A BATE Borisov 1-0-ra győzött az FC Ballkani ellen városunkban, így a koszovói csapat egy győzelemmel és egy vereséggel, 4-2-es összesítéssel jutott az Európa Konferencia-liga csoportkörébe.

A BATE Borisov továbbra is Mezőkövesden játssza hazai mérkőzéseit, miután az ukrajnai háború miatt nem lehet nemzetközi mérkőzéseket játszani Fehéroroszországban. A BATE Borisov az első fordulóban 3-1-es összesítéssel győzött az albán Partizani ellen, így továbbjutott, viszont az Aris Limassol ellen a két mérkőzésen összesítésben 11-5-s vereséget szenvedett, ezért az Európa Liga selejtezőjében folytathatta szereplését. A moldovai Sheriff Tiraspol elleni első találkozón 5-1-es győzelmet aratott hazai környezetben a moldáv csapat, míg a visszavágó 2-2-es döntetlennel zárult, így a BATE Borisov az Európa Konferencia-liga csoportköréért léphetett pályára a koszovói FC Ballkani ellen. Az első találkozón 4-1-es koszovói győzelem született, így nehéz visszavágó várt a fehérorosz csapatra.
Az első lehetőségre mindössze a 3. percig kellett várni, ekkor Kontsevoi szabadrúgása után Bane fejelt ígéretes helyzetben a keresztléc fölé. Ezután átvette az irányítást a Ballkani, helyzet mégis a fehérorosz csapat előtt adódott, Kontsevoi 25 méteres lövését Kolici a levegőben úszva ütötte ki, a játékvezető azonban a partjelző intésére lest jelzett. A 11. percben újra a hazaiak dolgoztak ki helyzetet, Bocharov 22 méteres lövését Kolici elvetődve ütötte szögletre, míg két perccel később Kontsevoi életerős távoli lövése suhant el centikkel a kapu fölött. A 23. percben előbb Laptev lövésébe léptek bele az utolsó pillanatban a koszovói védők, majd néhány másodperccel később Grechikho kísérlete szállt el félmagasan a kapu bal oldala mellett. A túloldalon két perccel ezután Gripshi lövésébe léptek bele a BATE Borisov védői. Az első félóra végén előbb Kontsevoi közeli csúsztatását védte könnyedén Kolici, majd egy beadás után Kontsevoi a kapust megelőzve közelről a hálóba lőtt, ezzel a hazaiak megszerezték a vezetést. A 39. percben a vendégek közül Zyba lőtt 18 méterről a jobb alsó sarok mellé, majd két perccel ezután a túloldalon Laptev közeli lövését hatástalanította Kolici.
Fordulás után az első percekben nem alakult ki helyzet egyik oldalon sem, majd a vendégek kényszerű okok miatt cseréltek, Tolaj sérülés miatt hagyta el a pályát, a helyére Berisha érkezett. Az 54. percben Kontsevoi fejelt éles szögből kevéssel a kapu mellé, míg a túloldalon Kryeziu lövését védte könnyedén Kudravets. Az 59. percben nagy egyenlítési lehetőség maradt ki, Kryeziu lépett ki jó ütemben a védők közül, a lövésébe Khadarkevich lépett bele önfeláldozóan az utolsó pillanatban.  A 67. percben a vendégek vezettek támadást a bal oldalon, Trashi beadásába Bane csúszott bele, az önfeláldozó mentés után ápolni kellett a hazai játékost. Ezután hármat cseréltek a hazaiak, Jimoh helyett Malkevich, Nechaev helyett Podstrelov, Volkov helyett pedig Gromyko lépett pályára. A 70. percben előbb Dellova hagyott ki egy nagy lehetőséget, majd a túloldalon Kontsevoi lövése volt pontatlan. Ezután újra cseréltek a fehéroroszok, Martynovot Antilevski váltotta. A folytatásban nagy erőket mozgósítottak a hazaiak a gólszerzés érdekében, de nagy helyzetet nem tudtak kidolgozni. A 80. percben kihasználta utolsó cserelehetőségét is a Kirill Olshevski, Grechikho helyére Shestyuk érkezett, nem sokkal később a túloldalon Kryeziu helyett Potoku állt be. A hajrában mindent egy lapra feltéve rohamozott a BATE Borisov, gólt mégis kis híján a vendégek szereztek, Berisha ígéretes helyzetben a kapu mellé tüzelt. A kilenc perces ráadásban is mindent megpróbáltak a vendéglátók, újabb gólt azonban már nem tudtak lőni, így 1-0-ás győzelemmel búcsúztak az európai kupaporondtól.

A mérkőzés jegyzőkönyve:
BATE Borisov – FC Ballkani 1-0 (1-0)
Mezőkövesd, Városi Stadion. zárt kapus. Vezette: Juri Frischer
BATE Borisov: Kudravets – Martynov (Antilevski 77. p.), Khadarkevich, Bane, Jimoh (Malkevich 68. p.), Nechaev (Podstrelov  68 p.) – Volkov (Gromyko 69. p.), Bocharov, Grechikho (Shestyuk 80. p.) – Laptev, Kontsevoi. Vezetőedző: Kirill Olshevski
FC Ballkani: Kolici – Thaqi, Jashanica, Dellova, Trashi – Korenica, Kuc, Zyba – Kryeziu (Potoku 84. p.), Gripshi, Tolaj (Berisha 53. p.). Vezetőedző: Ilir Daja
Gólszerző: Kontsevoi (30. p.)
Sárga lap: Kryzeiu (84. p.), Potoku (90+3. p.), Korenica (90+6. p.)
Első mérkőzés végeredménye: 1-4. Továbbjutott az FC Ballkani 4-2-es összesítéssel

Kirill Olshevski: Jól játszottunk, sok esélyünk volt a gólszerzésre. Ezen a meccsen kiegyenlíthettük volna az első meccsen összeszedett hátrányt . Ma megérdemeltük volna a győzelmet, de sajnos nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket.