2-0-ra győzött a BATE Borisov a Partizani ellen, így a fehérorosz csapat 3-1-es összesítéssel jutott a 2. fordulóba a Bajnokok Ligája selejtezőjében.

Városunkban találkozott egymással a fehérorosz BATE Borisov és az albán Partizani, miután az Európai Labdarúgó-szövetség döntése értelmében Fehéroroszországban nem lehet nemzetközi mérkőzéseket játszani az ukrajnai háború miatt. Nagy megtiszteltetés, hogy a BATE Borisov és az Európa-konferencialigában szereplő Torpedo BELAZ is városunkat választotta hazai pályájának.
A Partizani – BATE Borisov Bajnokok Ligája selejtező párharc első felvonása 1-1-es döntetlennel zárult az albán csapat gólját Cara szerezte, míg a fehérorosz együttesből Antilevski volt eredményes, így teljesen nyílt volt a párharc a visszavágó előtt.
A Partizani kezdte aktívabban a mérkőzést, már a 2. percben veszélyes támadást vezettek, kapura lövésig azonban ekkor még nem jutottak el. A 8. percben viszont az első kapura lövés is megtörtént, Mba 16 méteres kísérlete azonban jócskán elkerülte a ketrecet. A 12. percben az első veszélyes próbálkozást láthattuk, egy formás Partizani támadás végén Saliou fejesét nagy bravúrral tornászta szögletre Kudravets, a sarokrúgás után Mba fejese kerülte el centikkel a kapu jobb oldalát. Ezt követően kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, a játék elsősorban a két 16-os között zajlott, a kapuk nem forogtak veszélyben. A 22. percben a BATE Borisov is eljutott kapura lövésig, Malkevich beadása után Nechaev tüzelt a kapu fölé 17 méterről. Az ellentámadás végén egy veszélyes jobb oldali beadásról centikkel maradt le középen Mba és Cara. Két perccel később Rrapaj távoli kísérlete kerülte el mintegy két méterrel a jobb alsó sarkot. Az első félóra végén Murataj éles szögből leadott lövését védte nagy bravúrral Kudravets. A szünetig hátralévő időben már nem forogtak veszélyben a kapuk, így gól nélküli döntetlennel vonulhattak szünetre a felek.
Fordulás után 15 másodperc kellett az első kapura lövéshez, Da Silva kísérletét azonban blokkolták a BATE Borisov védői. A második félidő elejét is megnyomták az albánok, beszorították a saját térfelére a fehérorosz csapatot, újabb helyzetet az 52. percben tudtak kialakítani, amikor is Murataj ziccerét óriási bravúrral, lábbal védte Kudravets. Ezt követően kiegyenlítettebb lett a játék képe, a kapuk hosszú ideig nem forogtak veszélyben. A 71. percben egy formás fehérorosz támadás végén Malkevich talált közelről a kapuba, ezzel a BATE Borisov megszerezte a vezetést. A hátrányba kerülő Partizani hármas cserét hajtott végre a 76. percben, Da Silva, Cara és Mehmeti helyett Maguette, Grezda és Bilali állt be. A hajrában nagy fölényben játszottak az albánok, de a fehérorosz gárda szervezetten védekezett, így nem tudtak komolyabb lehetőséget kialakítani. A mérkőzés végén még mindkét csapat cserélt, a hazaiaknál Antilevski és Grechikho helyére Podstrelov és Islamovic érkezett, míg az albánoknál Mba és Rrapaj helyett Mensah és Keko lépett pályára. Nem sokkal később újra cseréltek a fehéroroszok, Malkevich és Kontsevoi helyére Sehstyuk és Vasilevich állt be. A ráadásban még Sota, Saliou és Maguette előtt is lehetőség nyílt az egyenlítésre, de betalálniuk nem sikerült, az egyik kontra végén viszont Shestyuk közelről a hálóba helyezett, így a BATE Borisov 2-0-ra megnyerte a mérkőzést és bejutott a Bajnokok Ligája selejtező 2. fordulójába.

A mérkőzés jegyzőkönyve:
BATE Borisov – Partizani 2-0 (0-0)
Mezőkövesd, Városi Stadion. zárt kapus. Vezette: Kevin Clancy (skót)
BATE Borisov: Kudravets – Nechaev, Khadarkevich, Bane, Jimoh – Gromyko, Bocharov, Grechikho (Islamovic 85. p.) – Malkevich (Sehstyuk 90+3. p.), Antilevski (Podstrelov 82. p.), Kontsevoi (Vasilevich 90+3. p.). Vezetőedző: Kirill Olshevski
Partizani: Qirko – Hadroj, Sota, Saliou, Atanaskoski – Murataj, Mehmeti (Bilali 76. p.), Rrapaj (Keko 85. p.) – Da Silva (Maguette 76. p.), Mba (Mensah 85. p.), Cara (Grezda 76. p.). Vezetőedző: Zoran Zekic
Gólszerzők: Malkevich (71. p.), Shestyuk (90+12. p.)
Sárga lap: Atanaskoski (35. p.), Murataj (67. p.)
Első mérkőzés végeredménye: 1-1. Továbbjutott a BATE Borisov, 3-1-es összesítéssel