2-1-es sikert ért el együttesünk a Budafoki MTE ellen az OTP Bank Ligában, így labdarúgóink már 13 mérkőzés óta őrzik bajnoki veretlenségüket.

A bennmaradásért harcoló, 11. helyen álló fővárosi együttest látta vendégül csapatunk a bajnokság 26. fordulójában ma délután. Labdarúgóink remek formában várhatták a találkozót, hiszen 12 mérkőzés óta veretlenek a bajnokságban, a hétközi MOL Magyar Kupa összecsapáson pedig végletekig kiélezett küzdelemben, büntetőkkel maradtak alul Újpesten. Ellenfelünk nem a legjobb előjelekkel készült, a legutóbbi 5 bajnoki meccsen hat pontot szerzett, az előző két találkozójukat pedig egyaránt elveszítették, Az Újpesttől 2-0-ra, a MOL Fehérvártól 2-1-re kaptak ki és a kupában is alulmaradtak a székesfehérvári gárdával szemben, a végeredmény 2-0 lett. Csapatunk idén kétszer játszott a fővárosi együttessel és mindkét találkozón 1-0-s kövesdi siker született. A szeptemberi összecsapáson Serderov, a decemberi mérkőzésen pedig Jurina találatával nyertünk. A mérkőzésen ketten is hiányoztak csapatunkból, sárga lapos eltiltás miatt Vutov, valamint Pintér Attila vezetőedző sem lehetett ott a csapattal, mesterünket Farkas József asszisztensedző helyettesítette a kispadon.
A hétközi kupameccshez képest négy változás történt a kezdőcsapatunkban, Chrien, Karnitski, Vutov és Vojtus helyett Martic, Rui Pedro, Nagy D. és Jurina kapott lehetőséget, a vendégeknél viszont csak ketten játszottak azok közül, akik a szerdai kupameccsen is kezdtek, Romic és Ihrig-Farkas volt ott az első perctől kezdve a pályán a MOL Fehérvár ellen.

Mezőnyjátékkal kezdődött az összecsapás, a kapuk nem forogtak veszélyben az első 10 percben, majd a 13. percben megszerezte a vezetést együttesünk; egy gyors támadás végén Jurina iramodott meg a jobb oldalon, két szép csel után Cserihez passzolt, aki a labdaátvétel után a jobb felső sarokba lőtt. Ezután is lendületben maradtak labdarúgóink, a 17. percben Jurina tüzelt kapura 16 méterről, a labda egy budafoki védőről vágódott le. A 25. percben Cseri átadása után Nagy D. mintegy 23 méteres életerős kísérletét hárította elvetődve Bese, majd a sarokrúgás után ismét Nagy D. lőtt távolról, de ezúttal nem találta el jól a labdát. A 29. percben láthattuk az első budafoki lehetőséget, egy szép lekészítést követően Kovács tüzelt 18 méterről a jobb alsó sarok mellé. A 35. percben 11-eshez jutottak a vendégek, Nagy D. szabálytalankodott Kováccsal szemben, a büntetőt Kovács a jobb alsó sarokba lőtte, Szappanos ugyan hozzáért a labdához, de hárítani nem tudott. A 41. percben egy budafoki akció végén Medgyes tüzelt kapura éles szögből, Szappanos magabiztosan hatástalanította a próbálkozást. A következő percben a túloldalon Farkas beadása egy kicsit magas volt Jurinának, támadónk nem tudta kapura irányítani a labdát, így nem alakult ki komoly lehetőség csapatunk előtt.

A szünetben kettőscserét hajtott végre együttesünk, Rui Pedro és Nagy D. helyett Karnitski és Vojtus lépett pályára. Az 50. percben közel jártunk a vezetés megszerzéséhez, Vadnai bal oldali beadása után Cseri fejelt kapura, a labda a keresztlécről pattant az alapvonalon túlra. Két perccel később Vadnai egy szép csellel tisztára játszotta magát a 16-oson belül, de a lövése elakadt Jagodics lábában. Az 54. percben ismét labdarúgóink veszélyeztettek, Besirovic szabadrúgása után Vadnai vette át a labdát, majd 20 méterről a kapu bal oldala mellé tüzelt. Az 59. percben ismét előnybe kerültünk egy gyönyörű támadás után; Cseri látványos sarkazással indította Besirovicot, középpályásunk remekül tette vissza a játékszert a második hullámban érkező Vojtus elé, aki 11 méterről laposan a hálóba helyezett. A 63. percben kettőt cseréltek a vendégek, Csonka és Ihrig-Farkas hagyta el a pályát, helyettük Zsóri és Szabó M. érkezett. Egy perccel később egy gyors fővárosi akció végén Skribek 16 méteres kísérletét fogta Szappanos, majd nem sokkal később együttesünk is cserélt, Jurinát Kavtaradze váltotta. Húsz perccel a mérkőzés vége előtt Kovács végzett el szabadrúgást a 16-os vonalából, beívelése után Huszti fejelt a kapu fölé. A 73. percben akár a három pont sorsa is eldőlhetett volna, Cseri indítása után Farkas ívelte be a labdát, Vojtus 6 méterről látványos mozdulattal centikkel a keresztléc fölé bólintott. A 82. percben mindkét csapat cserélt, együttesünkben Cseri helyett Nesterov, a vendégeknél Huszti helyett Iharos lépett pályára. A hajrában nagy erőket mozgósítottak a fővárosiak a gólszerzés érdekében, de egyenlíteniük nem sikerült, így csapatunk megnyerte a mérkőzést és már 13 találkozó óta őrzi veretlenségét a bajnokságban. Együttesünk háromhetes szünet után a Puskás Akadémia vendégeként folytatja majd szereplését az OTP Bank Ligában, a 27. forduló hivatalos játéknapja április 3-a.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Mezőkövesd Zsóry FC – Budafoki MTE 2-1 (1-1)
Mezőkövesd, Városi Stadion, zárt kapus.
Vezette: Berke Balázs (Buzás Balázs, Vígh-Tarsonyi Gergő)
Mezőkövesd Zsóry FC: Szappanos – Farkas, Pillár, Katanec, Vadnai – Besirovic, Martic, Rui Pedro (Karnitski 46. p.), Cseri (Nesterov 82. p.), Nagy D. (Vojtus 46. p.), Jurina (Kavtaradze 68. p.). Asszisztensedző: Farkas József
Budafoki MTE: Bese – Huszti (Iharos 82. p.), Jagodics, Romic, Medgyes – Filkor, Oláh – Skribek, Csonka (Szabó M. 63. p.), Ihrig-Farkas (Zsóri 63. p.)– Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerzők: Cseri (13. p.), Kovács (36. p., 11-esből), Vojtus (59. p.)
Sárga lap: Martic (22. p.), Vojtus (64. p.), Jagodics (83. p.)

Farkas József: „Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, mind a két csapat kupameccset játszott hétközben, ez látszott is a teljesítményen. Nagyon örülök a győzelemnek, mert az volt a legfontosabb, hogy itthon tartsuk a három pontot és tapadjunk az első négy helyezettre, ezt pedig sikerült megvalósítanunk. ”

Csizmadia Csaba: „Azt kaptuk a mérkőzéstől, amit vártunk, egy nagyon fegyelmezett csapattal játszottunk. Ellenfelünk a találkozó elején kihasználta a hibánkat és vezetést szerzett, utána egy 11-essel visszajöttünk a mérkőzésbe, viszont a második félidőben megint elkövettünk egy olyan hibát, amit nem engedhetünk meg magunknak. A mai találkozón hiányzott a játékunkból a dinamika, összességében reális eredmény született.”

Fotó: Gál Péter