2-0-ra nyert a Kisvárda Master Good együttesünk ellen az OTP Bank Ligában.

A bajnokság 16. fordulójában a 2. helyen álló szabolcsi gárdát látta vendégül csapatunk ma este. Előzetesen izgalmas, kiegyenlített mérkőzésre lehetett számítani, hiszen két remek formában lévő csapat találkozott városunkban, együttesünk Supka Attila irányításával 7 bajnoki mérkőzésen 4 győzelem és két döntetlen mellett mindössze a listavezető Ferencvárostól kapott ki, míg a vendégek a legutóbbi 3 mérkőzésükön 7 pontot szereztek, a Gyirmóttal döntetlent játszottak, majd legyőzték az MTK és a MOL Fehérvár együttesét, hátrányuk a forduló előtt csak két pont volt a listavezető Ferencváros mögött. A két csapat egymás elleni élvonalbeli mérlege egy kicsivel a vendégek felé billent, 10 mérkőzésen 3-3 győzelem és döntetlen mellett 4 alkalommal kaptunk ki.
Csapatunkban egy változtatás történt a múlt heti, Gyirmót elleni találkozóhoz képest, Nagy D. helyett Vutov kapott helyet a kezdőcsapatban. A vendégek kezdője szintén egy helyen módosult a Fehérvár elleni meccshez viszonyítva, Simovic helyett Karabelyov kapott lehetőséget.
A mérkőzés szép ünnepséggel kezdődött, Supka Attila vezetőedzőt Hagyacki József ügyvezető köszöntötte a 300. élvonalbeli mérkőzése alkalmából, vezetőedzőnk a Gyirmót ellen ünnepelte a jeles jubileumot. A találkozót a helyszínen tekintette meg Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke.
A csapatok óvatosan kezdtek, az első negyedórában nem alakult ki veszélyes lehetőség a kapuk előtt, a két 16-os között pattogott a labda. A vendégek a 14. percben kényszerű okokból cserét hajtottak végre, Peteleu helyére Hej érkezett. A folytatásban csapatunk játszott fölényben, de komoly gólhelyzetet nem sikerült kialakítani a kisvárdai kapu előtt, a szabolcsiak sem jutottak el a kapuig, láthatóan mindkét csapat nagyon ügyelt a biztonságos, stabil védekezésre. Az első veszélyes lehetőségre a 28. percig kellett várni, ekkor egy gyors vendégtámadás végén Bumba távoli lövését Tordai elvetődve fogta meg a bal alsó sarok előtt. A 34. percben Besirovic szabadrúgása után Katanec bólintott közelről a léc fölé, de a partjelző már lest jelzett. Nem sokkal később egy gyors kövesdi kontra végén Besirovic beadását követően mentettek a védők, majd Vutov szabadrúgása után Katanec léc alá tartó fejesét hárította Dombó. A 38. percben Asani ígéretes lövése kerülte el a kaput. Öt perccel később Cseri ugratta ki remek ütemben Besirovicot, akinek a lövésébe az utolsó pillanatban léptek bele a védők, így az első játékrészben nem született gól.
Csapatunk a szünetben kényszerű okok miatt cserélt, Lakvekheliani sérülés miatt hagyta el a pályát, a helyére Szépe állt be. A második játékrész első helyzetét a vendégek dolgozták ki, Bumba átadása után Mesanovic fejelt kapura mintegy 15 méterről, Tordai magabiztosan hárított. Az 58. percben kettős cserét hajtott végre csapatunk, Vutov és Besirovic helyére Drazic és Calcan érkezett. A 61. percben egy villámgyors kövesdi kontra végén Drazicot szerelték az utolsó pillanatban a szabolcsi védők. A játékrész felénél megszerezték a vezetést a vendégek, Tordai ütötte ki a labdát egy kisvárdai távoli lövés után, a középen helyezkedő Prenga közelről a hálóba helyezett. A 73. percben egy szép kövesdi akció végén Cseri tüzelt a keresztléc fölé 16 méterről, majd egy perccel később Jurina 20 méteres lövése suhant el a jobb alsó sarok mellett. A 78. percben Bumba és Ötvös volt a labda útja, majd a beadást követően Mesanovic két lépésről a kapuba lőtt, a játékvezető a leshelyzet vizsgálata után megadta a találatot. Ezután mindkét csapat kettőt cserélt, együttesünkben Csekét és Jurinát Madarász és Vojtus váltotta, míg a vendégeknél Bumba és Asani helyére Camaj és Navrátil érkezett. A 84. percben Calcan távoli lövése okozott veszélyt, míg a 89. percben a túloldalon Navrátil lőtt 10 méterről a kapu fölé. Újabb gól már nem született a lefújásig, így a Kisvárda mindhárom pontot elvitte városunkból.

A mérkőzés jegyzőkönyve:
Mezőkövesd Zsóry FC – Kisvárda Master Good 0-2 (0-0)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 1211 néző. Vezette: Farkas Ádám (Bornemissza Norbert, Horváth Norbert)
Mezőkövesd Zsóry FC: Tordai – Vadnai, Pillár, Katanec, Lakvekheliani (Szépe 46. p.) – Cseri, Cseke (Madarász 80. p.), Kocsis, Besirovic (Calcan 58. p.) – Jurina (Vojtus 80. p.), Vutov (Drazic 58. p.). Vezetőedző: Supka Attila
Kisvárda Master Good: Dombó – Peteleu (Hej 14. p.), Prenga, Cirkovic, Leoni – Melnyik, Karabeljov – Ötvös – Asani (Camaj 81. p.), Mesanovic (Czérna 89. p.), Bumba (Navrátil 81. p.). Megbízott vezetőedző: Erős Gábor

Gólszerzők: Prenga (67. p.), Mesanovic (79. p.)
Sárga lap: Leoni (11. p.), Bumba (27. p.), Katanec (29. p.), Vutov (47. p.), Kocsis (88. p.), Vojtus (90+1 p.)

Supka Attila: „Kiegyenlített mérkőzés volt, az első gólig jó teljesítményt nyújtottunk. Mindkét oldalon voltak kisebb lehetőségek, nagy helyzetet egyik csapat sem tudott kidolgozni. Az első gólnál hibát követtünk el, ezt követően futottunk az eredmény után, de túlságosan kinyíltunk és ezt kihasználta a Kisvárda. ”

Erős Gábor: „Ez volt a 3. olyan mérkőzésünk, amikor igyekeztünk a mérkőzés elején letámadni az ellenfelünket, majd ezután tudatosan visszaálltunk. Sokáig úgy tűnt, hogy ez egy egygólos mérkőzés lehet, örülök annak, hogy végül kétgólos győzelmet arattunk. Boldog vagyok, hogy 4 mérkőzésen 10 pontot szereztünk, le a kalappal az eddigi teljesítményünk előtt, de még sokat kell dolgoznunk azért, hogy elérjük az álmainkat.”

Fotó: Gál Péter