Benczés Miklós vezetőedző felajánlotta lemondását, miután a Budaörs 2-0 arányban győzött az alig látható mérkőzésen.

Mezőkövesd Zsóry FC – Budaörs SC 1924 0-2 (0-1)

Mezőkövesd, 900 néző  Vezette: Karakó Ferenc (Ring, Tóth II.)

Mezőkövesd Zsóry: Dombó – Fótyik, Takács (Harsányi 75.), Heffler, Devecseri, Szeles, Nagy, Hegedűs D. (Tajthy 46.), Tamási (Rácz 59.), Molnár, Máté. Vezetőedző: Benczés Miklós

Budaörs: Szentpéteri – Tányéros, Hegedűs J., Bogáti (Menyhárt A. 65.), Ódé, Csobánki, Papp M. (Lajer 83.), Csillag (Ferkó 76.), Horváth L.,  Sajbán, Szabó. Vezetőedző: Miskei Attila

Gólszerzők: Papp (35.), Csobánki (65.)

A nagy ködben keveset lehetett látni a mérkőzésből, a budaörsiek ezért úgy döntöttek, távoli lövésekkel próbálkoznak, hátha egy beakad. Dombó Dávidot bő negyedóra alatt Csillag, Sajbán és Csobánki is megtornáztatta, míg mi a 17. percben kapufát lőttünk. A 19. percben Molnár-Máté-Molnár összjáték végén támadónk éles szögből próbálkozott, de Szentpéteri hárított. Egyre vastagodott a pára a pálya felett, helyzetek nem nagyon akadtak egy darabig, bár a 33. percben büntetőt reklamáltak a vendégek. Ezt nem kaptak, a 35. percben viszont Papp gólt szerzett, 20 méterről, középről lőtt, a labda pedig valahogyan túljutott Dombón, kapusunk csak a vonal mögül tudta kivágni a játékszert. Az utolsó öt percben mintha kissé felszállt volna a köd, de a szünet után ismét lejjebb ereszkedett.
A második félidőben a harmadik percben egyenlítési lehetőségünk volt, egy távoli lövést öklözött ki Szentpéteri, Heffler fejelt, de lökték, 11-est nem kaptunk. Két perc múlva Fótyik beadása akadt majdnem be, ismét kapufa, már a második a mérkőzésen. Ezt követően futószalagon jöttek a távoli lövéseink, Takács, Tajthy, Rácz próbálkozott. A 65. percben aztán Dombó hárított egy középről eleresztett löketet. A szögletet követően Csobánki szerezte meg a budaörsiek második találatát. benczés Miklós továbbra is előre cserélt, Harsányi is lehetőséget kapott. Devecseri 35-ről lőtt, Harsányi egy indítást csúsztatott mellé, Máté pedig oldalhálóba lőtt közelről, de szépíteni nem sikerült. A 85. percben majdnem háromra növelte előnyét a Budaörs, Ferkó indította Szabó Viktort, aki egyedül vitte Dombóra, de kissé balra sodródott ki, s végül ellőtte keresztbe a hosszú sarok előtt a labdát. Egy perccel később Nagy előtt adódott ziccer, de az utolsó pillanatban beleléptek a lövésébe. A végén még nyomtunk a gól érdekében, de betalálni nem sikerült, így nem tudtuk kihasználni a Gyirmót botlását.

Benczés Miklós: Nagyon keveset láttam a találkozóból, az első félidőnek a hetven százalékát sem, a gólt sem. Kicsit furcsa úgy belenyúlni a mérkőzésbe, hogy nem látom, mi történik a pályán, a játékosaimmal, nem látom, miért vállalom a felelősséget. De vállalom és úgy tisztességes, hogy le kell mondanom. Az őszi szezon végére távolodunk az élmezőnytől, ebben megvan az én felelősségem is. Sajnálom, hogy egy-két játékosom nem teheti meg ugyanezt, mert nem egyedül nekem kellene elvinni a balhét, de természetesen vállalom, odateszem a hátamat és csattanjon az ostor.

Miskei Attila: Voltak gondok a pályán, hogy merre is van a labda. Minden játékos előtt le a kalappal, hogy ilyen körülmények között is jó mérkőzést játszottak. nehéz dolgunk volt, elképesztő játékerőt képvisel a Mezőkövesd. Az volt az esélyünk, hogy csapatként állunk helyt. A váltások a védekezésből támadásba jól sikerültek, ebből szereztünk gólt is. Céljaink nem változtak, a télen ülünk le a vezetőséggel, hogyan is gondoljuk a továbbiakat. Egy csoda ez a társaság, büszke vagyok rájuk.