Egygólos győzelmet aratott a Zalaegerszeg csapatunk ellen az OTP Bank Ligában.

A 8. helyen álló dunántúli gárdát látta vendégül együttesünk a bajnokság 31. fordulójában ma délután. A két csapat ellentétes formában várhatta az egymás elleni mérkőzést, együttesünk a legutóbbi öt bajnoki mérkőzését elveszítette, míg a zalaiak az előző öt találkozójukon 10 pontot gyűjtöttek. Csapatunk legutóbb a Paks vendégeként 2-1 arányban maradt alul, az egerszegi gárda viszont 1-0-ra legyőzte a Puskás Akadémiát. A felek eddig kétszer találkoztak egymással az idei szezonban, Mezőkövesden 2-1-es zalaegerszegi győzelem született októberben, míg februárban 1-1-es döntetlent ért el együttesünk a dunántúli csapat otthonában.
Csapatunk kezdője három helyen változott a Paks elleni mérkőzéshez képest, Kojnok, Cseke és Molnár helyett helyett Kállai K., Kócs-Washburn és Bőle lépett pályára, míg a vendégeknél két változtatás történt a Puskás Akadémia elleni találkozóhoz viszonyítva, Csóka és Mim helyett Evangelou és Croizet kezdett.
A találkozó előtt a csapatokat a Mezőcsát VTSE és a Parasznyai Sportegyesület utánpótlás játékosai kísérték be. Jubiláló játékost köszöntött klubunk a mérkőzés előtt. Kovácsik Ádám a Puskás Akadémia FC ellen lejátszott hazai bajnoki mérkőzésen lépett pályára 150. alkalommal az OTP Bank Ligában. Kapusunk 2016. március 5-én a Videoton FC – Swietelsky Haladás mérkőzésen debütált az élvonalban a fehérvári csapat színeiben. A jubileumi mezt és az ajándékcsomagot Hagyacki József, klubunk ügyvezetője adta át a játékosnak.
A mérkőzés ünnepélyes kezdőrúgással indult. Vámos József 50. születésnapja alkalmából kapta családjától és barátaitól a kezdőrúgást. Az ünnepelt imádja a mezőkövesdi labdarúgó csapatot, minden mérkőzésen szurkol együttesünk sikeréért. Vámos József a Mezőkövesdi Munkásban igazolt labdarúgó is volt, valamint játékvezetői képesítése is van.
Az első percek kiegyenlített játéka után csapatunk előtt adódott az első lehetőség, egy gyorsan elvégzett jobb oldali szabadrúgást követően Vajda beadása után Szalai lőtt éles szögből az oldalhálóba. A 13. percben is együttesünk veszélyeztetett, egy jobb oldai beadás után Dombó ütötte ki a labdát röviden, Kócs-Washburn 12 méteres lövését a visszavetődő Dombó hárította. A 21. percben Croizet ívelte középre a labdát, amely Sajbánnak egy kicsit magas volt, így nem alakult ki helyzet. Két perccel később a túloldalon Berisahvili csúsztatott fejjel a kapu mellé. A 26. percben egy zalai labdaszerzést követően Mance vezette kapura a labdát ziccerben, de Kovácsik remek ütemben ütötte el a játékszert elvetődve a támadó elől. A 31. percben Bőle beívelése után Vajda érkezett a hosszú oldalon, de Dombó lábbal tisztázott előle. A 35. percben Kócs-Washburn jó cselek után kapura lőtt, Dombó magabiztosan védett. A 39. percben Mance 12 méteres, léc alá tartó kísérletét Kovácsik ütötte ki. A 44. percben megszerezte a vezetést együttesünk; egy labdaszerzés után Szalai és Bőle játszott össze, Bőle lövése után Szendrei mentett a gólvonalról, majd Szalai öt méterről a kapu közepébe helyezett.
A második félidő is ünnepélyes kezdőrúgással kezdődött. Zrínyi István, Pistike a Városi Stadion egyik nélkülözhetetlen embere, aki nélkül a hazai mérkőzések megrendezése komoly feladat lenne. Születésnapja alkalmából klubunktól kapta ajándékba a kezdőrúgást.
Nagy lendülettel kezdte a második félidőt a Zalaegerszeg, de helyzetet nem tudtak kialakítani, csapatunk fegyelmezetten és zártan védekezett. Az 53. percben Bedi 22 méteres megpattanó lövését Kovácsik védte bravúrral. Ezt követően kettőt cserélt csapatunk, Cseri helyett Molnár, Kócs-Washburn helyett Drazic lépett pályára, míg néhány perccel később a vendégek is változtattak, Croizet helyett Németh, míg Kiss B. heyett Mim állt be. A cserék között egyenlítettek a zalaiak, Bedi 22 méterről a bal felső sarokba lőtt egy órányi játék után. A 66. percben Vajda bal oldali beadása után Molnár lőtt kapásból a bal alsó sarok mellé. Ezután újra cserélt csapatunk, Bőlét Karnitski váltotta. A 77. percben Molnár egy szép csel után középre ívelte a labdát, Evangelou Szalait megelőzve tisztázott. Egy perccel később egy szép kövesdi akciót követően Vajda ígéretes heyzetben hosszan szöktette magát, míg az ellentámadás végén Bedi 20 méterről a jobb oldali kapufát találta el. A 83. percben kettőt változtatott csapatunk, Kállai K. helyett Kojnok, míg Szalai helyett Pillár állt be. A 87. percben a Zalaegerszeg előnybe került, egy jobb oldali szöglet után Drazic fejéről csúszott a  labda a bal felső sarokba. A ráadásban még cseréltek a vendégek, Mance helyére Gruber, míg Medgyes helyére Kovács B. érkezett. A hátralévő időben újabb gól már nem született, így a zalaiak 2-1-re megnyerték a mérkőzést.