1-0-s győzelmet aratott csapatunk ellen a Debreceni VSC az OTP Bank Ligában.

A bajnokság 26. fordulójában a 4. helyen álló hajdúsági gárdát látták vendégül labdarúgóink ma este. Mindkét csapat jó formában várhatta az egymás elleni találkozót, együttesünk a legutóbbi két mérkőzésén 4 pontot szerzett, míg a vendégek a legutóbbi három találkozójukon hat pontot gyűjtöttek. Az előző körben mindkét gárda győzelmet aratott, csapatunk Kecskeméten nyert 1-0-ra, míg a Debrecen a Vasast múlta felül 3-1 arányban. Idén eddig kétszer találkozott egymással a két csapat, városunkban 4-2-es mezőkövesdi, míg Debrecenben 1-0-s hazai győzelem született. Az összesített egymás elleni mérleg csapatunk számára kedvezőbb, együttesünk 8 győzelem és 4 döntetlen mellett 7 vereséget szenvedett.
Csapatunk kezdője egy helyen változott a Kecskemét elleni mérkőzéshez képest, Zahary helyett Kállai K. kezdett, míg a vendégek kezdőcsapata két helyen módosult a Vasas elleni találkozóhoz viszonyítva, Milosevic és Manrique helyett Megyeri és Dreskovic kezdett.
A mérkőzés ünnepélyes kezdőrúgással indult, csapatunk lelkes szurkolója, Szikszai Máté 18. születésnapjára kapta a lehetőséget a barátaitól. Az első helyzet a 3. percben adódott, egy vendég szögletet követően Kusnyír távoli lövése kerülte el jócskán a kaput. A 12. percben egy formás mezőkövesdi támadás végén Molnár bólintott 10 méterről a jobb alsó sarok mellé. A 18. percben egy gyors debreceni akció végén Dzsudzsák 22 méteres lövése kerülte el kevéssel a jobb alsó sarkot. Három perccel később Szécsi került a földre a 16-oson belül a kövesdi védők gyűrűjében, a játékvezető a büntetőpontra mutatott, azonban Szécsi lesről indult, így csapatunk kapott szabadrúgást. Egy perccel ezután a túloldalon alakult ki veszélyes lehetőség, Molnár átadása után Bobál tüzelt a kapu mellé. A 26. percben Besirovic bal oldali szögletét követően a veszélyesen középre érkező labdát Megyeri öklözte ki a mezőnybe, az ellentámadás végén pedig Varga K. lövését védte Piscitelli. A 28. percben egy debreceni akció végén Loncar lőtt kapura 18 méterről, a labda a keresztléc érintésével hagyta el a játékteret. A 33. percben egy vendég támadás végén Ferenczi passzolt középre, Szécsi fejesét azonban megfogta Piscitelli. Három perccel ezután ismét a vendégek veszélyeztettek, Vargát Kállai K. szerelte a 16-oson belül. A 43. percben is helyzetbe kerültek a látogatók, Mance közeli fejesét ütötte ki nagy bravúrral Piscitelli. Ezt követően több helyzet nem alakult ki a szünetig, így gól nélküli állásnál ért véget az első félidő.
A második félidő is ünnepélyes kezdőrúgással indult, a Mezőkövesd Zsóry FC utánpótlás játékosa, Prázmári Bence az anyukájától kapta a lehetőséget a 7. születésnapja alkalmából. A második félidő első nagy helyzete csapatunk előtt adódott, Filip beadása után Molnár lőtt 6 méterről kapura, Megyeri nagy bravúrral megfogta a labdát a jobb alsó sarok előtt. Az 51. percben Dzsudzsák szabadrúgása után Dreskovic fejese akadt el Filipben, akiről szögletre pattant a labda. Az 55. percben Dzsudzsák szöglete után Dreskovic fejelt a kapuba, ezzel a vendégek megszerezték a vezetést. Az 57. percben Besirovic beadása után Molnár fejelt centikkel a kapu mellé. Ezután cserélt együttesünk Cseri helyett Prudnikov lépett pályára. A 62. percben megfogyatkoztak a vendégek, miután Lagator megkapta a 2. sárga lapját a mérkőzésen, így a kiállítás sorsára jutott. Két perccel ezután Bobál léc alá tartó fejesét ütötte szögletre Megyeri. Ezt követően cseréltek a vendégek Dzsudzsák helyett Ojediran lépett pályára. A 70. percben Mance 25 méteres lövése után Piscitelli elvetődve mentett szögletre. Ezután cserélt csapatunk Bobál helyére Nagy D. érkezett, majd nem sokkal később Molnárt Ephestion, Babunskit Vajda váltotta. A vendégek is kettőt változtattak, Varga K. helyett Sós, Mance helyett Do. Babunski lépett pályára. Egy perccel később Do. Babunski lőtt ígéretes helyzetben a kapu fölé. A ráadásban még cseréltek a vendégek, Szécsi helyett Bévárdi játszott. A folytatásban újabb lehetőség már nem alakult ki, így a Debrecen 1-0-ra megnyerte a mérkőzést.

A mérkőzés jegyzőkönyve:
Mezőkövesd Zsóry FC – Debreceni VSC 0-1 (0-0)
Mezőkövesd, Városi Stadion. 2126 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Garai Péter, Csatári Tibor)
Mezőkövesd Zsóry FC: Piscitelli – Kállai K., Lukic, Beriashvili, Filip – Cseri (Prudnikov 59. p.), Babunski (Vajda 79. p.), Karnitski – Besirovic, Bobál (Nagy D. 73. p.), Molnár G. (Ephestion 79. p.), Bobál. Vezetőedző: Kuttor Attila
Debreceni VSC: Megyeri – Kusnyír, Lagator, Romanchuk, Ferenczi – Loncar, Dreskovic – Varga K. (Sós 78. p.), Dzsudzsák (Ojediran 66. p.), Szécsi M. (Bévárdi 90+1. p.) – Mance (Do. Babunski 78. p.). Vezetőedző: Srdjan Blagojevic
Gólszerző: Dreskovic (55. p.)
Sárga lap: Lagator (37. p. és 62. p.), Prudnikov (69. p.)
Piros lap: Lagator (62. p.)
Kuttor Attila: „A mai mérkőzés után nem marad más hátra, mint gratulálni az ellenfélnek, megérdemelték a győzelmet. Sajnos jobbak voltak, mint mi. Sokszor nem sikerült felvennünk a versenyt  a párharcok során.”
Srdjan Blagojevic: „Szeretném megdicsérni a csapatot, szerintem most játszottunk a legjobban mióta a kispadon ülök Debrecenben. A meccs előtt is voltak ambícióink, de tudtuk, hogy nehéz mérkőzésre számíthatunk. Szerencsére egy rögzített szituációból sikerült gólt szereznünk. Nyugodtak tudtunk ezután is maradni, és összességében elégedett vagyok a teljesítménnyel.”