Nagy bravúrt végrehajtva, a MOL Fehérvár vendégeként harcolta ki a döntőbe jutást együttesünk a Magyar Kupában. A mérkőzéssel természetesen a honi sajtó is kiemelten foglalkozott, lássuk, hogyan látták a 90 percet!

Hangzatos címmel jelent meg az nso.hu tudósítása: „A címvédőt kiütve Magyar Kupa-döntős a Mezőkövesd!”, majd a cikk így folytatódik: „A címvédő Mol Fehérvár FC az idegenbeli 1-1 után odahaza 2-2-t játszott a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjében a Mezőkövesddel, így a vendégek jutottak be a sorozat fináléjába – történelmük során először!”. A találkozó felvezetőjében az esélyeket latolgatták, megemlítve egyebek mellett a fehérváriak idegenben lőtt gólját, Kuttor Attila vezetőedző és Berecz Zsombor eltiltását, az esélyek tehát a cikk szerint nem csapatunk mellett szóltak.

A tudósítás alaphangját Zivzivadze találata adta meg, csapatunk nagyon korán, már a 8. percben megszerezte a vezetést a grúz támadó révén. A gól előkészítésében Besirovic, Cseri és Silye is döntő érdemeket szerzett, erről is szót ejtettek az írásban, mely a folytatásban a fehérváriak esélyeivel foglalkozott. „Ahhoz, hogy a Mol Fehérvár esélyt teremtsen magának az egyenlítésre, a párharcok megnyerésére, valamint pontos futballra lett volna szükség, és bár a fehérváriak kétségtelenül sokat dolgoztak, játékuk nélkülözte a kreativitást, amely megtörhette volna a fegyelmezett, magabiztos ellenfelet.”

A második játékrész beszámolója Pekár találatával kezdődött, amivel nagy lépést tett együttesünk a továbbjutás felé, a folytatásról pedig így írnak a tudósításban „Armin Hodzic első lehetőségénél Szappanos Péter nagyot védett, aztán a támadó egészen pazar góllal visszahozta csapata reményeit. A hajrához érve Stopira remek fejessel egyenlített, erre Carrillo Juhász Rolandot is a pályára küldte, és a támadósorba vezényelte. S bár a Mol Fehérvár a végén nagyon ment előre, a Mezőkövesd kibírta a rá nehezedő nyomást, és eljutott a sorozat döntőjébe – a két mérkőzés alapján egyáltalán nem érdemtelenül. 2-2”. A mérkőzés szöveges tudósítása és a jegyzőkönyv mellett a négy találatból hármat, köztük a két mezőkövesdi gólt, valamint Szappanos Péter értékelését lehet megtekinteni.

„Történelmi siker: A Vidi kiejtésével játszhatja első kupadöntőjét a Mezőkövesd” ez a cím már a csakfoci.hu beszámolójában olvasható. A mérkőzés első eseményeként itt is Zivzivadze találatát idézik fel, majd Musliu nagy lehetőségéről írnak, miközben csapatunk kontrákból Zivzivadze és Besirovic révén is növelhette volna a különbséget. Hazai oldalon Petrjak, Kovács és Nego helyzetét emelték még ki az első 45 percből. A második játékrész elején jött az újabb hidegzuhany a hazaiak számára a második mezőkövesdi találattal, írják a honlapon, miközben a fehérváriak nagy nyomás alatt tartották csapatunk kapuját. A folytatásban felidézték Meskhi gyönyörű lövése mellett a két hazai gólt is, de miután a fehérváriaknak nem sikerült megszerezniük a 3. gólt, csapatunk játszhat kupadöntőt, történetében először. A jegyzőkönyv mellett a négyből három találatot a honlapon meg lehet nézni.

Az elődöntő mérkőzésről az nb1.hu is beszámolt, a tudósítás az alábbi címmel jelent meg: „Magyar Kupa: mennybe ment a Mezőkövesd”. A honlap rövid cikkben összegzi a mérkőzés legfontosabb eseményeit: „Mennybe ment a Mezőkövesd Székesfehérváron, a Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján: az 1-1-es odavágót követően Zivzivadze és Pekár góljaival 55 perc után már 2-0-ra vezetett az eltiltása miatt a lelátóról végig a játékkal élő Kuttor Attila csapata (amelyet megbízott edzőként Kuttor segítője, Tóth Mihály irányított az oldalvonal mellől), a MOL Fehérvár későn ébredt, az összesítés szempontjából szépítésre futotta tőlük Hodzic bombája, valamint Stopira fejese révén – pedig megvolt az esélyük a hajrában, amikor még a szezon végén visszavonuló Juhász Roland is beállt csatárnak. A matyóföldiek történetük legnagyobb eredményét érték el, bejutottak a kupadöntőbe!” A meccs főszereplőjeként Zivzivadzét említik, aki a gólja mellett egy gólpasszt is kiosztott, míg a találkozó kulcsmomentumának Cseri remek indítását látták, aki a 2. gól előtt gyönyörű mozdulattal hozta játékba a grúz támadót. A jegyzőkönyv és a gólok története mellett három találat itt is látható a tudósításban.

„Kiesett a MOL Fehérvár a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjében”, ezzel a címmel jelent meg az origo.hu beszámolója, mely után leírták, hogy csapatunk 3-3-as összesítéssel, az idegenben lőtt több gólnak köszönhetően jutott be a sorozat fináléjába. A részletes tudósításban kiemelten foglalkoztak Zivzivadze találatával, valamint az első félidő statisztikájával, mely szerint a fehérváriaknak mindössze egy kaput eltaláló lövésük volt az első 45 percben, annak ellenére, hogy 64%-ban birtokolták a labdát. Fordulás után a második találatunkat az alábbi módon idézték fel: „Cseritől indult az akció, aki kiváló ütemben ugratta ki az első találatot szerző Zivzivadzét, ő pedig gólpasszt adott a kapu elé jól érkező Pekárnak, így 2-0-ra módosult az eredmény.” A folytatásban Hodzic helyzetét és a két hazai találatot idézték még fel. A honlapon itt is megtekinthető a két mezőkövesdi és a második fehérvári találat.

A mérkőzésről a MOL Fehérvár FC hivatalos oldala is beszámolt. A találkozóról honlapunkon is részletes tudósítást olvashatnak, jegyzőkönyvvel.

(fotó: molfehervarfc.hu)