A bajnokságban jöhet a „döntő” a DVSC ellen, hiszen az OTP Bank Liga 2018/2019-es szezonjában eddig két döntetlen a csapatok egymás elleni mérlege.

OTP Bank Liga, 24. forduló
DVSC (5.) – Mezőkövesd Zsóry FC (6.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, március 9., szombat, 17.00. (m4sport.hu)
V.: Bogár Gergő

A Paks elleni 2-0-ás győzelem után látogat Kuttor Attila legénysége Debrecenbe. A huszonnegyedik forduló találkozója több szempontból is fontos lesz a csapatoknak. A tabellán egymás mögött vannak a gárdák, összesen két pont különbséggel, ami egy kövesdi győzelem esetén helycserét jelentene.

Ha az idei szezon találkozóit vesszük alapul, akkor látható, hogy most is egy kiélezett, a végletekig harcos kilencven perc vár a publikumra. Az első felvonás során 1-1-es döntetlent született, akkor Stefan Drazics góljára a 87. percben válaszoltak a hajdúságiak. A második körben is pontosztozkodásra került sor, ott ugyanis egészen a 86. percig vezettek Molnár Gáborék, ám akkor jött Takács, aki ezzel beállította a végeredményt (2-2).

Fiatal, debreceni nevelésű játékosokra támaszkodik Herczeg András. Láthatóan bátran nyúlnak az utánpótláshoz, ami a tabellát tekintve jó húzásnak bizonyult. A rutin hiánya azonban néha látható még a hétvégi házigazdánál. A Ferencváros elleni bravúros győzelem után viszonylag simán, 2-0-ra kaptak ki a Puskás Akadémiától.

A mieinknél minden a legnagyobb rendben, és friss hír, hogy a Mezőkövesd télen szerződtetett támadója, Amadou Moutari meghívót kapott a nigeri válogatottba, így lehetősége lesz olyan sztárok ellen pályára lépni mint mondjuk az egyiptomi Mohamed Salah.

Az elmúlt hetek kupamérkőzései után, ezúttal nem szerepelt hétközi tétmeccs a programban, így több időnk maradt arra, hogy felkészüljünk a következő bajnoki feladatra. Ellenfelünkről azt tudom elmondani, hogy egy jó erőkből álló, fiatal társaság, amely már ebben a szezonban is számtalanszor bizonyította, hogy számolni kell vele mindenkinek. Egyébként sem gondolkozhatunk másként, hiszen a tizenkét csapatos NB I-ben nincsenek könnyű mérkőzések, bárki megverhet bárkit, ezért minden egyes találkozóra ugyanolyan keményen és koncentráltan fel kell készülni. Nem foglalkozunk még a DVSC elleni kupapárharccal, mert mindig csak a következő feladaton van a hangsúly. Elsőként tehát most szombaton szeretnénk jó eredményt elérni Debrecenben, aminek elérésében bízom benne, sokat segített nekünk a múlt hétvégi sikerünk. – fogalmazott Kuttor Attila, a Mezőkövesd Zsóry FC vezetőedzője.