3-1-es győzelmet aratott a MOL Fehérvár csapatunk ellen az OTP Bank Ligában.

A 3. helyen álló Fejér megyei gárdát láttuk vendégül a bajnokság 30. fordulójában ma este. A felek ellentétes előjelekkel várhatták az összecsapást, labdarúgóink három vereséget szenvedtek az elmúlt hetekben, ennek a sorozatnak a megszakítására készültek szerdán, míg a vendégek két bajnoki győzelem mellett bejutottak a MOL Magyar Kupa döntőjébe, így nagy önbizalommal várhatták az egymás elleni mérkőzést. A csapatok kétszer találkoztak ebben az idényben, a mezőkövesdi találkozó 2-1-es fehérvári sikerrel zárult, míg februárban megosztoztak a pontokon az együttesek, miután gól nélküli döntetlent játszottak Székesfehérváron.
Csapatunk összeállítása négy helyen változott az Újpest elleni találkozóhoz képest, Martic és Katanec letöltötte eltiltását, emellett Farkas is felépült sérüléséből, így mindhárom játékos visszatérhetett a kezdőbe. Rajtuk kívül Vutov is kezdőként lépett pályára, Dimitriou, Nagy D., Karnitski és Szeles ezúttal a kispadon kezdett. A fehérváriaknál három változtatás történt a Budapest Honvéd elleni találkozóhoz viszonyítva, Stopira, Petryak és Szabó helyett Bamgboye, Zivzivadze és Houri kapott lehetőséget az első perctől.
Bátran kezdett együttesünk a mérkőzés elején, amit Jurina fejese is jelzett, Kovács D. azonban biztosan hárította a kísérletet. Az első percek után a fehérváriak átvették az irányítást és a 9. percben előttük adódott lehetőség, Dárdai beadása után Fiola vette át a labdát, majd éles szögből a kapu előterébe lőtt, mely után Vajda vágta ki a mezőnybe a játékszert. Ezután kiegyenlített lett a játék és a 13. percben megszereztük a vezetést; egy gyors támadás végén Besirovic ugratta ki nagyszerű ütemben Vutovot, támadónk az ötös sarkáról nagy erővel a léc alá bombázott. Hat perccel később megduplázhattuk volna az előnyt, Besirovic szabadrúgását követően Katanec fejelt közelről kapura, viszont Kovács D. jól helyezkedett és megfogta a labdát. Ezután ismét a látogatók játszottak fölényben, helyzet mégis csapatunk előtt adódott, egy gyors kontra végén Cseri indította Farkast a jobb szélen, védőnk rövid labdavezetés után 16 méterről lőtt, Kovács D. elvetődve szedte fel a játékszert a 26. percben. Nem sokkal később a túloldalon Houri tüzelt távolról, lövése kevéssel suhant el a bal felső sarok mellett. A vendégek a folytatásban is fölényben játszottak, de együttesünk fegyelmezetten, hiba nélkül védekezett, így helyzet nem alakult ki a kapunk előtt. A 41. percben Rus próbálkozott távolról, de kísérlete jócskán elkerülte a ketrecet.
A szünet után lendületes játékkal folytatódott a mérkőzés, az első lehetőséget csapatunk alakította ki, az 50. perc végén Cseri végzett el szabadrúgást a kaputól 30 méterre, a labdát lepasszolta Marticnak, aki laposan célba vette a kaput, Kovács D. elvetődve fogta meg a jobb alsó sarokba tartó lövést. Három perccel később Szappanos látványos mozdulattal tolta ki a léc alól Zivzivadze közeli életerős fejesét. Az 58. percben egy fehérvári jobb oldali sarokrúgás után nagy kavarodás alakult ki a kapu előterében, végül Vutov vágta ki a játékszert. Az 59. percben egyenlítettek a vendégek, Dárdai beadása után Vajda fejjel tisztázott a berobbanó Zivzivadze elől, a labdára Bamgboye csapott le, aki közelről a kapu jobb oldalába helyezett. Két perccel később ismét közel jártunk a vezetés megszerzéséhez, Vajda lövését Kovács D. a levegőben úszva tolta szögletre. A 65. percben viszont fordítottak a vendégek, Nego átadása után Dárdai kapásból a kapu bal oldalába lőtt. A félidő felénél történt az első csere csapatunkban, Chrien helyett Vojtus érkezett, majd pár perccel később a túloldalon Bamgboye-t Petryak váltotta. Együttesünk a folytatásban nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, viszont a 80. percben a fehérváriak jutottak el a kapuig, Bolla lövését azonban Szappanos szépen hárította. Ezután ismét a vendégek cseréltek, Zivzivadze helyett Alef lépett pályára. A 83. percben Houri tekert 16 méterről a kapu mellé, majd a túloldalon egy perccel később Besirovic lekészítését követően Martic lőtt kapura, de Kovács D. megfogta a játékszert. A hajrában mindkét csapat cserélt, együttesünkben Vutov, Cseri, Farkas és Martic helyére Kavtaradze, Nagy D., Diallo és Rui Pedro érkezett, míg a vendégeknél Nikolic helyett Szabó lépett pályára. Labdarúgóink az utolsó pillanatig küzdöttek az egyenlítésért, de a ráadásban a vendégek eldöntötték a három pont sorsát, Szabó fejezett be góllal egy kontrát. Csapatunk 3 fordulóval a bajnokság vége előtt a 8. helyen áll a tabellán 38 ponttal.

A mérkőzés jegyzőkönyve:
Mezőkövesd Zsóry FC – MOL Fehérvár FC 1-3 (1-0)
Mezőkövesd, Városi Stadion, zárt kapus.
Vezette: Bognár Tamás (Kóbor Péter, Vígh-Tarsonyi Gergő)
Mezőkövesd Zsóry FC: Szappanos – Farkas (Diallo 90. p.), Pillár, Katanec, Vajda – Chrien (Vojtus 69. p.), Besirovic, Martic (Rui Pedro 90. p.), Cseri (Kavtaradze 86. p.) – Vutov (Nagy D. 86. p.), Jurina. Vezetőedző: Pintér Attila
MOL Fehérvár FC: Kovács D. – Bolla, Rus, Musliu, Fiola – Bamgboye (Petryak 75. p.), Nego, Houri, Dárdai – Zivzivadze (Alef 81. p.) , Nikolic (Szabó 87. p.). Vezetőedző: Szabics Imre
Gólszerzők: Vutov (13. p.), illetve Bamgboye (59. p.), Dárdai (65. p.), Szabó (93. p.)
Sárga lap: Musliu (29. p.), Jurina (36. p.), Farkas (40. p.), Besirovic (44. p.), Nikolic (45+2. p.), Fiola (53. p.), Vojtus (75. p.)

Pintér Attila: „Először is gratulálok a Fehérvárnak a győzelemhez! Azok után, hogy gólt szereztünk, többször is lezárhattuk volna a meccset. Jól játszottunk, jó helyen szereztünk labdát, voltak lehetőségeink. A 2. félidőben kaptunk két olyan gólt, amit érdemes lenne visszanézni, a gól előtti jelenetek miatt. Nem közvetlenül a gólt megelőzően, hanem 15-20 másodperccel korábban történt szituációkat, ugyanis amikor a játékosaimat faultolják, akkor nem mindegy, hogy mi rúgunk szabadrúgást, vagy az ellenfélnek van lehetősége járatni a labdát és megbontani miket. A srácok megtettek mindent, nagyot küzdöttek a pontszerzés érdekében.”

Szabics Imre: „Már az első félidőben is jól játszottunk, viszont sajnos hátrányba kerültünk, ami bosszantó, hiszen nagy energiákat kell annak érdekében mozgósítani, hogy megnyerjük a mérkőzést. Le a kalappal a csapatom előtt, már harmadjára csinálták meg az én irányításom alatt. Ez azt mutatja, hogy hihetetlenül nagy hitük van, büszke vagyok rájuk.”

Fotó: Gál Péter