Nagyon értékes, 1-1-es döntetlent ért el csapatunk a bajnoki címvédő, listavezető Ferencváros ellen az OTP Bank LIgában.

A bajnokság 22. fordulójában a nagy múltú és a bajnokságot magabiztosan vezető fővárosi gárda vendégeként lépett pályára együttesünk ma este. Két jó formában lévő gárda találkozott egymással, a Ferencváros és csapatunk is veretlenül állt a tavaszi szezonban, az előző négy fordulóban a felek egyaránt 8-8 pontot szereztek. Az egymás elleni eredmények a Fradi számára voltak kedvezőbbek, az eddig lejátszott 21 mérkőzésen csapatunk 3 győzelem és 4 döntetlen mellett 14 alkalommal szenvedett vereséget. Labdarúgóink jubileumi találkozóra készültek, hiszen együttesünk a Fradi ellen játszotta le 250. bajnoki mérkőzését az élvonalban.
A Fradi kezdőcsapata öt helyen változott a Debrecen elleni mérkőzéshez képest,  Botka, S. Mmaee, Pászka, Zachariassen és Frederiksen helyett Mercier, Kovacevic, Civic, Wingo és Marquinhos lépett pályára kezdőként. Csapatunk kezdőjében két változtatás történt a Budapest Honvéd elleni találkozóhoz viszonyítva, Nagy G. és Beriashvili helyett Lehoczky és Pillár kezdett.
A hazaiak gyakorlatilag az első perctől fölényben futballoztak, az első veszélyes lehetőséget a 3. percben alakították ki, amikor is Mercier beadása után Piscitelli ütötte el a labdát a berobbanó R. Mmaee elől. A 9. percben Mercier jobb oldali sarokrúgása után Traoré bólintott a kapu mellé. A 11. percben viszont betalált a hazaiak játékosa, Sigér passza után 7 méterről a hálóba helyezett. Három perccel később egy formás támadás végén Traoré talált 18 méterről a kapuba, azonban a játékvezető a VAR-vizsgálat után les miatt szabadrúgást ítélt csapatunk javára. A 19. percben Besirovic beadása után Dibusz vetődött rá a labdára a berobbanó Drazic előtt. A hazaiak a folytatásban is fölényben játszottak, csapatunk kontrákkal próbált veszélyes helyzetet teremteni az ellenfél kapujánál és a 24. percben össze is jött az egyenlítés; egy gyors kontra során Filip 25 méteres lövését ütötte ki Dibusz, ezután Besirovic 14 méteres lövését blokkolta Abena, a lecsorgó labdát Drazic előrevetődve a léc alá helyezte. Ezt követően kiegyenlítettebb lett a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben. A hajrában ismét beleerősített a Fradi és közel járt a vezetés megszerzéséhez, azonban Traoré közeli lövését Piscitelli óriási bravúrral szögletre tornázta, válaszként a túloldalon Filip bombázott 20 méterről kevéssel a kapu mellé. Ezután újabb lehetőség már nem alakult ki, csapatunk döntetlenre állt a szünetben a listavezető Ferencváros vendégeként.
A szünetben kettőt cserélt a Ferencváros, R. Mmaee és Esiti helyére Frederiksen és Vécsei érkezett, míg csapatunkban Lehoczkyt Vajda váltotta. Fordulás után az első lehetőség együttesünk előtt adódott, Molnár lépett ki Karnitski indítása után saját térfeléről, a lövés pillanatában azonban Civic utolérte és becsúszva szerelte támadónkat az 51. percben. Az 59. percben egy hazai támadás végén Marquinhos középre tartó lövését hárította magabiztosan Piscitelli. Egy perccel később Drazic remekül helyezett fejesét védte hatalmas bravúrral Dibusz, majd a szöglet után Filip lőtt a kapu mellé. Ezután mindkét csapat cserélt, a hazaiaknál Mercier helyett Zachariassen, csapatunkban pedig Cseri helyett Babunski érkezett. A folytatásban is fölényben játszottak a zöld-fehérek, de csapatunk fegyelmezetten védekezett, így komolyabb lehetőséget nem tudtak kialakítani a kapunk előtt. A 72. percben Pillár mentett szögletre az utolsó pillanatban Abena elől, majd Piscitelli fogta meg Zachariassen fejesét. Néhány perccel később cseréltek a fővárosiak, Marquinhos helyett Gojak lépett pályára, majd együttesünkben Karnitski helyett Brtan érkezett. A 87. percben Wingo távoli lövése után Zachariassen fejelt közelről a hálóba, de les miatt érvénytelenítették a gólt, amit a VAR-vizsgálat is megerősített. A ráadásban még egyet cserélt csapatunk, Beriashvili lépett pályára Molnár  helyett, majd Gojak lőtt ígéretes helyzetben a kapu fölé, így együttesünk értékes pontot szerzett a Ferencváros otthonában.

A mérkőzés jegyzőkönyve:
Ferencvárosi TC – Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (1-1)
Budapest, Groupama Aréna,.7127 néző. Vezette: Farkas Ádám (Vígh-Tarsonyi Gergő, Bornemissza Norbert)
Ferencvárosi TC: Dibusz – Wingo, Kovacevic, Abena, Civic – Sigér, Esiti (Vécsei, 46. p.) – Marquinhos (Gojak, 77. p.), Mercier (Zachariassen, 65. p.), Traoré – R. Mmaee (Frederiksen, 46. p.). Vezetőedző: Stanislav Cherchesov
Mezőkövesd Zsóry FC: Piscitelli – Kállai K., Lukic, Pillár, Filip – Besirovic, Lehoczky (Vajda, 46. p.), Karnitski (Brtan 79. p.), Molnár G. (Beriashvili, 90+1. p.), Cseri (Babunski, 65. p.) – Drazic. Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerzők: Traoré (11. p.), illetve Drazic (24. p.)
Sárga lap: Lukic (45. p.), Wingo (45. p.), Marquinhos (45. p.), Cseri (45+6. p.), Karnitski (48. p.), Besirovic (50. p.),
Stanislav Cherchesov: „Jól kezdtük a meccset, lőttünk egy gólt, aztán egy másodikat, amit elvettek. Egy ilyen szituáció könnyen visszafoghatja a játékot. Sokat fektettünk bele a mai mérkőzésbe, sajnos csak egy pontot sikerült ebből a befektetésből megszerezni.”
Kuttor Attila: „Azt gondolom, megérdemeltük az egy pontot. Elindultunk egy úton, hiszünk abban, amit csinálunk, ennek az eredménye a mai pontszerzés is. Az első negyedórát leszámítva el kezdett működni az amit kitaláltunk, hogy eredményesek legyünk a mai mérkőzésen. Próbáltuk tudásunk legjavát nyújtani, ma ez egy döntetlenre volt elég.”