Hiába vezetett három góllal csapatunk, ismét egy hosszabbításban kapott góllal buktunk pontokat.

Álomszerűen kezdődött a Gyirmót elleni mérkőzés, hiszen a bajnoki címért még versenyben lévő vendégek ellen már a második perc végén megszerezte a vezetést csapatunk. Molnár-Bajzát-Molnár összjáték végén fiatal támadónk fejelte a hálóba a labdát. A gyirmótiak a megilletődöttséget követően igyekeztek gyorsan egalizálni, számos szögletet rúgtak, de komoly helyzetbe nem kerültek. Csapatunk igyekezett tartani a labdát, egy ilyen altatás után Takács játszotta ki a jobb oldalra a labdát, Búrány, Bajzát volt a labda útja, majd pedig Molnár, aki higgadtan fejezte be az akciót a 14. percben. a vendégek megélénkültek, s a jobb oldalon számos akciót vezettek, a beadásokra azonban Dombó is érkezett. Sőt, az első fél óra végén Bobál lövését is remekül védte. A 30. percben Takácsot lökték el a gyirmóti 16-oson belül, járt a büntető, amelyet a csapatkapitány végzett el, s már 3-0 volt csapatunk javára. Lehetett volna négy is, hiszen egy támadáson belül háromszor is megvolt a lehetőség a góllövésre, végül azonban Somogyi örülhetett.

A hajrában többet támadott a Gyirmót, számos lövést engedtek el a 16-oson belülről, ezeket vagy védte Dombó, vagy mellé mentek, de két alkalommal a védők a gólvonalról mentettek. A 44. percben viszont szépített az ellenfél, Beliczky csapta be Búrányt, az ötös és az alapvonal találkozásáról középre gurított volna az üresen érkező Bobálhoz, Szeles azonban beleért a passzba, s végül talán az ő lábáról – a kapufa segítségével – megszületett gyirmótiak a szépítő találata.

A második félidő elején többet támadott, s újabb gólt szerzett a Gyirmót. Az 55. percben Sváb rúgta le az egyik gyirmóti fejét fölöslegesen, az ezért járó szabadrúgást Magasföldi végezte el. A sorfalon megpattanó labda végül Cseriről (vagy még Baracskai fejéről) került a kövesdi kapuba. Megszülethetett volna hamarost az egyenlítő találat, de Bobál Gergely két perccel később közelről a kapu fölé lőtt, majd Magasföldi fejesét hárította Dombó. Közben a mieink kontráját Somogyi fülelte le, a kapus nagyot mentett Bajzát elől (majd a 72. percben is hasonló volt a szituáció). A 70. percben kapufát, két perccel később büntetőt rúghattak a vendégek, hiszen Nánási buktatta Beliczkyt. A 11-est viszont nem helyezte eléggé Madarász, Dombó így könnyen védte. A kövesdiek a kontrákra hagyatkoztak, de ziccerbe már nem kerültek, de Dombónak sem kellett védenie, a védők kivágták az érkező labdákat. A 86. percben volt egy nagy lehetőségük a vendégeknek, de kimaradt. Így érkezett el az ötperces hosszabbítás, amelynek első perce meghozta az egyenlítést. Cseri beadása végén Sváb fejéről, vagy Bobál válláról pattant be a labda. Csapatunk még rohamozott a negyedik gólért, de helyzetet már nem sikerült kialakítani, így maradt a döntetlen.

Mezőkövesd Zsóry – gyirmót FC 3-3 (3-1)

Mezőkövesd, 600 néző. Vezette: Pintér Csaba (Kovács II Gábor, Máyer Gábor)

Mezőkövesd: Dombó – Búrány, Nánási, Gengeliczki, Sváb – Takács P., Szeles – Molnár G. (Lukács, 92.), Tajthy – Bajzát (Izing, 83.), Baracskai (Balajti, 62.). Vezetőedző: Varga Attila

Gyirmót: Somogyi – Nagy S., Balog Z., Lázár P., Varga R. (Présinger, 34.) – Cseri, Papp K., Kiss M. (Madarász, 51.), Magasföldi (Oross, 81.) – Bobál G., Beliczky. Vezetőedző: Sisa Tibor

Gólok: Molnár 2, Takács (11-esből), ill. Szeles (ög), Magasföldi, Bobál.