A listavezető Ferencváros 3-0-ra legyőzte csapatunkat a forduló zárómérkőzésén.

Az élen álló Ferencváros vendégeként léptünk pályára az OTP Bank Liga 10. fordulójában. A papírforma alapján a hazaiak voltak a találkozó esélyesei, a zöld-fehérek 17 ponttal várhatták a mérkőzést az első helyről, míg labdarúgóink 8 ponttal az utolsó pozíciót foglalták el a találkozó előtt. A fővárosi gárda jó formában volt, hiszen az idei bajnokságban még nem szenvedett vereséget, 5 győzelem mellett 2 döntetlent ért el, míg csapatunk a legutóbbi 5 bajnoki mérkőzéséből négyet elveszített. Az előző fordulóban mindkét együttes döntetlent játszott, a hazai gárda a MOL Fehérvár vendégeként, míg együttesünk a Budapest Honvéd otthonában ért el 1-1-es döntetlent. Az egymás elleni mérleg alapján is a Fradi számított esélyesnek, labdarúgóink 2 győzelem és 3 döntetlen mellett 9 alkalommal vereséget szenvedtek a zöld-fehérektől. Tavaly kiegyenlített volt a párharc, 1-1 győzelem, döntetlen és vereség szerepelt a csapatok neve mellett. Együttesünk a Ferencváros vendégeként még egyszer sem tudott győzni tétmérkőzésen, a fővárosi gárda egyébként is meggyőző teljesítményt nyújt hazai pályán, bajnoki mérkőzésen saját közönsége előtt legutóbb 2017. április 15-én szenvedett vereséget a Vasas ellen.
A hazaiaknál a MOL Fehérvár elleni mérkőzéshez képest mindössze öten maradtak a kezdőcsapatban, viszont a Juventus elleni hétközi Bajnokok Ligája találkozóhoz viszonyítva 8 játékos kezdett, ez is bizonyította, hogy nagyon nehéz mérkőzés várt csapatunkra. Együttesünk kezdője mindössze egy helyen változott a múlt hetihez képest, Nesterov került be és Serderov maradt ki a csapatból.
Jól kezdődött a találkozó a számunkra, a 7. percben egy remek indítás után Berecz került helyzetbe, lövésébe Lovrencsics lépett bele az utolsó pillanatban és szögletre mentett. A sarokrúgás után Nesterov emelkedett jó ütemben és 10 méterről kapura bólintott, a fejest Dibusz elvetődve hárította. A 13. percben Dvali húzódott előre, a védő távoli kísérletét Szappanos elvetődve magabiztosan hárította. Az első negyedóra végén nagy lehetőség adódott csapatunk előtt; Berecz egy labdaszerzést követően 14 méterről kapura lőtt, Dibusz lábbal védte a középpályás kísérletét. A villámgyors ellentámadás végén viszont Tokmac közeli találatával megszerezték a vezetést a hazaiak. Öt perccel később már kétgólos előnyben voltak a fővárosiak, Boli és Uzuni összjátéka után Boli lőtt 10 méterről a bal alsó sarokba. A folytatásban kiegyenlített játék zajlott a pályán, ugyanakkor a kapuk nem forogtak veszélyben. A következő helyzetre egészen a 36. percig kellett várni, ekkor Sigér tüzelt kevéssel a kapu fölé 16 méterről. Három perccel később ismét a zöld-fehérek veszélyeztettek, Boli fejese kerülte el 2 méterrel a kaput, míg a következő percben a túloldalon egy szépen kijátszott akció végén Cseri közeli ziccerét hárította Dibusz. A hajrában még nehezebb helyzetbe került együttesünk, ugyanis egy rossz becsúszás után Meskhi megkapta a 2. sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott a 44. percben. A hazaiak gyorsan kihasználták az emberelőnyt Uzuni révén, aki egy perccel később közelről a bal alsó sarokba gurított.
A szünetben kettős cserét hajtott végre együttesünk, Cseri és Vutov számára ért véget a mérkőzés, helyettük Vajda és Jurina érkezett. Az 50. percben Heister harcolt ki 11-est Vajdával szemben, Haratin büntetőjét azonban Szappanos nagy bravúrral kivédte. Ezt követően a hazaiak nagy fölényben játszottak és több komoly lehetőséget is kidolgoztak. A büntetőt követően nem sokkal Zubkov sarokrúgása után Heister lőtt kapásból, a labda Eperjesiről vágódott ismét szögletre. Nem sokkal később Uzuni beadása után Zubkov bólintott kapura az ötösről, Szappanos a levegőben úszva ütötte ki a léc alá tartó fejest. Az 54. percben Heister átadását követően Zubkov lőtt éles szögből az oldalhálóba. Az 55. percben Boli tüzelt nagy helyzetben kapura egy gyors kontra végén, Szappanos azonban remek helyezkedésnek köszönhetően védte a támadó próbálkozását. Egy órányi játék után hármat cseréltek a fővárosiak, Sigér, Uzuni és Haratin hagyta el a játékteret, helyettük Mak, Vécsei és Somália lépett pályára. A játékrész felénél Zubkov szögletét követően Tokmac tüzelt jócskán a keresztléc fölé. Nem sokkal később Boli tekert kevéssel a kapu fölé 16 méterről. Húsz perccel a találkozó vége előtt Zubkov bombázott a bal alsó sarok mellé. Ezt követően újabb cserék következtek, Zubkov és Boli helyett Isael és Baturina érkezett, míg csapatunkban előbb Besirovicot Serderov, pár perccel később pedig Farkast Vadnai váltotta. Az utolsó negyedóárban kiegyenlítettebb játék folyt a pályán, ezzel együtt a 84. percben Szappanosnak akadt dolga, csapatunk hálóőre Tokmac közeli kísérletét védte. A ráadásban még Heister, két perccel később pedig Baturina lövését tolta szögletre Szappanos, összességében a Ferencváros megérdemelt győzelmet aratott csapatunk ellen.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Ferencvárosi TC – Mezőkövesd Zsóry FC 3-0 (3-0)
Budapest, Groupama Aréna, 2921 néző. Vezette: Iványi Zoltán (Garai Péter, Bornemissza Norbert)
Ferencvárosi TC: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Dvali, Heister ֪– Sigér (Somália 60. p.), Haratin (Vécsei 60. p.), Zubkov (Isael 74. p.) – Tokmac, Uzuni (Mak 60. p.), Boli (Baturina 74. p.). Vezetőedző: Sergei Rebrov
Mezőkövesd Zsóry FC: Szappanos – Farkas (Vadnai 78. p.), Jagodics, Nesterov, Eperjesi – Cseri (Vajda 46. p.), Berecz, Karnitski, Meskhi, Besirovic (Serderov 74. p.) – Vutov (Jurina 46. p.). Vezetőedző: Kuttor Attila

Gólszerzők: Tokmac (15. p.), Boli (20. p.), Uzuni (45. p.)
Sárga lap: Meskhi (3. p.), Sigér (34. p.), Dvali (49. p.),
Piros lap: Meskhi (44. p., 2. sárga lap után)

Sergei Rebrov: “Elégedett vagyok az eredménnyel, bár a második félidővel kapcsolatban van hiányérzetem. Hozzá kell tennem, nem könnyű úgy jól játszani, hogy közben a fél csapat le lett cserélve. Természetesen nagyon oda kell figyelnünk a magyar bajnokságra, hiszen jövőre is szeretnénk nemzetközi színtéren játszani. Sok sikert kívánok a magyar válogatottnak az előttük álló feladatokhoz, és bízom benne, hogy a válogatott játékosok sérülés nélkül jönnek majd vissza.”

Kuttor Attila: “Azt kell mondjam, hogy amit előzetesen elterveztünk, az működött. Miénk volt az első ziccer, de sajnos nem tudtuk kihasználni és utána rögtön jött az ellenfél gólja. A kiállítás előtt is volt ziccerünk, de az is kimaradt. Azt viszont pozitívan fogom fel, hogy annak ellenére, hogy nagy nyomás nehezedett ránk, a második félidőt le tudtuk hozni kapott gól nélkül, ez azt bizonyítja, hogy van tartásunk, reméljük, hogy hamarosan jobbra fordul a helyzetünk. Van egyébként bennem hiányérzet, mert jobb mérkőzést szerettünk volna játszani, azonban a kiállítás nagyban befolyásolta a találkozót.”

(Fotó: Gál Péter)