Rendkívül izgalmas, négy kiállítást hozó meccsen 3-2-es győzelmet aratott csapatunk a Zalaegerszeg ellen az OTP Bank Liga 2. fordulójában, a gólokat Cseri, illetve Besirovic szerezte.

A MOL Fehérvár ellen 1-1-es döntetlennel rajtoló zalai gárda ellen játszotta le idei első hazai mérkőzését együttesünk, két jól kezdő csapat találkozott tehát a Városi Stadionban, hiszen labdarúgóink egy héttel ezelőtt 3-2-re győztek Pakson. Ellenfelünknél is jelentős volt a mozgás a nyáron, hiszen 9 játékos érkezett és távozott a klubtól, egyebek mellett Németországból, Horvátországból, Törökországból, Ausztiából és a Puskás Akadémiától is igazoltak játékosokat. Csapatunk kezdője három helyen változott a múlt hetihez képest, Vajda, Nagy D. és Karnitski helyett Kocsis, Cseke és Madarász kezdett. A vendégeknél két változtatás történt a MOL Fehérvár elleni mérkőzéshez viszonyítva, Tajti és Zimonyi helyett Skribek és Sankovic játszott. Érdekesség, hogy az egymás elleni mérlegünk megegyezett az elmúlt két évben, mindkét csapat 1-1 győzelmet, döntetlent és vereséget könyvelhetett el, így az összesített mérlegünk az élvonalban 2-2 győzelem, döntetlen és vereség volt a forduló előtt.
A találkozó előtt gyászszünettel emlékezett klubunk Dr. Maár Róbert csapatorvosra, aki május 19-én tragikus hirtelenséggel távozott közülünk.
Remekül kezdődhetett volna számunkra a mérkőzés, ugyanis a 6. percben a játékvezető büntetőt ítélt miután Serafimov szorításában Besirovic a földre huppant, a több perces VAR vizsgálat után azonban Pillók Ádám visszavonta az ítéletet. A 11. percben újra csapatunk veszélyeztetett, Cseri ragyogó passzát követően Chrien lépett ki a jobb oldalon, a beadása után azonban elsuhant a labda Jurina feje előtt. Ezt követően is támadásba maradtak labdarúgóink és az első negyedóra végén megszereztük a vezetést; Chrien gyönyörű sarkazása, majd Farkas remek beadása után Jurina emelkedett jó ütemben középen és 8 méterről a kapu bal oldalába bólintott, Demjén ugyan hozzáért a labdához, de csak beljebb segítette a játékszert. A gól után is lendületesen játszottunk, a 19. percben egy szépen kidolgozott akció végén Besirovic járt közel a gólszerzéshez, de egy kicsit hosszú volt számára a labda, a veszélyes ellentámadás végén Babatit szerelték védőink. A 22. percben Antal óriási bravúrral mentette meg csapatunkat a góltól, hálóőrünk Bobál közeli életerős fejesét szedte ki remek reflex mozdulattal, majd az ismétlésnél Kocsis mentett szögletre. Az ivószünet után a vendégek játszottak jobban és Skribek szabadrúgása után Koszta közelről a kapu jobb oldalába fejelt, azonban a játékvezető a VAR vizsgálata után Koszta szabálytalansága miatt érvénytelenítette a gólt. A 40. percben egy szép hazai támadás végén Besirovic 6 méteres, éles szögből leadott lövését hárította elvetődve Demjén. A 45. percben Babati mintegy 30 méteres szabadrúgása szállt jócskán a kapu fölé, míg három perccel később Skribek beadása után Koszta fejelt a kapu fölé 5 méterről, míg az ellentámadás végén Chrien lövése vágódott le a védőkről. Az 51. percben Babati mellett Besirovic esett el, újra a VAR került főszerepbe, a játékvezető az esetet visszanézve a büntetőpontra mutatott. A 11-est Cseri magabiztosan a bal alsó sarokba lőtte, mely után véget is ért az első játékrész. A szünetben Waltner Róbert, a zalaiak vezetőedzője hevesen reklamált a játékvezetőnél, amiért Pillók Ádám piros lapot adott a szakembernek.
Fordulás után a vendégek játszottak fölényben és az 54. percben Koszta a kapuba talált Babati átadását követően, azonban a játékvezető les miatt jogosan nem adta meg a dunántúli gárda találatát. Öt perccel később csapatunk is veszélyeztetett, Farkas lecsúszott beadását követően a labda az oldalhálóban kötött ki. Az első óra végén Halilovic élesen belőtt labdáját Antal Kosztát megelőzve gyűjtötte be. A 63. percben kettőscserét hajtottak végre a zalaiak, Babatit és Halilovicot Meschak és Szalay váltotta. A folytatásban is a dunántúliak játszottak fölényben és a 67. percben szépítettek, Skribek beadását követően Koszta fejelt a hálóba, majd újabb két perc elteltével Koszta előkészítése után Serafimov lőtt laposan a hálóba. A két gyors gólra négy cserével válaszolt Pintér Attila, Cseri és Chrien helyett Vutov és Calcan, majd néhány perccel később Madarász és Jurina helyett Nagy D. és Drazic lépett pályára, ezután a vendégek is változtattak, Skribeket Spoljaric váltotta. Az utolsó 10 perc rendkívüli izgalmakat, egy gólt és három kiállítást hozott. A 81. percben a csereként beállt Drazic második sárga lap után a kiállítás sorsára jutott, két perccel később a vendégektől szintén második sárga lap után Kálnoki-Kis mehetett zuhanyozni. Az általa elkövetett szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgás mögé Besirovic állt oda, aki 19 méterről elsőre a sorfalba lőtte a labdát, majd a kipattanót állítgatás nélkül a jobb alsó sarokba bombázta, ezzel újra előnybe kerültünk. A 88. percben újra villant a piros lap, Bobál egy rossz ütemű becsúszás után kapta meg a második sárga kártyáját. Az utolsó percben Karnitski váltotta Besirovicot, majd a ráadásban Vutov szabadrúgása után Farkas lőtt a kapu mellé 14 méterről, kevéssel később Cseke hasonló távolságból megeresztett löketét védte Demjén, így az eredmény már nem változott. Csapatunk a Paks elleni mérkőzéshez hasonlóan ismét 3-2-es győzelmet aratott és két forduló után 100%-os a bajnokságban!

A mérkőzés jegyzőkönyve:
Mezőkövesd Zsóry FC – Zalaegerszegi TE FC 3-2 (2-0)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 1455 néző. Vezette: Pillók Ádám (Szert Balázs, Szalai Balázs)
Mezőkövesd Zsóry FC: Antal – Farkas, Pillár, Katanec, Kocsis – Chrien (Calcan 71. p.), Cseri (Vutov 71. p.), Madarász (Nagy D. 75. p.), Cseke – Jurina (Drazic 75. p.), Besirovic (Karnitski (90. p.). Vezetőedző: Pintér Attila
Zalaegerszegi TE FC: Demjén – Serafimov, Kálnoki-Kis, Bobál D., Gergényi – Sankovic, Halilovic (Szalay 63. p.), Bedi, Babati (Meschak 63. p.) – Skribek (Spoljaric 79. p.), Koszta. Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerzők: Jurina (15. p.), (Cseri 45+9. p., 11-esből), Besirovic (83. p.), illetve Koszta (67. p.), Serafimov (69. p.)
Sárga lap: Koszta (36. p.), Kálnoki-Kis (76., és 83. p.), Drazic (78. és 81. p.), Bobál (83. és 88. p.)
Piros lap: Drazic (81. p.), Kálnoki-Kis (83. p.), Bobál ( 88. p.)

Pintér Attila: „Gratulálok a csapatnak a mai győzelemhez, biztos vagyok benne, hogy most a doki is nagyon büszke lenne rájuk. Fordulatos mérkőzést játszottunk, ahol 1-0-nál és 2-0-nál is meg voltak a lehetőségeink a meccs lezárására, de ezt nem sikerült megtennünk. Szünetben azt kértem a játékosoktól, hogy ne aludjunk bele a mérkőzésbe, ugyanakkor azt gondolom, hogy a második félidőben előbb kellett volna cserélnem, pont olyan időszakban kaptuk a gólokat, amikor változtatni szerettem volna. Úgy gondolom, hogy a kiállítás után jól reagáltunk, hiszen rögtön sikerült egy piros lapot kiharcolnunk, majd Besirovic szép góllal eldöntötte a meccset, mely után szintén lőhettünk volna még gólt, de nem vagyok elégedetlen. Köszönjük szurkolóinknak a fantasztikus biztatást!”

Waltner Róbert: „Azt kell mondjam, hogy fájdalmas vereséget szenvedtünk, a találkozó alakulhatott volna fordítva is. Természetesen mi is tehetünk arról, hogy így alakult, főként a második kiállításunk elkerülhető lett volna. A VAR technológiával nem vagyok elégedett, két gólt is elvett tőlünk, ráadásul Babatinak volt egy 11-es gyanús szituációja, amit nem vizsgáltak meg. Szünetben azt kértem a csapattól, hogy tegyünk meg mindent a győzelemért, sikerült is visszajönnünk a meccsbe, de a Mezőkövesd szerencsésebb volt ma, mint mi, ezzel együtt természetesen gratulálok nekik a győzelemhez!”

Fotó: Gál Péter