Nagy küzdelemben 2-1-es győzelmet aratott a MOL Fehérvár csapatunk ellen az OTP Bank Ligában.

A bajnokság 8. fordulójában tabellaszomszédok találkoztak, az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó dunántúliak 6 ponttal a 9., míg együttesünk 5 ponttal a 10. helyről várhatta az egymás elleni mérkőzést. Az előző fordulóban mindkét csapat vereséget szenvedett, a fehérváriak 1-0-ra kaptak ki Debrecenben, míg labdarúgóink 5-0 arányban maradtak alul hazai pályán a Zalaegerszeggel szemben, mely után edzőt váltott csapatunk, Supka Attila helyett átmenetileg Híres Gábor dolgozik megbízott vezetőedzőként. Az egymás elleni mérleg a hazaiak számára kedvezőbb, 20 mérkőzésen 11 győzelmet arattak 6 döntetlen és 3 vereség mellett. A tavalyi évben háromszor találkoztak a felek, a fehérváriak kettő találkozót megnyertek, egy mérkőzés pedig döntetlennel zárult.
A hazaiak kezdőcsapata három helyen változott a Debrecen elleni mérkőzéshez képest, Fiola, Funsho és Zivzivadze helyett Pokorny, Kastrati és Kodro került be, míg csapatunkban a Zalaegerszeg elleni találkozóhoz viszonyítva két változtatás történt, Bobál D., és Bobál G. helyett Karnitski és Schmiedl kezdett.
Bátran kezdte a mérkőzést együttesünk, az első lehetőség is csapatunk előtt adódott, Besirovic távoli lövése nem sokkal kerülte el a hazai kaput a 4. percben. A 9. percben ismét csapatunk veszélyeztetett, Drazic előtt azonban kevéssel elsuhant a játékszer egy jobb oldali beadás után. A túloldalon egy perccel később Kastrati talált a hálóba Pinto beadása után, azonban les miatt a játékvezető érvénytelenítette a gólt, amit a VAR-vizsgálat is megerősített. A 13. percben Cseri szabadrúgását követően Besirovicshoz pattant a labda, akinek a fejesébe beleléptek, így a labda szögletre pattant. Besirovic sarokrúgását követően Drazic fejelt ígéretes helyzetben centikkel a bal felső sarok mellé. Csapatunk a folytatásban is nagyon bátran játszott, elsősorban a hazaiak térfelén zajlott a játék. A 25. percben egy villámgyors kövesdi akció végén Besirovic tette középre a labdát az alapvonalról, Drazic elől Kovács tisztázott az utolsó pillanatban. Az ellentámadás végén viszont megszerezték a vezetést a vendéglátók, Kodro talált fejjel közelről a kapuba Kastrati beadása után. A folytatásban kiegyenlített játék zajlott a pályán, a kapuk nem forogtak veszélyben. A rendes játékidő utolsó percében egy szép kövesdi támadás végén Nagy G. lőtt centikkel a bal alsó sarok mellé, úgy, hogy Nego még hozzáért a labdához.
A szünetben egyet változtatott csapatunk, Kállai K. helyére Kállai Z. érkezett. Három percet kellett várni a második félidő első helyzetére, ekkor Nego beadása után az utolsó pillanatban tisztázott Piscitelli. Az ellentámadás végén egyenlített csapatunk, Besirovic remek beadását követően Drazic fordulásból a jobb alsó sarokba helyezett. Az 52. percben újabb lesgólt szereztek a hazaiak, Kodro talált a hálóba, a játékvezető szabadrúgást ítélt csapatunk javára. Az 54. percben egy hazai bal oldali szabadrúgás után Schmiedl rúgta ki a labdát a kapu torkából. Két perccel később Cseri helyezett két méterrel a kapu mellé. Újabb két perc elteltével egy gyors kövesdi kontra végén Drazic lépett ki a leshatárról, azonban kicsit hosszan szöktette magát, kisodródott, a visszagurítás után felszabadítottak a hazai védők. Egy órányi játék után Vajda beadását követően Kovács fogta meg a labdát a berobbanó Drazic elől, majd Lukic találta el rosszul a labdát ígéretes helyzetben. Ezután változtattak a hazaiak is, Pokorny helyett Lednev érkezett a pályára. Csapatunk a folytatásban is veszélyesen játszott, a 65. percben egy gyors akció végén Cseri lövését blokkolták szögletre, majd a sarokrúgást követően Besirovic elől tisztáztak ismét szögletre. Az újabb sarokrúgást követően Vajda helyezett éles szögből kevéssel a kapu fölé. A folytatásban nagy fölényben játszottak a hazaiak, de helyzetet nem tudtak kialakítani, csapatunk fegyelmezetten védekezett. Húsz perccel a mérkőzés vége előtt újra cseréltek a hazaiak, Hangyát Zivzivadze váltotta. A 73. percben Lednev indítása után Dárdai került helyzetbe, lövését azonban Piscitelli nagy bravúrral hárította. A 77. percben egy gyors kontra végén Drazic passza volt pontatlan, Besirovic előtt kevéssel suhant el a játékszer. Ezt követően csapatunk is cserélt, Drazic helyére Bobál G. érkezett. A 81. percben újra vezetést szereztek a hazaiak, Kodro talált ismét fejjel a kapuba Dárdai bal oldali beadását követően. A hajrában Molnár is pályára lépett csapatunkban, a támadó Schmiedlt váltotta, majd Karnitski helyett Selmani érkezett, a hazaiak szintén kettőt változtattak, Dárdai és Kodro helyett Heister és Makarenko lépett pályára. A hajrában nagy erőket mozgósított csapatunk az egyenlítés érdekében, de újabb gól már nem született, így a MOL Fehérvár 2-1-re megnyerte a mérkőzést.

A mérkőzés jegyzőkönyve:
MOL Fehérvár FC – Mezőkövesd Zsóry FC 2-1 (1-0)
Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó. 2376 néző. Vezette: Bogár Gergő (Bornemissza Nobert, Horváth Zoltán)
MOL Fehérvár FC: Kovács – Serafimov, Larsen, Stopira, Nego – Pokorny (Lednev 62. p.), Pinto, Hangya (Zivzivadze 70. p.), Kastrati, Dárdai (Heister 88. p.) – Kodro (Makarenko 88. p.). Vezetőedző: Michael Boris
Mezőkövesd Zsóry FC: Piscitelli – Kállai K. (Kállai Z. 46. p.), Pillár, Lukic, Schmiedl (Molnár 86. p.), Vajda  – Cseri, Nagy G., Karrnitski (Selmani 90. p.), Besirovic – Drazic (Bobál G. 79. p.). Megbízott vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerzők: Kodro 2 (25. és 81. p.), illetve Drazic (49. p.)
Sárga lap: Karnitski (4. p.), Stopira (9. p.), Serafimov (18. p.), Pillár (23. p.), Kastrati (40. p.)

Michael Boris: „Nehéz volt felkészülni a Mezőkövesdből az edzőváltás miatt. A jobb oldalon aktívabbak voltunk, mint a bal oldalon, kapura is veszélyesek voltunk. A második gólt nagyon nehezen tudtuk megszerezni. Hiányoztak játékunkból a pontos passzok,  sok taktikai szabálytalanságot követtünk el, nagyon nehezen tudtuk megnyerni a mérkőzést. Természetesen örülünk a megszerzett három pontnak.”
Híres Gábor megbízott vezetőedző: „Sajnos nem tudtunk ebből a negatív szériából kijönni, amiben benne vagyunk. Csapatunk fegyelmezetten, a taktikát betartva játszott a mai mérkőzésen. Az első félidőben egy hibát követtünk el, sajnos abból gólt kaptunk. A második félidőben szintén csak két hibát követtünk el, az egyikből újabb gólt kaptunk, ami eldöntötte a mérkőzést. Úgy gondolom, hogy a mai teljesítményünkkel a döntetlenre rászolgáltunk volna.”