testnevelés, ének órák összevonása ad erre lehetőséget), fél tíztől tizenegyig az órarendben lesz az edzés. Optimalizálni tudjuk az étkezést, edzést, tanulást, a gyerekeket építeni szeretnénk. Ez a mezőkövesdi futballban nagy fejlődés. Egyelőre egy-két korosztályt érint, akik 9-10. osztályba járnak, jövőre másik, majd később valamennyi korosztályunk akadémistának vallhatja magát. Nagy segítséget nyújtottak az akadémia elindításához a gimnázium vezetői, valamint az egyesület elnöke és vezetése. Még nagyobb feladat lesz a működtetése.

– Hány fiatalt igazoltunk?

– Sokat kellett, mert szerettünk volna legalább 20 fővel dolgozni. Fontos, hogy egy évvel idősebbek között indítjuk őket, hogy megfelelő impulzus érje őket. Nem kerültünk be a kiemelt U16-ba, de komolyabb mérkőzéseket szerettünk volna. Mivel magas a létszám, ezért két csapatot indítunk, valamennyi akadémista játéklehetőséghez jut. Most még mozgásban van a létszám, 20-24 gyerekkel indulunk.

– Az edzői stábban lesz változás?

– Lesz. Az akadémiai képzéshez felkészült, nagy tapasztalattal rendelkező, akadémián dolgozó edzőkkel szeretnénk bővíteni a csapatot, Szalai Attilával és Répási Lászlóval (korábbi válogatott labdarúgók) állunk tárgyalásban. Távozó nem lesz a stábból. be szeretnénk iskolázni 3-4 fiatal edzőnket A-licences tanfolyamra, a képzettebbeket pedig elit A-ra.

 

Utánpótlás edzők:

U19 A Szabó László

U19 B Bocsi Zoltán

U17 A, B Szalai Attila?, Répási László?, Sivák Sándor?

U15 Kubinyi József

U14 Horváth Tamás

U14 megyei Gyetván Krisztián?

U13 Nagy Péter

U11-U12 Vámosi Csaba

U10-U11 Jakab Sándor

U9-U10 Kovács Zsolt

U7-U8 Fügedi István

Lakatos Béla?

Utánpótlás kapusedző Bukta Norbert

Női felnőtt Papp Sándor

Szalai Attila egyéni képzés

Répási László kondicionális képzés, egyéni képzés

Recommended Posts