A meglehetősen eseménytelen első félidő után, nagyot robbantott a Mezőkövesd Zsóry FC, fantasztikus gólokat szerzett, és teljesen megérdemelten nyert.

Nem telt meg, de még csak félig sem a szombat délutáni borsodi derbire a DVTK Stadion, ennek ellenére remek hangulatban indult útnak a házigazda, valamint a Mezőkövesd Zsóry FC tizenkettedik egymás elleni tétmérkőzése. Ha már örökmérleg, az OTP Bank Liga negyedik fordulóját megelőzően, a mieink álltak jobban, lévén négy-négy sárga-kék győzelem, valamint döntetlen mellett három miskolci sikert jegyezhettek fel korábban a krónikások.

Eddig tehát abszolút kiegyenlített a két alakulat csatározása, és ugyancsak kiegyenlített találkozóra lehetett számítani ezen a hétvégén is. Előzeteseinkben már írtunk róla, hogy formát tekintve is jobb előjelekkel készülhettek a vendégek, ám ez egy ilyen hőfokú összecsapás előtt szinte semmit sem jelentett.

Aztán, hogy a pályán történtekkel is foglalkozzunk, nem sokat változott az összeállítás az egy héttel ezelőttihez képest. Egészen pontosan egy helyen, a ZTE-meccs után megsérülő Budu Zivzivadze ugyanis már az előző hétvégén is pályára léphetett csereként, ezúttal viszont visszakerült a kezdőbe. A változtatás szenvedő alanya Molnár Gábor volt, a többi poszton azonban nem történt módosítás. Az összeszokottság olybá tűnt, kezdetben kifizetődő, legalábbis egyértelműen a Zsóry birtokolta többet a labdát a találkozó elején. Helyzetekben ugyan ez nem mutatkozott meg, de láthatóan, a tabellán második helyen álló gárda lépett fel kezdeményezőbben.

Aztán, ahogyan az ilyenkor lenni szokott, szinte a semmiből került ordító helyzetbe a házigazda. A tizennegyedik perc legelején jártunk, amikor egy gyors labdaszerzés, majd kontra során hárman vezették a tizenhatosnál a labdát Szappanos Péter kapujára úgy, hogy mezőkövesdi védő a közelben sem volt. Ahelyett azonban, hogy Prosser Dándiel a biztosat választotta volna (a passzt, ezzel együtt az üres kaput), inkább ő lőtt, de csak a kapu mellé… Szó se róla, itt most összetehettük a kezünket, mert bizony ezt a helyzetet ilyen szinten tízből tízszer illik belőni. Ettől függetlenül érezni lehetett, megváltozott a játék képe a folytatásban, érezhetően több hiba csúszott be a vendégek játékába, és nem is sikerült annyiszor megtartani a labdát. Más kérdés, hogy a piros-fehérek nem tudták kihasználni ezt a kis zavart, legfeljebb átlövésekkel veszélyeztettek, amelyek viszont igazi veszélyt nem tartogattak. Sajnos a másik oldalon is ez volt a helyzet, vagyis valódi helyzet nélkül ért véget az első játékrész.

Nem tudni, mi hangzott el a holtidő alatt az öltözőben, de, hogy mindig ezt kellene elmondani a mezőkövesdi szakvezetésnek, az biztos. Gyakorlatilag tíz perce ment a második etap, amikor legalábbis már két gólt is megünnepelhettek a sárga-kék szimpatizánsok. A kissé unalmas első félidő után, szó se róla, teljesen váratlanul estek ezek a találatok, de annál jobb periódusban. Az elsőnél Pekár László adott be remek ütemben a bal oldalról, a tizenhatoson belül érkező Nagy Dániel pedig nagy erővel fejelt a kapuba (0-1). Bő öt minutummal később aztán Vadnai Dániel ugratta ki fantasztikusan Alekszandr Karnitskit, aki estében kapott bele a labdába úgy, hogy Danilovicnak esélye nem maradt (0-2). Vendég oldalon érthetően, rögtön egekbe szökött a hangulat, míg a hazaiaknál a kedvencek teljesítményének kritikái jelentek meg több rigmusban is. Hát még, amikor Cseri Tamás jó szókásához híven (a Kaposvár, és a Puskás Akadémia után), ezúttal is hatalmas gólt szerzett. A hatvanhatodik percben nagyjából harminc méterről járt szabadrúgás, a Zsóry csapatkapitánya pedig innen talált helyet a játékszernek a jobb felső sarokba (0-3).

Ebben a pillanatban gyakorlatilag pontot is lehetett tenni a találkozó végére, ugyanakkor még mindig hátra volt a félidő fele. A lefújásig sem sokat változott a játék képe, magabiztosan őrizték előnyüket a matyóföldiek, a DVTK csak távoli kísérletekig jutott, akkor pedig Szappanos Péter állt magabiztosan a helyén. Az eredmény így aztán nem is változott, idei negyedik bajnokiját is megnyerte a Mezőkövesd Zsóry FC, ráadásul ezek közül háromszor gólt sem kapott.

Mestermérleg:

Fernando Fernández: – Nagyon nehéz napon vagyunk túl, egy 0-3 után nem is lehetne mást mondani. Az első félidő ikszes volt, kihagytuk a helyzetünket, nem tudtuk belőni, hogy vezetés birtokában forduljunk. Aztán ellenfelünk megrúgta a gólját, és aztán jött a többi is. Nagyon jó csapat a Mezőkövesd, amely kiválóan kezdett, hiszen ezzel a mai sikerével már négyből négy győzelemmel áll a bajnokságban, amihez gratulálok neki!

Kuttor Attila: – Nem volt egy egyszerű mérkőzés, az első félidőben kicsit tompábban is játszottunk, és ennek meglehetett volna a böjtje. Szerencsére nem lett meg, a második játékrész alapján pedig megérdemeltük a győzelmet. Tudtam, hogy a sajtótájékoztatón szóbajön a mérkőzést megelőző téma, de azt gondolom, hogy a találkozó kapcsán fölösleges erről beszélni. Én inkább azt szeretném kiemelni, hogy gratulálok a csapatomnak, amiért a Diósgyőr otthonában így futballozott és nyert!