Jó iramú, változatos mérkőzésen 2-2-es döntetlent játszottunk a Paksi FC vendégeként az OTP Bank Ligában.

A forduló előtt 6. helyen álló Tolna megyei gárda vendégeként lépett pályára csapatunk a bajnokság 25. fordulójában ma délután. Kiélezett mérkőzésre lehetett számítani előzetesen, ugyanis a feleket mindössze egy pont választotta el a tabellán, a hazaiak 33, együttesünk pedig 34 ponttal várhatta a találkozót. Az idei egymás elleni találkozók gólgazdag mérkőzést ígértek, az augusztusi összecsapáson 2-1-es, míg decemberben 4-3-as győzelmet arattunk a tolnai alakulat ellen. A felek jó formában vannak, a paksiak a tavaszi nyolc bajnoki mérkőzésükön 12 pontot szereztek, együttesünk pedig a legutóbbi 13 tétmérkőzésén nem talált legyőzőre, így önbizalomban egyik csapat sem szenvedett hiányt. Az előző fordulóban mindkét csapat eredményesen szerepelt, Bognár György tanítványai a MOL Fehérvár vendégeként kétgólos hátrányból felállva értek el 2-2-es döntetlent, míg labdarúgóink hazai pályán 2-0-ra múlták felül a Zalaegerszeget.
A hazaiak négy helyen változtattak a MOL Fehérvár elleni kezdőcsapaton, Osváth, Ádám, Bertus és Nagy R. kapott lehetőséget Lenzsér, Lorentz, Kulcsár és Sajbán helyett, míg együttesünk ugyanazzal a kezdőcsapattal állt ki, mint a Zalaegerszeg elleni találkozón.
Remek iramban kezdődött a mérkőzés, a felek az első pillanattól nagy akarással és odaadással küzdöttek. Az első lehetőségre mindössze a 2. percig kellett várni, egy szép kövesdi akció végén Cseri nagy helyzetben Vutovot szerette volna megjátszani, bolgár középpályásunk azonban centikkel lemaradt a beadásról. A túlolalon egy perccel később Hahn tüzelt ígéretes helyzetben a jobb alsó sarok mellé. Két perccel később Hahn kiugratása után Nagy R. került helyzetbe, de a bal alsó sarokba tartó kísérletet hárította Szappanos. A 11. percben Hahn veszélyes közeli lövése Pillárról vágódott szögletre. A 14. percben Chrien mintegy 11 méterről  pontatlanul tüzelt, a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret, majd három perccel ezután Nagy R. távoli lövése kerülte el a ketrecet. A 20. percben remek összjáték végén Jurina lekészítését követően Chrien vette célba a kaput, Rácz magabiztosan védte a lövést. A játékrész felénél Jurina lépett ki nagyszerű ütemben, majd Böde szorításában a földre huppant a 16-oson belül, azonban a játékvezető nem ítélt büntetőt. A 28. percben előnybe került együttesünk, egy formás akció során Martic indítása után Besirovic lódult meg a bal szélen, a beadását követően Vutov 11 méterről higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt. A folytatásban is lendületesen és szemre is tetszetősen futballozott csapatunk, a 39. percben pedig közel jártunk a második gólhoz, Rácz azonban nagy bravúrral hatástalanította Jurina 16 méteres löketét. A hajrában előbb Farkas távoli kísérletét fogta elvetődve Rácz, majd a félidő zárásaként Chrien átadása után Jurina emelte át a paksi kapust, azonban a labda a keresztléc fölött is elszállt.
A szünetben kettős cserét hajtottak végre a hazaiak, Hahnt Haraszti, Pappot pedig Szabó váltotta. Fordulás után az első lehetőség Bognár előtt adódott, a középpályás mintegy 30 méterről pontatlanul célzott. Az 54. percben Vutov veszélyes beívelését Rácz húzta le. Az első óra végén újabb kettős cserét végeztek el a paksiak, Osváth és Nagy R. helyére Lorentz és Sajbán érkezett, majd pár perccel később csapatunkban Vutovot Vajda váltotta. A cserék között két paksi lehetőséget láthattunk, a 63. percben Böde a kapuba lőtte a kapufáról kipattanó labdát, de a hazaiak játékosa már lesen tartózkodott, így a gólt érvénytelenítette a játékvezető. Két perccel később Bertus éles szögből megeresztett lövését védte lábbal Szappanos. A 71. percben Szabó kísérletét fogta meg magabiztosan Szappanos, majd négy perccel később Vajda szabálytalansága miatt 11-eshez jutottak a hazaiak, a büntetőt Haraszti a jobb alsó sarokba lőtte. Csapatunk alig két perccel később visszavette a vezetést, Besirovic gyönyörű mozdulattal tekerte a labdát a kapu jobb oldalába 22 méteres szabadrúgásból. A 82. percben egyenlíthettek volna a paksiak, Haraszti bedása után Böde csúsztatott közelről a kapu fölé. Három perccel később viszont összejött az egyenlítés a hazaiaknak, Böde fejese a kapufáról még kipattant, ezt követően Sajbán talált hat méterről a hálóba. Újabb két perc elteltével Besirovic nagy helyzetben a bal alsó sarok mellé helyezett, míg a ráadásban Vajda dönthette volna el a három pont sorsát, azonban ziccerben a kapu mellé tüzelt. Az utolsó 10 percben két csere történt csapatunkban, Cseri éa Chrien helyére Rui Pedro és Vojtus állt be. A döntetlennel együttesünk továbbra is őrzi veretlenségét, labdarúgóink 14 tétmérkőzés óta nem kaptak ki.

A mérkőzés jegyzőkönyve:
Paksi FC – Mezőkövesd Zsóry FC 2-2 (0-1)
Paks, Paksi FC Stadion, zárt kapus.
Vezette: Pintér Csaba (Georgiou Theodoros, Garai Péter)
Paksi FC: Rácz – Osváth (Lorentz 60. p.), Böde, Tamás, Szabó J. – Papp (Szabó B. 46. p.) – Nagy R. (Sajbán 60. p.) Bertus, Bognár Hahn (Haraszti 46. p.),  – Ádám. Vezetőedző: Bognár György
Mezőkövesd Zsóry FC: Szappanos – Farkas, Pillár, Katanec, Vadnai – Chrien (Vojtus 89. p.), Cseri (Rui Pedro 84. p.), Martic, Besirovic – Vutov (Vajda 68. p.), Jurina. Vezetőedző: Pintér Attila

Gólszerzők: Haraszti (75. p., 11-esből), Sajbán (85. p.), illetve Vutov (28. p.), Besirovic (77. p.)
Sárga lap:  Vutov (15. p.), Szabó (56. p.), Osváth (57. p.), Tamás (72. p.), Vadnai (79. p.), Cseri (83. p.), Haraszti (92. p.), Martic (94. p.)

Bognár György: „Az első félidőben gyengén játszottunk, nem tudtunk elég labdát szerezni a középpályán, ezáltal nem volt hatékony a játékunk. A második félidővel elégedett vagyok, ekkor uraltuk a mérkőzést és akár az eredményt is megfordíthattuk volna. A játék képe alapján azonban úgy gondolom, hogy igazságos döntetlen született.”

Pintér Attila: „Nagyon jó mérkőzést játszottunk, mindkét csapat meg szerette volna nyerni a találkozót. Sok lehetőséget dolgoztunk ki, 1-0-nál meg voltak a helyzeteink ahhoz, hogy tovább növeljük az előnyünket. A csapat erejét mutatja az is, hogy 1-1 után ismét meg tudtuk szerezni a vezetést. A Paks egy nagyon jó csapat, ezt ma is bebizonyította. Örülök az egy pontnak, viszont a helyzetkihasználásunk miatt nem vagyok maradéktalanul elégedett. Ahhoz, hogy eredményesek legyünk, az adódó lehetőségeinket könyörtelenül ki kell használnunk. További sok sikert kívánok a Paksnak!”