Fordulatos és gólgazdag mérkőzésen 4-3-as győzelemmel hangoltunk a Paks elleni OTP Bank Liga találkozóra.

Csapatunk az NB II.-es Kazincbarcikát látta vendégül zárt kapus edzőmérkőzésen ma délután. A Zsóry Edzőcentrumban rendezett 2×60 perces találkozó első perceiben mindkét oldalon kialakult 1-1 ígéretes lehetőség, Megyeri II egy közeli lövést védett, míg a vendégek egy félpályás távoli kísérlettel veszélyeztettek, gól azonban nem született a lehetőségből. A 12. percben egy szép kövesdi akció végén Karnitski talált a hálóba, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt. Az első 10 perc után csapatunk játszott fölényben, mégis a vendégek szereztek vezetést, az első félóra végén Székely lőtt közelről a hálóba. Hat perccel később Vajda 18 méteres szabadrúgását Megyeri II ütötte ki elvetődve, majd két perccel később Cseri egyenlített, csapatkapitányunk 15 méterről lőtt a kapu közepébe. A 46. percben Puska lövését védte nagy bravúrral Tordai, majd újabb két perccel később Drazic értékesített egy szabálytalanságért megítélt büntetőt, így csapatunk megfordította az eredményt. A hajrában több ígéretes lehetőséget is kidolgozott együttesünk, de újabb gól nem született a szünetig.

Fordulás után egyenlítettek a látogatók, egy labdaszerzés után Laczkó volt közelről eredményes a 66. percben. A 75. percben Tordai hárította Nagy J. lövését, majd három perccel ezután Lakvekheliani beadását követően Babunski fejelt a kapuba, de les miatt szabadrúgás járt kifelé. A 96. percben Babunski lőtt jó helyzetben a kapu fölé, míg a 99. percben Ádám talált a hálóba egy vitatható 11-esből, így újra a vendégek vezettek. A találkozó hajrájában három perc alatt fordított csapatunk; a 112. percben Selmani értékesítette a Nagy Gergővel szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt 11-est, három perccel később pedig Bobál G. helyezett 12 méterről a kapuba, így csapatunk végül 4-3-ra megnyerte a felkészülési találkozót.

Labdarúgóink legközelebb szeptember 30-án, pénteken 20 órakor a Paksot látják vendégül az OTP Bank Ligában.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Mezőkövesd Zsóry FC – Kolorcity Kazincbarcika SC 4-3 (2-1)

Mezőkövesd, Zsóry Edzőcentrum. Zárt kapus. Vezette: Szilágyi Sándor (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)

Mezőkövesd Zsóry FC I. félidő: Piscitelli (Tordai 40. p.) – Pillár, Lukic, Bobál D., Vajda, Karnitski, Qaka, Cseri, Molnár, Besirovic, Drazic.

Mezőkövesd Zsóry FC II. félidő: Tordai (Ryabenko 80. p.) – Juhász Á., Schmiedl, Bobál D. (Dankó 93. p.), Nagy G., Qaka (Brtan 76. p.), Lakvekheliani, Babunski, Molnár (Rabatin 72. p.), Bobál G., Selmani. Vezetőedző: Kuttor Attila

Kolorcity Kazincbarcika SC I. félidő: Megyeri II. – Kovács D., Ur, Lippai, Sütő, Hleba, Heil, Szabó, Benkő, Puska, Kurdics (Székely 15. p.).

Kolorcity Kazincbarcika SC II. félidő: Megyeri I. – Arday, Dvorschák, Nagy Á., Szemere, Nagy J., Csatári, Laczkó, Ádám, Pálinkás, Székely. Vezetőedző: Varga Attila

Gólszerzők: Cseri (38. p.), Drazic (48. p., 11-esből), Selmani (112. p., 11-esből), Bobál (115. p.), illetve Székely (30. p.), Laczkó (66. p.), Ádám (99. p., 11-esből)