Csípős hidegben született döntetlen Felcsúton. A Mezőkövesd Zsóry FC Karnitski góljával egyenlített a Puskás Akadémia FC ellen, így egy ponttal gazdagodtak.

Habár még novemberben rendezték az OTP Bank Liga tizennegyedik fordulóját, az időjárás már igazi csípős téli hangulatot hozott. Sapka-sál volt a trend a nézőtéren, a hideg italok helyett pedig a gőzölgő tea volt népszerű. Természetesen ennek lassan itt az ideje, ettől függetlenül azért ezt még igencsak szokni kell. Teljesen kiegyenlített a statisztika a csapatok között, eddig négy-négy győzelem és egy döntetlen a mérleg, ennek fényében most is kiélezett csatára számíthatott a publikum. A hazaiak nem bízták a véletlenre, azonnal nyomás alá helyezték Kuttor Attila legénységét. Ez az ötödik percben már az eredményjelzőn is megmutatkozott, Knezevic a baloldalról centerezett, a passzra pedig Ezekiel Henty érkezett, aki higgadtan lőtt Szappanos Péter kapujába (1-0).

Nem finomkodtak a labdarúgók, a kezdő sípszót követően férfias küzdelem volt látható, a jeges levegő ellenére tüzes pillanatok következtek. Ennek eredménye négy sárga lap volt az első félidőben, de ami ennél fontosabb, hogy egy piros is villant. A Puskás Akadémia csapatkapitánya, Szolnoki Roland húsz perc alatt kétszer sem bírt Silye Erikkel, második sárgája után pedig kiállította a játékvezető.

Az emberelőnyben futballozó Mezőkövesd átvette az irányítást, egymás után dolgozta ki a helyzeteket, de csak érvénytelen találatig jutott. Látva a vendégek mezőnyfölényét, Hornyák Zsolt átszervezte gárdáját, de ehhez kényszerből cserélnie kellett. Radics érkezett Vanecek helyére, amit a cseh labdarúgó dühösen fogadott. A szünetig érdemben nem változott semmi, kihúzták kapott gól nélkül a felcsúti labdarúgók.

Kuttor Attila is a változtatás mellett döntött, a félidőben Vajda Sándor helyére érkezett Sajbán Máté. Láthatóan kontrákra rendezkedett be a Puskás, ennek kétszer is Henty-helyzet lett az eredménye, de a matyó védelem, illetve Szappanos a helyén volt. Valamivel lassult a játék, ennek fényében pedig újra a váltás mellett döntött a sárga-kék szakmai stáb: Nagy Dániel érkezett Pekár László helyére. Egészen a hatvankettedik percig kellett várni az első majd második komolyabb borsodi lehetőségre. Elsőként jó harminc méterről megtornáztatta Hegedüs Jánost Karnitski, majd Berecz bombázott huszonötről, de mindkét esetben helyén volt a hazai portás.

Egy keményebb belépőt követően Farkas Dániel maradt a földön, és mivel nem tudta folytatni a játékot, így a helyére Vadnai Dániel érkezett. Ezzel elfogytak a fehér mezesek lehetőségei a további változtatásokra. A nyolcvanegyedik percben újra felhördült a vendék szurkolótábor, Budu Zivzivadze talált a kapuba, azonban ez is lesről született, így érvénytelenítette a játékvezető. Öt percre rá azonban már nem volt kérdés, a grúz támadóm csúsztatott meg remekül egy labdát, amit Karnitski kiválóan lőtt a kapuba. Ez volt az utolsó említhető momentuma a találkozónak, a vége tehát 1-1.

Mestermérleg:

Hornyák Zsolt: – Úgy gondolom, hogy ha nincs a kiállítás, akkor több góllal is nyerhettünk volna. Remekül védekeztünk, nagyon nehéz ennyi ideig emberhátrányban játszani. Büszke vagyok a fiúkra, szinte hibátlanul hozták azt, amit vártam tőlük.

Kuttor Attila: – Egy nagyon jó csapat otthonában az egy pont semmiképp sem rossz eredmény. Őszintén mondhatom, hogy az első félidőben mutatott játékunk talán a legjobb volt amióta én vagyok a Mezőkövesd edzője. Nehéz volt a védekezésüket feltörni, büszke vagyok arra, hogy az utolsó percig küzdöttünk, ennek most egy pont lett az eredménye. Gratulálok a srácoknak!