Csak kilenc ember ellen tudott gólt rúgni a Diósgyőr, hatvan percnyi emberhátrányban szereztünk pontot Miskolcon.

Diósgyőri VTK – Mezőkövesd Zsóry FC: 1-1 (0-1)
Miskolc, 2950 néző, vezette: Bognár T. (Berettyán, Szalai)

DVTK: Rados – Tamás M., Lipták, Dausvili (Griffiths 57.), Makrai, Bognár, Murtaz, Elek, Nemes (Németh M. 46.), Novothny (Bacsa 82.), Lázár. Vezetőedző: Horváth Ferenc

Mezőkövesd Zsóry: Dombó – Fótyik, Szeles, Vági, Hudák, Egerszegi (Pauljevic 73.), Strestik, Mevoungou (Tóth B. 90+2.), Bacelic-Grgic, Molnár G. (Devecseri 44.), Sós. Vezetőedző: Pintér Attila

Gólszerzők: Novothny (67.) ill. Egerszegi (26.)
Kiállítva: Sós B. (37.), Strestík (90+6.)

Néhol paprikás hangulatot hozott a pályán a Borsod megyei rangadó. A miskolci mérkőzésen az elején kiegyenlített volt a játék, mindkét csapat szép támadásokat vezetett, bár a hazaiak többször próbálkoztak lövéssel, ezekbe védőink rendre beleléptek, Dombó pedig a beadásokat hatástalanította. Az első negyedóra végén előbb Molnár zavarta meg Radost, aki kiejtette a labdát, végül csatárunk nem tudott lecsapni a labdára, majd Sós kísérletezett távolról. Kisvártatva az utolsó pillanatban léptünk bele egy hazai lövésbe a 16-osunkon belül.
A 26. percben megszereztük a vezetést. Fótyik lövésébe léptek bele, majd a szöglet után Grgics ollózott, a labda Egerszegihez került, aki a rövid sarokba tette azt. A 37. percben megfogyatkozott csapatunk. Korábban Sósnak volt már egy sárgája, amikor versenyt futott egy védővel, s az elesett, dühében elrúgta a labdát sípszó után. A második sárgáját műesés miatt kapta, a 16-os bal oldalánál szerzett labdát, s az oldalról érkező Vazquez előtt elesett, de nem bántották vészesen. A félidő ráadásának elején emberhátrányunk ellenére majdnem megszereztük a második gólt, Mevoungou lódult meg a jobb oldalon, kapura tört, lövését azonban Rados szögletre ütötte.
A második játékrész elején a Diósgyőr dominált, de voltak kontratámadásai csapatunknak is, igaz, az időt is igyekeztünk húzni.  A 68. percben egy ilyen ellenakcióban maradt lent egy játékosunk az ellenfél térfelének közepén, a Diósgyőr így kilenc ember ellen szerezte meg egyenlítő találatát: Bognár jobb oldali beadására Novothny érkezett középen, és sodorta a labdát a kapuba. Továbbra is nyomott a hazai csapat, de védőink rendre kisegítették egymást a kritikus pillanatokban, egy ízben a gólvonalról mentettek. Közben Fótyik egy jó ötven méteres emeléssel is próbálkozott, de azt fogta a hazai kapus. A hajrában Griffiths veszélyeztetett, de Vágiról is kishíján a kövesdi kapuba került a labda. A 90. percben Dombó egy távoli lövést bravúrosan, lábbal hárított. A hosszabbításban egyre több játékosunk lába görcsölt, s emiatt cserélni is akartunk. Az eredetileg lehívott Strestík helyett végül Mevoungout kellett lehozni, kameruni légiósunk még a nyolcvanadik perc körül kapott egy nagyot az egyik diósgyőri védőtől, aki a labdát nem is nézve ütközte le őt. A sokadik plusz percben egy szöglet után Dombónak kellett védenie, s még jó pár percig izgulhatott a kétszáz kövesdi szurkoló, míg végül 96-97 perc után megszólalt a hármas sípszó. A találkozó ezzel még nem ért véget, a szurkolók felé tartó Strestíket kiállították, majd még Pintér Attila vezetőedző reklamált a játékvezetőknél emiatt az ítélet miatt.

Horváth Ferenc értékelése: Azt gondolom, hogy egyenlő létszámban is tudtunk támadásokat vezetni. Megpróbáltuk végig nyomás alatt tartani az ellenfelet, rengeteg helyzetünk volt, és ha még egyet be tudunk rúgni, meg is tudtuk volna nyerni a találkozót.

Pintér Attila értékelése: Nagyon jól játszott a csapatom. Megvoltak a lehetőségeink, hogy megrúgjuk a második gólunkat. Minden elismerésem a játékosaimé, mindent megtettek. Ez a mérkőzés úgy gondolom, jobb játékvezetést igényelt volna. Én még olyat még nem láttam, hogy egy játékost azért állítanak ki, mert ki akart menni a szurkolóihoz. És fair play is van a világon.