2-0-ra győzött a Vasas csapatunk ellen a ma délután lejátszott felkészülési mérkőzésen.

A másodosztályú bajnokságban feljutó, 2. helyen álló Vasas FC ellen lépett pályára csapatunk a Zsóry Edzőcentrumban. A 2×60 perces edzőmeccsen már a 3. percben veszélyeztettünk, Derekas lövését azonban az utolsó pillanatban blokkolták a védők. A 7. percben Feczesin pontos távoli lövésével előnybe kerültek a vendégek, akik az első félidő nagy részében fölényben játszottak, csapatunk azonban kontrákból többször is komoly helyzetet alakított ki.  Együttesünkből Drazic, Calcan, Cseri és Farkas is közel járt az egyenlítéshez, gólt viszont a fővárosiak szereztek, egy szép támadás végén Radó lőtt a bal alsó sarokba az 50. percben. Négy perccel később büntetőhöz jutottunk, miután Vojtussal szemben szabálytalankodtak a védők, Cseri 11-esét Jova hárította.

Fordulás után csapatunk irányította a játékot, azonban a vendégek jól védekeztek, így hosszú ideig nem alakult ki komolyabb lehetőség. A Vasas előtt adódott az első veszélyes helyzet, Bobál lövése azonban a kapufán csattant a 76. percben. A folytatásban együttesünk több ígéretes lehetőséget is kidolgozott, Katanec, Madarász, Lakvekheliani és Jurina révén szerezhettünk volna gólt, azonban nem sikerült betalálni a lefújásig, így a vendégek megnyerték az edzőmeccset.

Labdarúgóink legközelebb november 19-én, pénteken 20 órakor Zalaegerszegen lépnek pályára az OTP Bank Ligában.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Mezőkövesd Zsóry FC – Vasas FC 0-2 (0-2)

Mezőkövesd, Zsóry Edzőcentrum, vezette: Hanyecz

Mezőkövesd Zsóry FC I. félidő: Tordai (Bősz 41. p.) – Farkas, Pillár, Baki, Martínez-Torres, Derekas, Chrien, Cseri, Vojtus, Drazic, Calcan.

Mezőkövesd Zsóry FC II. félidő: Bősz (Ryabenko 82. p.) – Vadnai, Szépe, Baki, Lakvekheliani, Katanec, Karnitski, Madarász, Derekas (Sipos 105. p.), Gíber, Jurina. Vezetőedző: Supka Attila

Vasas FC I. félidő: Jova – Terbe, Litauszki, Szilágyi Z., Silye, Berecz, Hinora, Pátkai, Radó, Feczesin, Pekár.

Vasas FC II. félidő: Uram – Rétyi, Szivacski, Szilágyi Z. (Szatmári 95.), Farkas, Vida, Szilágyi Sz., Márkvárt, Kapornai, Bobál, Balajti. Asszisztensedző: Desits Szilárd

Gólszerzők: Feczesin (7. p.), Radó (50. p.)

Supka Attila: A héten sok munkát végeztünk el, öt edzést tartottunk, a játékosok láthatóan fáradtan mozogtak, ellenfelünk sokkal frissebb volt. Mi nem készültünk külön erre a mérkőzésre, ugyanakkor örülök annak, hogy mindenki játéklehetőséghez jutott.