Egygólos győzelmet aratott a Paksi FC csapatunk ellen az OTP Bank Ligában.

A 3. helyen álló Tolna vármegyei csapat otthonában lépett pályára együttesünk a bajnokság 30. fordulójában ma délután. A két csapat hasonló formában várhatta az egymás elleni mérkőzést, a paksiak a legutóbbi öt bajnoki találkozót kivétel nélkül elveszítették, míg együttesünk öt mérkőzésen 1 pontot szerzett. A Duna-parti gárda az előző fordulóban a Puskás Akadémia ellen szenvedett 5-0-ás vereséget, míg együttesünk Kecskeméten maradt alul 2-1 arányban. A két csapat eddig kétszer találkozott egymással az idei évben, tavaly szeptemberben 2-1-re, míg idén februárban 1-0-ra nyertek a dunántúliak labdarúgóink ellen.
A hazaiak kezdőcsapata két helyen változott a Puskás Akadémia elleni mérkőzéshez képest, Kovács és Balogh helyett Szabó I B. és Böde kezdett, míg együttesünk kezdője három helyen módosult a Kecskemét elleni találkozóhoz viszonyítva, Kállai K., Kócs-Washburn és Bőle helyett Nagy G., Molnár és Vajda lépett pályára.
A hazaiak azonnal támadólag léptek fel, Böde lövését Berashvili blokkolta becsúszva a 2. percben, majd Papp lőtt 20 méterről jócskán a kapu mellé. Újabb egy perc elteltével Szabó I B. 17 méteres lövése után a labda a kapufáról vágódott le úgy, hogy egy kövesdi védőn irányt változtatott. A 10. percben Könyves lőtt ígéretes helyzetben a kapu fölé, majd három perccel később Osváth távoli lövését követően Kovácsik tolta a labdát szögletre. A 14. percben megszerezték a vezetést a hazaiak, egy jobb oldali szöglet után Böde fejese után Vajda tisztázott, majd az újabb beadást követően Szabó J. lőtt közelről a jobb felső sarokba. A 20. percben Molnár az alapvonal közeléből végezhetett el szabadrúgást a jobb oldalról, a beívelése után Szappanos öklözte ki a labdát a berobbanó Szalai elől. A 23. percben Haraszti közeli fejese kerülte el a a kapu bal oldalát. A 24. percben egy gyors hazai támadás végén Böde elől tisztáztak szögletre a védők. A 31. percben közel járt az egyenlítéshez együttesünk, Vajda beívelését követően Szalai közelről a jobb oldali kapufa mellé lőtt. A 32. percben egy formás paksi támadás végén Böde passza után Könyves tüzelt közelről jócskán a kapu fölé Kojnok szorításában. Két perccel később egy gyors kövesdi akció után Molnár 12 méterről a keresztléc fölé helyezett. A 39. percben egy paksi támadás végén Cseke fejelte ki a labdát szögletre a berobbanó hazai támadók elől. A sarokrúgás után Szabó J. fejelt jócskán a kapu fölé 7 méterről. A 43. percben egy gyors hazai akció végén Böde 12 méteres lövését Kovácsik védte könnyedén, majd a ráadásban ismét Böde előtt adódott lehetőség, de a paksi támadó 16 méterről a kapu fölé helyezett.
A szünetben cserélt együttesünk, Kojnokot Pillár váltotta. A második félidő első veszélyes lehetősége együttesünk előtt adódott, az 53. percben Molnár beadása után Vajda fejelt öt méterről a kapu mellé. Ezután cseréltek a hazaiak is, Böde helyett Hahn, míg Szabó I B. helyett Vécsei érkezett.  Az 58. percben egy gyors kövesdi kontra végén Molnár beadását kivágták a védők a középen érkező Szalai elől. Egy órányi játék után megduplázták előnyüket a hazaiak, Papp átadása után Könyves lőtt a bal alsó sarokba mintegy 12 méterről. A 62. percben szépített együttesünk, Nagy G. távoli lövése után Szappanos védett bravúrral, majd Molnár lövésébe Szalai tette bele a lábát, így a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. Ezután cserélt csapatunk, Nagy G. helyére Drazic állt be. A 68. percben Cseri lövése után Szappanos védett magabiztosan, aki nem sokkal később Molnár próbálkozását is hárította. Ezután mindkét csapat változtatott, a hazaiaknál Haraszti helyett Silye, együttesünkben pedig Cseke helyett Bőle, Cseri helyett Karnitski érkezett. A 76. percben Vécsei 20 méteres kísérlete zúgott el a kapu fölött. Ezután utolsó csere lehetőségét is kihasználta csapatunk, Molnár helyére Szilágyi állt be. Az utolsó 10 percben utolsó két csere lehetőségét is kihasználta Bognár György, Lenzsér és Könyves helyett Vas és Tóth B. állt be. A 86. percben a hazaiak a kapufát találták el  Tóth B. közeli fejesét követően, míg az ellentámadás végén Drazic lőtt éles szögből a kapu mellé. A 90. percben egy gyors jobb oldali támadás végén Szalai fejelt ígéretes helyzetben a kapu fölé. A ráadásban újabb helyzet már nem alakult ki, így a paksiak 2-1-re megnyerték a mérkőzést.