A BATE Borisov 2-2-es döntetlent játszott a Sheriff Tiraspol csapatával városunkban, így a moldáv csapat egy győzelemmel és egy döntetlennel, 7-3-s összesítéssel jutott az Európa Liga selejtezőjének 4. fordulójába.

A BATE Borisov továbbra is Mezőkövesden játssza hazai mérkőzéseit, miután az ukrajnai háború miatt nem lehet nemzetközi mérkőzéseket játszani Fehéroroszországban. A BATE Borisov az első fordulóban 3-1-es összesítéssel győzött az albán Partizani ellen, így továbbjutott, viszont az Aris Limassol ellen a két mérkőzésen összesítésben 11-5-s vereséget szenvedett, ezért az Európa Liga selejtezőjében folytathatta szereplését. A moldovai Sheriff Tiraspol elleni első találkozón 5-1-es győzelmet aratott hazai környezetben a moldáv csapat, így nem ígérkezett könnyűnek a visszavágó a BATE Borisov számára.

Az első lehetőségre az 5. percig kellett várni, amikor is a hazaiak Vasilevich révén veszélyeztettek, a támadó nagy helyzetben a kapu mellé helyezett. A 10. percben a vendégek is eljutottak helyzetig, Apostolakis távoli lövése az oldalhálóban kötött ki, majd egy perccel később a túloldalon előbb Vasilevich találta el rosszul a labdát ígéretes helyzetben, majd Shestyuk csúsztatott fejjel kevéssel a kapu mellé. Az első negyedóra végén a moldovai együttes került helyzetbe, Artunduaga átadása után Luvannor fejelt a keresztléc fölé. Három perccel ezután egy bal oldali hazai szögletet követően Bane fejelt közelről kapura, Koval másodszorra fogta meg a labdát. A 24. percben megszerezték a vezetést a fehéroroszok, Kontsevoi távoli lövése után a labda a bal alsó sarokban kötött ki. Ezt követően kiegyenlített játék zajlott a pályán, majd a 34. percben közel jártak az egyenlítéshez a vendégek, Ricardinho 17 méteres kísérlete a felső lécről vágódott ki. A 38. percben büntetőhöz jutottak a látogatók, miután Luvannorral szemben szabálytalankodtak a hazai védők a 16-oson belül, a 11-est Ricardinho magabiztosan a jobb alsó sarokba lőtte. Öt perccel később újabb büntetőt ítélt a játékvezető, aki a VAR-vizsgálatot követően mutatott a 11-es pontra. A büntetőt ezúttal Luvannor végezte el, aki nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt, ezzel a moldáv csapat megfordította az eredményt és minimális előnnyel vonulhatott a szünetre.
A szünetben cseréltek a hazaiak, Shestyuk helyére Laptev érkezett. Fordulás után alig fél perc kellett az első lehetőséghez, a vendégek közül Artunduaga került helyzetbe, de 14 méteres tekerése kevéssel elkerülte a kapu bal felső sarkát. Ezt követően a vendégek is cseréltek kettőt, Kiki helyett Tovar, Apostolakis helyett Zohouri lépett pályára. Az 59. percben egy gyors moldáv kontra végén Ricardinho lőtt 18 méterről a jobb felső sarok mellé, majd két perccel később Fernandes tüzelt jócskán a keresztléc fölé. Ezután mindkét csapat kettős cserét hajtott végre; a hazaiaknál Volkovot Gromyko, Vasilevich-et Podstrelov váltotta, míg a vendégeknél Luvannor helyett Ankeye, Richardinho helyett Yansané lépett pályára. Nem sokkal később a hazaiak újra cseréltek, Nechaev helyére Malkevich érkezett. A 79. percben nagy egyenlítési lehetőség maradt ki, egy jobb oldali szöglet után a kapu torkából szabadítottak fel a vendég védők. Ezután újra cserélt mindkét csapat a fehéroroszoknál Khadarkevic helyett Martynov, a vendégeknél Ngom Mbekeli helyett Botan állt be. A ráadásban egyenlítettek a hazaiak, Laptev fejezett be szép távoli lövéssel egy akciót, így a Sheriff Tiraspol egy győzelemmel és egy döntetlennel, 7-3-s összesítéssel jutott be az Európa Liga selejtezőjének 4. fordulójába, a BATE Borisov az Európa Konferencia-ligában folytathatja szereplését.

A mérkőzés jegyzőkönyve:
BATE Borisov – Sheriff Tiraspol 2-2 (1-2)
Mezőkövesd, Városi Stadion. zárt kapus. Vezette: Bognár Tamás
BATE Borisov: Dergachev – Nechaev (Malkevich 75. p.), Khadarkevich (Martynov 81. p.), Bane, Jimoh – Volkov (Gromyko 65. p.), Bocharov, Grechikho – Vasilevich (Podstrelov 65. p.), Shestyuk (Laptev 46. p.), Kontsevoi. Vezetőedző: Kirill Olshevski
Sheriff Tiraspol: Koval – Kiki (Tovar 53. p.), Garananga, Artunduaga – Apostolakis (Zohouri 53. p.), Ademo, Ricardinho (Yansané 66. p.), Fernandes – Ngom Mbekeli (Botan 84. p.), Luvannor (Ankeye 66. p.), Badolo. Vezetőedző: Roberto Bordin
Gólszerzők: Kontsevoi (24. p.), Laptev (90+3. p.), illetve Ricardinho (39. p., 11-esből), Luvannor (45. p., 11-esből)
Sárga lap: Garananga (6. p.), Jimoh (13. p.), Kiki (23. p.), Volkov (40. p.), Kontsevoi (67. p.), Khadarkevich (75. p.), Grechikho (85. p.)
Első mérkőzés végeredménye: 1-5. Továbbjutott a Sheriff Tiraspol 7-3-s összesítéssel

Kirill Olshevski: Azt gondolom, hogy az első félidőben voltak jó pillanataink, lőhettünk volna több gólt is. Gyakoroltunk sokat a játékosokkal, készültünk a meccsre, ez látszott is. Koszovói csapat lesz a következő ellenfelünk, erős együttessel találkozunk. Nem lesz könnyű az a párharc sem, de meg kell mutatnunk a képességeinket és hogy tudunk nyerni ellenük.

Roberto Bordin: Jó meccset játszottunk, mindkét együttes küzdött a továbbjutásért. Lőhettünk volna több szituációból is gólt. Összességében elégedett vagyok a játékosaimmal, de voltak hibáink, ezt szeretnénk legközelebb kijavítani.