Fölényes, 5-1-es sikert ért el együttesünk az MTK Budapest ellen lejátszott OTP Bank Liga mérkőzésen, így labdarúgóink szép győzelemmel zárták a bajnokságot!

A 6. helyen álló fővárosi együttes látogatott városunkba a bajnokság utolsó, 33. fordulójában. A feleket mindössze 3 pont választotta el a tabellán a mérkőzés előtt, így klasszikus „hatpontos” rangadó várt a csapatokra. Együttesünk úgy léphetett pályára, hogy győzelem esetén pontszámban beérheti a fővárosi gárdát és legrosszabb esetben is a 8. helyen végez a bajnokságban. A kék-fehérek újoncként végig jó teljesítményt nyújtottak az idény során, így nem várt könnyű 90 perc labdarúgóinkra. Ebben az évben kétszer találkoztunk az MTK gárdájával, novemberben 1-0-s vendég siker született Mezőkövesden, míg februárban gól nélküli döntetlent játszottunk ellenfelünkkel Budapesten. Az előző fordulóban mindkét csapat pont nélkül maradt, együttesünk a bajnok Ferencváros vendégeként szenvedett 2-1-es vereséget, míg az MTK saját pályáján kapott ki 3-1-re a MOL Fehérvártól.
Együttesünk kezdője mindössze egy helyen változott a múlt hetihez képest, Vojtus helyett Jurina került a csapatba, míg a vendégeknél négy változtatás történt az egy héttel ezelőtti találkozóhoz viszonyítva, Varju, Kanta, Herrera és Schön helyett Mezei, Vancsa, Balázs és Dimitrov kezdett.
Az első lehetőség csapatunk előtt adódott a 4. percben, a gólhelyzetben kilépő Nagy D. elől azonban Ferreira tisztázott az utolsó pillanatban.  Egy perccel később Cseri éles szögből megeresztett lövését Mijatovic hárította magabiztosan. A 7. percben újra együttesünk veszélyeztetett, ekkor egy szép akció végén Vutov visszafejelt labdáját Nagy D. vágta jócskán a kapu fölé. A 12. percben egy jobb oldali kis szöglet után Cseri tekerte középre a labdát, Besirovic fejesét követően azonban Ferreira felszabadított. Öt perccel később viszont megszerezte a vezetést együttesünk, Farkas remek beívelését követően Jurina látványos mozdulattal, előrevetődve fejelt a vendégek kapujába, Mijatovic ugyan hozzáért a labdához, de nem tudott hárítani. A 19. percben Jurina megduplázhatta volna az előnyt, támadónk egy villámgyors akció végén került ziccerbe, lövését Mijatovic hárította, de a játékvezető les miatt lefújta az akciót. A 25. percben Varga átadása után Balázs lőtt távolról a kapu mellé. Ezt követően elsősorban mezőnyben zajlott a játék, a 32. percben Cseri remek mélységi indítása után a labda kevéssel suhant el Vutov előtt. A 34. percben Balázs erőtlen fejesét védte könnyedén Szappanos, míg nem sokkal később Cseri bal oldali sarokrúgása után Karnitski fejelt centikkel a keresztléc fölé. A 38. percben egy röviden kifejelt labdára Alho csapott le, a vendégek játékosa kapásból tüzelt mintegy 22 méterről, de Szappanosnak nem okozott gondot a kísérlet hárítása. A 40. percben cseréltek a vendégek, Balázs helyére Varju érkezett. Csapatunk két perccel később megduplázta az előnyét, Vutov nagyszerű indítása után Nagy Dániel lépett ki és 18 méterről higgadtan a jobb alsó sarokba helyezett.
A szünetben cserélt csapatunk Szeles helyére Martic érkezett. A fővárosiak első komoly lehetősége a 48. percben alakult ki, ekkor Prosser lőtt közelről kapura, Szappanos elvetődve hatástalanította a lövést. Az 53. percben megszületett a harmadik mezőkövesdi gól, mellyel együttesünk nagy lépést tett a győzelem megszerzése felé; Vutov kitűnő sarokrúgása után a menteni igyekvő Ferreira fejéről a kapu jobb oldalába csúszott a labda. A 61. percben megszületett a  4. mezőkövesdi találat is, egy villámgyors akció végén Vajda egy szép csel után talált a jobb alsó sarokba. Ezután több csere következett, csapatunkban Nagy D. helyett Chrien, míg a vendégeknél Mezei, Vancsa és Perkovic helyett Cseke, Miovski és Palincsár lépett pályára. Csapatunk a folytatásban sem lassított, a 64. percben ismét talpra ugorhattak a hazai szurkolók, egy végletekig kijátszott akció végén Cseri átadása után Vutov gurított közelről a kapuba. Nem sokkal később kettőscserét hajtott végre csapatunk, Cserit és Vutovot Bencze és Kamenar váltotta.  A 71. percben Prosser közelről a kapuba bólintott egy bal oldali beadást követően, azonban a vendégek játékosa a beadás pillanatában lesen helyezkedett, így a gólt érvénytelenítette a játékvezető. Két perccel később Bencze kísérletét védte nagy bravúrral Mijatovic. Nem sokkal később Alho helyett Ikenne-King lépett pályára a vendégeknél. A 77. percben büntetőhöz jutottak a fővárosiak, miután Szappanos elhúzta Dimitrov lábát, a 11-est Varga higgadtan a kapuba lőtte. A 81. percben egy gyors akció végén Besirovic lőtt a kapu fölé, míg egy perccel később Prosser fejesét hatalmas bravúrral hárította Szappanos. A 86. percben újra cseréltek labdarúgóink, Jurina helyett Diallo lépett pályára. A ráadásban még Miovski és Prossser előtt adódott gólszerzési lehetőség, újabb találat azonban nem született, csapatunk fölényes győzelemmel és 42 ponttal fejezte be a  bajnokságot, mellyel jelenleg a 7. helyen állunk a tabellán.
A mérkőzés jegyzőkönyve:

Mezőkövesd Zsóry FC – MTK Budapest 5-1 (2-0)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 358 néző. Vezette: Káprály Mihály (Vígh-Tarsonyi Gergő, Horváth Róbert)
Mezőkövesd Zsóry FC: Szappanos – Farkas, Szeles (Martic 46. p.), Katanec, Vajda – Nagy D. (Chrien 63. p.), Karnitski, Besirovic, Cseri (Kamenar 68. p.) – Vutov (Bencze 68. p.), Jurina (Diallo 86. p.). Vezetőedző: Pintér Attila
MTK Budapest: Mijatovic – Perkovic (Palincsár 63. p.), Ferreira, Nagy Zs. – Alho (Ikenne-King 73. p.), Dimitrov, Mezei (Cseke 63. p.), Balázs (Varju 40. p.) – Vancsa (Miovski 63. p.), Prosser, Varga R. Vezetőedző: Michael Boris
Gólszerzők: Jurina (17. p.), Nagy D. (42. p.), Ferreira (öngól, 53. p.), Vajda (61. p.), Vutov (64. p.), illetve Varga (79. p., 11-esből)
Sárga lap: Vajda (39. p.), Varju (42. p.), Palincsár (76. p.), Szappanos (78. p.), Dimitrov (78. p.), Ferreira (78. p.)

Pintér Attila: „Nyílt játék zajlott a pályán, mind a két csapat győzelemre játszott. Úgy gondolom, hogy sokkal élesebbek voltunk, mint az MTK és megérdemelt győzelmet arattunk. Véleményem szerint egyedülálló az a munka, amit ellenfelünknél végeznek, nagyon sok saját nevelésű fiatallal igyekeznek jó eredményt elérni, gratulálok a teljesítményükhöz! Ugyanakkor csapatomnak is jár a gratuláció, hiszen a játékosok ma is mindent megtettek a győzelemért. Nagyon sokat kaptam az elmúlt időszakban is a várostól, a szurkolóktól és Tállai András elnöktől, ezúton is szeretném megköszönni.”

Michael Boris: „Nem kezdtünk rosszul, a mérkőzés elején volt egy lehetőségünk, ami kimaradt. Tudtuk, hogy a Mezőkövesd kontrákra épít, ennek ellenére nem tudtuk őket megállítani. 2-0 után volt lehetőségünk szépíteni, de nem tudtuk értékesíteni a lehetőséget, a Mezőkövesd tovább növelte előnyét. Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez, annak viszont örülök, hogy sikerült szépítenünk, mert így magunk mögött tudtuk tartani őket.”

Fotó: Gál Péter