Gólzáporos mérkőzésen 2-2-es döntetlent játszottunk az Újpest FC ellen az OTP Bank Ligában.Két ellentétes formában lévő csapat találkozott Mezőkövesden a 19. forduló nyitómérkőzésén: együttesünk két győzelemmel – Kisvárda (1-0), Budapest Honvéd (2-1) –, míg a fővárosiak két vereséggel – DVSC (0-4), MOL Fehérvár FC (0-1) – kezdték a tavaszt, ráadásul ősszel Berecz és Silye találataival 2-1-es sikert arattunk a lila-fehérek vendégeként. Kuttor Attila tanítványai majdnem a legerősebb összeállításban várhatták a mai találkozót, egyedül Guzmics hiányzott sérülés miatt az előző mérkőzéshez képest a kezdőből, míg a vendégek sárga lapos eltiltás miatt nem számíthattak Nwobodora, a középpálya egyik oszlopos tagjára. A kedvező előjelek ellenére az Újpest mumusnak számít városunkban, ugyanis a mezőnyben egyedüli csapatként a lila-fehérek ellen még egyszer sem tudott győzni első osztályú bajnoki mérkőzésen együttesünk pályaválasztóként. Labdarúgóink ennek a negatív sorozatnak a megszakítására készültek kedden este.

Mindkét csapat aktívan kezdte a mérkőzést, a felek keresték egymáson a fogást, de az első percekben nem alakult ki veszélyes helyzet a kapuk előtt. A 8. percben aztán egy bődületes kapufa jelezte, hogy együttesünk a 3 pont megszerzését tűzte ki zászlajára, Nagy D. beadását követően Cseri vette át a labdát, majd mintegy 24 méterről elemi erővel a keresztléc és a bal oldali kapufa találkozásánál találta el a lécet, a kipattanót Vadnai lőtte a kapu fölé. A 14. percben ígéretes helyről végezhettek el szabadrúgást a vendégek, Burekovic veszélyes kísérlete után a labda Berecz lábáról a bal alsó sarokba pattant. A 17. percben Zivzivadze lépett ki jó ütemben, de miután megtolta a játékszert, Banai tisztázni tudott előle. Egy perccel később Karnitski előtt nyílt lehetőség a gólszerzésre, együttesünk középpályása becsúszva kotorta kapura a labdát, Banai ezúttal is jól avatkozott közbe. A folytatásban rövid ideig a vendégek játszottak fölényben, de a 27. percben egy kontra során Berecz indult el a saját térfeléről, azonban nagy helyzetben hosszan tolta meg a játékszert, így odalett a lehetőség. Két perccel később egy jobb oldali beadás után ezúttal Berecz fejese hagyta el a kapu fölött a játékteret. Az első félóra végén Balázs tüzelt kapura, 18 méteres lökete a keresztléc fölött landolt. A 35. percben egy szép kövesdi támadás végén Nagy D. lőtt középről laposan kapura, Banai magabiztosan fogta a próbálkozást. A játékrész hajrájához közeledve nagy fölényben futballoztak labdarúgóink. A 41. percben Nagy D. pontatlan lövése, majd a 43. percben Zivzivadze középről megeresztett bombaerős lökete jelentett veszélyt, gól azonban egyik lehetőségből sem született, így a szünetre a fővárosiak vonulhattak előnnyel.

A második játékrész kezdetén cserélt Kuttor Attila, együttesünkben Nagy D. helyett Jurina lépett pályára. Hat perccel később meg is villant a közelmúltban igazolt csatár, Besirovic kiugratását követően éles szögből lőtt kapura, Banai leért a lapos kísérletre, a következő pillanatokban Zivzivadze találhatott volna be, azonban a kirobbanó Banai tisztázott. Érett a mezőkövesdi gól és rögvest ezután össze is jött az egyenlítés, egy gyors akció végén Berecz passzát követően Jurina helyezett közelről a léc alá. A gól után is támadásban maradtak labdarúgóink, ám egy védelmi hibát kihasználva újra előnybe kerültek az újpestiek, miután az 58. percben Simon átadása után Novothny lőtt a hálóba. A 60. percben cseréltek a vendégek, Calcan helyett Zsótér érkezett a pályára, majd a következő támadás végén Pauljevic fejelt közelről kapura, Szappanos szépen hárított. Csapatunk a folytatásban is fölényben futballozott és többször is eljutott a kapu előterébe, de az utolsó passzokba többször is hiba csúszott. A 66. percben Jurina ismét közel járt az egyenlítéshez, akrobatikus mozdulattal a levegőben úszva húzta kapura a labdát, amely csak centikkel kerülte el a jobb alsó sarkot. A 70. percben Cseri harcolt ki szabadrúgást 18 méterre a kaputól, Besirovic azonban fölé helyezett, az ellentámadás végén kis híján gólt szereztek a vendégek, de Pauljevic lövését követően Nesterov mentett három méterre a kaputól. A 81. percben Burekovic szabadrúgása után Novothny bólintott jó helyzetben a keresztléc fölé. A 82. percben újra változtattak a vendégek, Simont Perosevic váltotta. A következő percben ismét a fővárosiak jártak közel a gólhoz, előbb Zsótér próbálkozásánál Szappanos védett, majd Novothny lövésénél a felső lécen csattant a labda. A 86. percben együttesünk végzett el szabadrúgást, a beívelés után Jurina fejelt, de Banai elérte és kiütötte a jobb alsó sarokba tartó játékszert. A 88. percben góllá érett csapatunk fölénye; Farkas beadása után Jurina fejelte le a labdát, Besirovic pedig higgadtan a hálóba lőtt. Csapatunk ezután is nagy erőket mozgósított a gólszerzés érdekében, de az eredmény már nem változott.

Labdarúgóink a döntetlennek köszönhetően 35 pontosak a tabellán és továbbra is a 3. pozícióban állnak. Csapatunk legközelebb a 2. helyen álló MOL Fehérvár FC otthonában vendégeskedik majd szombaton 17 órától.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

OTP Bank Liga, 19. forduló
Mezőkövesd Zsóry FC – Újpest FC 2-2 (0-1)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 1582 néző, vezette: Pillók (Theodoros, Szalai)
Mezőkövesd Zsóry FC: Szappanos – Farkas, Katanec, Nesterov, Vadnai – Cseri, Berecz, Karnitski, Besirovic – Nagy D. (Jurina, 46. p.), Zivzivadze.
Vezetőedző: Kuttor Attila

Újpest FC: Banai – Balázs, Litauszki, Heris, Burekovic, – Onovo, Simon (Perosevic, 80. p.), Pauljevic (Bacsa, 90. p.), Csongvai, Calcan (Zsótér, 60. p.) – Novothny
Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic

Gólszerzők: Jurina (54. p.), Besirovic (88. p.), illetve Berecz (öngól, 14. p.), Novothny (58. p.)

Sárga lapok: Onovo (38. p.) Csongvai (57. p.), Vadnai (62. p.), Banai (64. p.), Besirovic (88. p.) Burekovic (90. p.)