Egygólos hátrányból, két kispadról beszálló játékos találatával, a hajrában fordította, és nyerte meg a Honvéd elleni hazai rangadóját a Mezőkövesd Zsóry FC csapata.

Verőfényes napsütés, közel húsz fok (napon még annál is több), vagyis igazi tavaszi időjárás várta a csapatokat az OTP Bank Liga 26. fordulójának nyitómérkőzésén, a Mezőkövesd Zsóry FC – Budapest Honvéd találkozón. A kora délutáni startot némiképp kompenzálta a hőmérséklet, 2019-ben így most látogatott ki a legtöbb néző a Mezőkövesdi Városi Stadionba.

Egyébként is kiváló sportcsemegére volt kilátás, mivel két olyan együttes nézhetett egymással farkasszemet, amely a tabellán is közvetlenül egymás mögött állt a forduló előtt, más kérdés, hogy az ötödik kispestieket egy esetleges győzelemmel sem tudta volna megelőzni a házigazda. Ettől még fontos volt a három pont megszerzése, hiszen a mieink mögött is nagy a tömörülés, és hát hazai környezetben egyébként is győztes csapatot szerettek volna ünnepelni a sárga-kék drukkerek.

Mezőkövesd Zsóry FC - Budapest Honvéd 2

Maga a meccs aztán mégis „langyosan” indult be, már, ami a gólhelyzetek kialakítását illeti. Arra nem lehetett panasz, hogy a két gárda játékosai nem akartak volna már az első pillanattól kezdve, csak túlzottan sok lehetőség ekkoriban még nem alakult ki a kapuk előtt. Az első említésre méltó esemény a tízedik percre volt tehető, amikoris Stefan Drazics durrantott rá egyet távolról, pattogós, kellemetlen lövését viszont Gróf Dávid szépen védte. Drazics mellett ezen a találkozón is ott volt a legutóbbi székesfehérvári mérkőzésen látott támadósor, vagyis Koszta Márk, és eggyel kettejük mögöttük Molnár Gábor. Visszakerült a kezdőbe Cseri Tamás és Vadnai Dániel is, így összeségében joggal várhattuk a támadó felfogást.

A szerb légiós megmozdulása után tényleg sokáig nem láthattunk komolyabb helyzetet a vendég kapu előtt, ellenben az első félórához érve, két fővárosi lehetőség is kimaradt. A meccs első sárga lapját kapó Mohamed Mezghrani szerzett veszélyes helyen labdát, majd középre adott, ahol Gazdag Dániel laposan a hosszú sarok mellett lőtte el a labdát. Nem sokkal később a Honvéd gólfelelőse, Filip Holender mentett az oldalvonal mellett ollózva, ami olyan jól sikerült, hogy a beadásból Philippe Ngog nem sokkal bólintott a kapu fölé.

Az első félidő végén egy perc hosszabbítás következett, és itt jött a játékrész legvitatottabb esete. Történt ugyanis, hogy egy mintaszerű vendég kontratámadás végén, a tizenhatoson belül Mezghrani csinált volna meg egy cselt, Matija Kataneccel találkozva azonban elesett. A kispestiek egy emberként reklamálták a büntetőt, Erdős József játékvezető viszont inkább az öltözőbe küldte az együtteseket. Az eset valóban érdekesnek bizonyult, mivel elsőre valóban gyanúsnak tűnt, a televíziós közvetítés viszont mást mutatott. Igen ám, csakhogy Mezghraninak már volt egy sárga cédulája, és, ha nem büntető, akkor… Szóval érdekesen zárult a felvonás, annyi szent.

Mezőkövesd Zsóry FC - Budapest Honvéd 3

Kis túlzással „déjá vu” érzésünk lehetett a térfélcserét követően, mivel abból a szempontból hasonlóan kezdődött a második etap, hogy ezúttal is Stefan Drazics távoli bombája jelentette az első veszélyt. Gróf ugyanakkor most is a helyén volt, de ettől a próbálkozástól kicsit legalább a hazai szurkolók is tűzbe jöttek, előtte legalábbis szinte állandóan a több száz főből álló kispesti B-közép hangját lehetett hallani.

Pláne a hatvankilencedik percben, amikor Holender Filip egy jó átadás után kapásból tekert a kapuba, megszerezve ezzel a vendégeknek a vezetést (0-1). Kuttor Attila ekkor már percek óta arra várt, hogy beállíthassa nigeri válogatott játékosát, Amadou Moutarit, aki pályára lépését követően, gyakorlatilag első labdaérintéséből kiegyenlített (1-1)! Elképesztő tűzijáték alakult ki egyébként a kispesti kapunál, mert először Molnár Gábor forgácsolta szét a jobb kapufát, ám (kosárlabdás hasonlattal élve) saját „lepattanóját” megszerezvén, a télen érkező csapattárshoz passzolt, aki a bal kapufa segítségével szerezte meg az első mezőkövesdi találatot.

Mezőkövesd Zsóry FC - Budapest Honvéd 5

És, ha egy üzlet beindul! Amadou Moutari beállítása egyértelműen jó döntésnek bizonyult, mivel a Honvéd továbbra is nagy erőket mozgósított a győzelem megszerzéséért, ő pedig pontosan akkor tud nagyon hatékony lenni, amikor van előtte terület. Nos, a nyolcvannegyedik percben egy, a saját tizenhatos előtti labdaszerzésből a nigeri játékos átvágtatott a pályán, majd a szintén csereként beszálló Vajda Sándorhoz tálalt, aki előbb Stefan Drazicshoz juttatta a labdát (miközben a szerb csatár érdekes körülmények közepette tűnt el a földön), majd miután visszajutott hozzá a játékszer, a hálóba lőtt (2-1). Ezzel pedig már a második kispadról beszálló játékos tudott eredményes lenni, ráadásul már csak néhány perc maradt hátra a találkozóból.

Hirtelen nagyon közel került a mérkőzés megnyeréséhez a házigazda, a kispestiek pedig mindent egy lapra feltéve rohamoztak. Szappanos Péter például egy perccel a rendes játékidő vége előtt a léc alól tornázott ki egy próbálkozást, ami bizony nem akármilyen egyenlítési lehetőséget jelentett, de, ahogyan a futball örök törvénye is mondja, ha az egyik oldalon kimarad egy nagy helyzet, akkor jön a büntetés. És most jött is. A teljes egészében kontrajátékra berendezkedő hazai csapatból a ráadásban még Stefan Drazics tudott kilépni ajtó-ablak ziccerben, aki ezúttal már nem hibázott, végérvényesen eldöntve ezzel az összecsapást. A vége mezőkövesdi örömünnep, amely során hosszú percekig zúgott a „szép volt fiúk”. Nem is csoda, a végére ugyanis egy remek délután részesei lehettek a Mezőkövesd Zsóry FC háza táján.

Mestermérleg:

Kuttor Attila: – Nagyon értékes győzelmet arattunk, egy, a bajnokság élmezőnyéhez tartozó együttes ellen. A három pont megszerzésének értékekét növeli, hogy hátrányból fordítva tudtunk nyerni. Gratulálok a csapatomnak!

Supka Attila: – Akármit mondanék most, az magyarázkodásnak tűnhet, de a mérkőzés folyamán volt három olyan szituáció, ami véleményem szerint, a találkozó végkimenetelét maximálisan befolyásolta. Ezeknél én úgy gondolom, hogy rossz döntések születtek. Függetlenül ettől, ezt a meccset 1-0-ás vezetés után meg kellett volna nyerni. Olyan buta hibákat, mint, amiket a végén a védekezésben elkövettünk, nem szabad elkövetni, pláne, hogy tudtuk, a Mezőkövesd nagyon jól jön ki a kontrákból.