Jelenleg egy pont és egy helyezés van a két csapat között a tabellán, méghozzá a javunkra.

Vasárnap a tavalyi bronzérmes DVSC-t fogadjuk az OTP Bank Liga negyedik fordulójában. A debreceniekkel az elmúlt években számos alkalommal találkoztunk már, felkészülési mérkőzésen, de bajnokin is. A debreceni elsőséggel és kövesdi kieséssel zárult 2013/2014-es bajnokságban 1-0-ra kaptunk ki idegenben, míg idehaza sikerült tőlük pontot rabolni, 2-2-t játszottunk. Ugyanabban az évben a Ligakupában idegenben győzött mindkét gárda, 4-2-re mi, 2-0-ra pedig ők. A Magyar Kupában is találkoztunk már velük, 2009-ben 4-1-es sikerrel jutott tovább a DVSC ellenünk.

A bajnokságot mit két döntetlennel, majd egy győzelemmel indítottuk, s öt ponttal a negyedik helyen állunk a tabellán. A debreceniek egy egységgel kevesebbet gyűjtöttek eddig, s így ötödikek. A Pakssal otthon 1-1-et játszottak, majd jött egy 3-1-es vereség a vasastól, s egy győzelem (4-0) a Gyirmót ellen. Közben az Európa Ligától a fehérorosz Torpedo Zsodino ellen kettős vereséggel elbúcsúztak. A Gyirmót ellen már a klubbal számos sikert elért Herczeg András ült a kispadon, hiszen Kondás Elemér a Vasas elleni vereség után lemondott. A hétvégén is Herczeg András gardírozza a DVSC-t, a klubvezetés hétfőn jelenti be az új vezetőedzőt, aki akár portugál vonalról is érkezhet.

A találkozón valószínűleg nem lép pályára Szilvási Péter, a tavaszt kölcsönben nálunk töltő középső védő júniusban komoly balesetet szenvedett, s csak nemrég kezdte el újra az edzéseket.

A vasárnap 18 órakor kezdődő mérkőzést Szőts Gergely vezeti. Kérjük szurkolóinkat, hogy a meccsre érkezzenek időben, mert a néhány perccel kezdés előtt érkező, s jegyet váltó nézők nem biztos, hogy kezdésre be tudnak jutni a stadionba.