Több mint négyezer drukker előtt szenvedtek vereséget Cseriék a bajnokesélyes FTC ellen.

Remek, napsütéses időben futhattak ki a csapatok melegíteni. Ha van foci ünnep, akkor megállapíthatjuk, hogy az OTP Bank Liga 28. fordulója lázba hozta egész Mezőkövesdet. Az ellenfél nem volt más, mint a listavezető Ferencváros, akiket több mint hatszáz szurkoló kísért el. Szokás mondani, hogy egy-egy kiemelt alkalomnak meg kell adni a módját, nem volt ez másképp most sem. A Miskolc Autó és a Volkswagen szorosabbra fűzte együttműködését a hazai csapattal, amit a mai napon jelentettek be. Összesen húsz személyautóval támogatják a Kövesdet.

Egy ilyen meccsen az ünnepélyes kezdőrúgás sem maradhatott el. Tállai András Dávid, két éves Mezőkövesd Zsóry szurkoló végezte el, aki először látogatott ki Ferencváros elleni mérkőzésre. A lehetőséget nagypapájától, Tállai Andrástól, a klub elnökétől kapta második születésnapjára. András Dávidot nagyapja és édesapja kísérte, így három Tállai András indította útjára a labdát.

kezdőrúgás-Kövesd-Fradi

Listavezető ide, bajnokesélyes oda, egyáltalán nem látszott a különbség a gárdák között. Egymásnak estek a főszereplők, helyzetek és lehetőségek jellemezték az első perceket, ám a kezdeti lendület után a vendégek szép lassan átvették az irányítást. Jól állta azonban a sarat Kuttor Attila legénysége, és következett a tizennyolcadik perc. Többször nyilatkozta már Molnár Gábor és Stefan Drazics, hogy azért tudnak ilyen hatékonyan összejátszani, mert mind a ketten szeretik a futsalos elemeket. Ma is bizonyították ezt az állítást: fantasztikusan tálalt Molnár Drazics elé, aki klasszis módon vette be Dibusz Dénes kapuját (1-0).

A gól után hasonlóan futballoztak a játékosok, nem változott az összkép. A labdabirtoklást a Fradi nyerte, ám nagyobb helyzeteket inkább hazai oldalon láthatott a publikum. A harmincegyedik percben Silye Erik beadása után Drazics tette Moutari elé a labdát, a nigeri támadó lövését azonban Lasha Dvali blokkolta. Nem volt azonban megállás, Silye kapott egy remek labdát, öt méterre a kaputól átvette, ám rosszul találta el a labdát, így nem sikerült Drazicsnak passzolnia. Óriási lehetőség volt, az egyik legnagyobb a meccsen.

Mezőnyben a labda inkább a Fradinál volt, ám komoly ziccerekig nem jutottak. Mikor már a hazai publikum a büfé felé vette az irányt a félidő vége miatt, két óriási helyzetet dolgoztak ki a zöldek. A negyvenharmadik minutumban egy szöglet után Miha Blazic fejelt kapufát, majd a hosszabbítás legvégén Marcel Heister bombázott nem sokkal Szappanos Péter kapuja fölé.

GPF_8648

A félidőben Kuttor Attila cseréhez folyamodott, Vadnai Dániel helyére érkezett Eperjesi Gábor. Szerkezetváltás nem történt, ám a félidő végén látott ferencvárosi nyomás tovább folytatódott. Az eddig remekül teljesítő matyó védelem hibázott, aminek az lett az eredménye, hogy Lasha Dvali egalizált (1-1).

A folytatásban is fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a zöld-fehérek előtt adódtak inkább helyzetek. Az ötvenhetedik percben Nguen húzta el a labdát Szappanos mellett, ám a labda gyorsabbnak bizonyult, így nem tudott élni a lehetőséggel. A volt fővárosi játékos, Amadou Moutari rendere megbontotta az ellenfél védelmét, de gól nem született.

Az iram nem csökkent, igazán élvezetes játékot produkáltak a gárdák. Az FTC szögletei rendre veszélyesek voltak, ám Drazics egy hatalmas fejessel jelezte: nem elégednek meg az egy ponttal. A cserék tekintetében hatalmas taps fogadta Böde Dánielt, akit a találkozó előtt a helyi műsorközlő is köszöntött, hiszen megszületett a válogatott támadó harmadik gyermeke. Jól nyúltak bele a mesterek a csapatokba, hazai oldalon Eperjesi teljesített remekül, közel állt a gólhoz is. A fővárosiaknál azonban még jobban örülhettek: Bőle Lukács első labdaérintéséből betalált a nyolcvanadik percben (1-2).

Az utolsó tíz minutum élvezetes pillanatokat, ám gólt már nem hozott. Szappanosnak kellett még hárítania egy óriási ziccert, ám a három pont sorsa eldőlt. Jó meccs volt, de a látottak alapján nem érdemelt vereséget a Mezőkövesd.

Mestermérleg:

Kuttor Attila: –  Nem érdemeltünk vereséget. Úgy gondolom, hogy végig meccsben voltunk, megvoltak a lehetőségeink, hogy akár tovább növeljük az előnyünket. Egy pontrúgás és egy beadás megpecsételte a sorsunkat. Kicsi plusz hiányzott ahhoz, hogy győztesen hagyjuk el a pályát.

Sergei Rebrov: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz. A gyors gól felül írta a terveinket. Nyilván jó lenne hét gólt lőni minden meccsen, de ez nem lehetséges. Az ilyen győzelmek mutatják meg a csapat és játékosok karakterét. Nagyon örülök a győzelemnek és a három pontnak.