Megszerezte második bajnoki győzelmét együttesünk, a Budafok ellen 1-0-ás sikert értünk el Serderov találatával.

Az újonc fővárosi együttest látta vendégül csapatunk az OTP Bank Liga 4. fordulójában. Izgalmas találkozóra nyílt kilátás előzetesen, hiszen mindkét csapat azonos mutatókkal várta az egymás elleni összecsapást, az együttesek 4-4 ponttal álltak a forduló előtt, labdarúgóink a 7., míg a látogatók a 8. pozíciót foglalták el a tabellán. A mérkőzést viszont ellentétes előjelekkel várhatták a felek, ugyanis a legutóbbi fordulóban csapatunk 2-1-es győzelmet aratott a Paks vendégeként, míg a budafokiak 4-1-es vereséget szenvedtek otthon a MOL Fehérvártól. Együttesünk kezdőjében mindössze egy változás történt a Paks elleni találkozóhoz képest, Eperjesi helyett Farkas kezdett, a vendégeknél szintén egy helyen változott a kezdőcsapat a Fehérvár elleni meccshez képest, Takács helyett Skribek lépett pályára.

Az összecsapás előtt Hagyacki József ügyvezető köszöntötte fel Cseri Tamást a Mezőkövesd Zsóry FC nevében, csapatunk középpályását, aki klubunk történetének első válogatott játékosa lett, miután egy héttel ezelőtt játszott az Oroszország elleni hazai Nemzetek Ligája mérkőzésen. A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött, a jelenlévők a közelmúltban elhunyt vezérszurkolónkra, Bódi Károlyra emlékeztek.

Alaposan bekezdett együttesünk a találkozó elején, a 3. percben Cseri remek kiugratása után Serderov vezethette a labdát a 16-oson belül, majd középre passzolt, de a védők az utolsó pillanatban felszabadítottak. A 10. percben Lőrinczy végezhetett el szabadrúgást ígéretes helyről, azonban a 18 méteres kísérlete a sorfalban álló Nesterovról levágódott. Ezt követően elsősorban a két 16-os között pattogott a labda, majd a 18. percben egy szép kövesdi akció végén Besirovic elől tisztáztak önfeláldozóan a védők a lövés pillanatában. A 22. perc elején Serderov távoli lövését hatástalanította magabiztosan Póser, míg egy perccel később a túloldalon suhant el kevéssel a labda egy távoli budafoki próbálkozás után. Öt perccel később egy villámgyors kövesdi kontra végén Besirovichoz került a játékszer, aki mintegy 20 méterről a jobb alsó sarkot vette célba, a lövéshez Póser ujjheggyel hozzáért, így együttesünk szögletet végezhetett el. A sarokrúgás után a kapu torkából szabadítottak fel a vendégek. Az első félóra vége előtt újabb nagy lehetőség adódott csapatunk előtt, ezúttal Berecz 14 méteres lövése zúgott el centikkel a bal felső sarok fölött. A 39. percben kényszerű cserét hajtottak végre a vendégek, a megsérült Filkor helyére Micsinai érkezett. Egy perccel később Berecz életerős távoli lövésébe Szeles tette bele a lábát középen, a labda csak kevéssel suhant el a bal oldali kapufa mellett.

Fordulás után remekül kezdett csapatunk, már az 50. percben megszereztük a vezetést; Nesterov indította remek ütemben Besirovicot, akinek a beadását követően Serderov bólintott közelről a kapuba. Az 59. percben Margitics tüzelt a kapu mellé egy levágódó szabadrúgást követően mintegy 40 méterről, majd egy perccel ezután Szabó tekert kevéssel a ketrec fölé 18 méterről. A következő percekben kettőt cserélt Kuttor Attila vezetőedző, a gólszerző Serderovot a közelmúltban érkezett Boryachuk, míg Szelest Meskhi váltotta. A vendégek szintén változtattak, Skribek helyén Ihrig-Farkas folytatta a játékot. A 69. percben Cseri tekert a kapu fölé egy 22 méteres szabadrúgást, majd 3. cserelehetőségét is kihasználta csapatunk és a Budafok is; Besirovic helyére Jurina érkezett, míg a túloldalon Lőrinczy helyére Kulcsár lépett pályára, aki korábban csapatunkban is játszott. Negyedórával a mérkőzés vége előtt Farkas lépett ki remek ütemben a jobb oldalon, a beadását Berecz küldte kapura, a lövés azonban egy védő lábáról kifelé pattant. A 82. percben nagy egyenlítési lehetőség maradt kihasználatlanul, Ihrig-Farkas közeli fejesét Szappanos védte bravúrral, a kipattanó után pedig Nesterov blokkolt. A 87. percben eldőlhetett volna a három pont sorsa, egy villámgyors kövesdi kontra végén Jurina lövését védte vetődve Póser, az ellentámadás végén pedig Szappanos hárított lábbal egy közeli próbálkozást. Néhány másodperccel később ismét Szappanos bravúrja mentette meg csapatunkat a góltól, ezúttal Kovács közeli kísérletét hárította szép mozdulattal együttesünk jó ütemben kilépő hálóőre. Több lehetőség már nem adódott a lefújásig, így csapatunk zsinórban a második bajnoki mérkőzését nyerte meg és immár 7 ponttal áll a tabellán.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Mezőkövesd Zsóry FC– Budafoki MTE 1-0 (0-0)

Mezőkövesd, Városi Stadion, 1868 néző. Vezette: Farkas Ádám (Tóth II. Vencel, Szalai Balázs)

Mezőkövesd Zsóry FC: Szappanos – Farkas,Nesterov, Katanec, Lakvekheliani – Szeles(Meskhi 66. p.) – Cseri, Berecz, Karnitski, Besirovic (Jurina 70. p.) – Serderov (Boryachuk 63. p.). Vezetőedző: Kuttor Attila

Budafoki MTE: Póser – Margitics, Romic, Vaszicsku, Medgyes, – Filkor (Micsinai 39. p.), Oláh, Skribek (Ihrig-Farkas 66. p.), Lőrinczy (Kulcsár 70. p.) – Szabó, Kovács. Vezetőedző: Csizmadia Csaba

Gólszerző: Serderov (50. p.)

Sárga lap: Filkor (1. p.), Nesterov (8. p.), Lakvekheliani (28. p.), Vaszicsku (48. p.), Jurina (84. p.)

Kuttor Attila: “Amit elképzeltünk a találkozón, az szerencsére működött, de ettől függetlenül, ha nem váltottuk volna gólra az egyik helyzetünket, akkor nem sikerült volna megnyernünk a mérkőzést. Már az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre, akkor azonban még kimaradtak a helyzetek, viszont fordulás után sikerült gólra váltani az egyik lehetőségünket, aminek nagyon örülök.”

Csizmadia Csaba: “Először is gratulálok a Mezőkövesdnek a győzelemhez. Azt gondolom, hogy ezen a mérkőzésen nem a jobbik csapat nyert. Nagyon jól játszott a csapatom, viszont nem szabad ilyen hibákat elkövetni, amiből a gólt is kaptuk, mert ezeket kihasználják az ellenfeleink, a másik dolog pedig az, hogy a helyzeteinket be kell lőni.”

(Fotó: Fridél Gábor)