A mai napon edzőmérkőzést játszott a Mezőkövesd Zsóry FC Nyíregyházán. A találkozón vendég siker született, a végeredmény 1-5.

Az élvonalbeli küzdelmek mellett a tréningek sorozatát egy edzőmérkőzés törte meg a mezőkövesdi futballistáknak, hiszen a másodosztályú Nyíregyházához látogattak Kuttor Attila tanítványai. Érdekesség, hogy ismerősként köszönthették egymást a labdarúgók, hiszen a nyári felkészülés során is megmérkőztek egymással a felek. Azon a meccsen sárga-kék győzelem született Szeles Tamás góljával.

Már az összeállítás is azt mutatta, hogy a szakmai stáb lehetőséget biztosít azon labdarúgóknak is, akik eddig kevesebb játékpercet tölthettek a pályán, rajtuk kívül pedig a megyei első osztályú csapat tagjai közül, valamint próbajátékon szereplők is szóhoz jutottak Az első negyvenöt perc matyó fölényt hozott, ami találatokban is megmutatkozott. Vajda Sándor remek egyéni akciója után kapott büntetőt, amit a sértett magabiztosan értékesített. A kövesdi támadók még a szünet előtt megduplázták az előnyt: Takács Tamás kiválóan cselezett az alapvonal mellett, majd amit a nagykövekben ajtó-ablaknak hívnak, Artem Kontsevoj érkezett és lőtte be a másodikat.

Remek ellenfélnek bizonyult a hazai gárda, amely az osztálykülönbség ellenére is állta a sarat. A szögletek azonban rendre jól sikerülnek a borsodiaknak, ezt a harmadik találat is bizonyítja. Vajda ívelt középre, amiből Póti Krisztián növelte csapata előnyét. Itt még nem értek véget a Mezőkövesd Zsóry FC góljai, hiszen egy ívelést követően, Vadnai Dániel egy pattanás után bombázta ki a hazai hosszút. A nyolcvanharmadik percben Takács vezette a védelemre a labdát, aki a próbajátékon szereplő Bubát hozta helyzetbe. A fiatal támadó nem hibázott, így kialakítva a végeredményt (1-5).

Újra bebizonyosodott az a tézis, hogy a legjobb edzés a mérkőzés, hétvégén pedig a  DVSC lesz a következő ellenfél, de az már az élvonal újabb fordulóját jelenti.