Pintér Attila szerint a szív diadala volt az ajkai győzelem, Lengyel Ferenc szerint csapata elfáradt a második félidőben.

Pintér Attila: Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, hiszen az Ajka mindig ilyen egygólos vereséget szenved, nagyon ritkán kap ki 2-3 góllal. Megvoltak a lehetőségeink az első félidőben is, a másodikban még több. Ha ezekből egyet tudtunk volna értékesíteni, könnyebb lett volna a helyzetünk, s nem kellett volna szurkolnunk a végéig, hogy rúgjunk még egyet, s meglegyen a mérkőzés. A szív diadala volt, a játékosok minden elkövettek annak érdekében, hogy versenyben maradjunk. Ha a kapu előtt egy picit gyengébb teljesítményt is nyújtottunk, mert nem használtuk ki a helyzeteket, de odatették magukat. versenyben maradtunk, a jövő eldönti, a Zalaegerszeg, vagy mi jutunk föl. Nem emelek ki senkit, valaki ezen a mérkőzésen, más a másikon nyújtott jobb teljesítményt. Ez egy csapatsport, az egyik kisegíti a másikat. Az Ajka nem idevaló, hogy az utolsó helyen szerénykedjen, sok sikert kívánok nekik a jövőben, s kívánom, hogy maradjanak benn.

Lengyel Ferenc: Nyílt mérkőzést játszottunk, hiszen nekünk is nyernünk kellett volna. A csapatra büszke lehetek, hiszen nagyon taktikusan játszottunk, sajnos a második félidőben nem tudtunk úgy dominálni, ahogyan terveztük. Ez köszönhető annak, hogy többen elfáradtak a korábbi sérülések, kevesebb játéklehetőség miatt, illetve nagyon sokat dolgoztunk. Gólt kellene lőnünk, volt legalább három olyan helyzetünk, amelyből gólt kellett volna rúgnunk a Mezőkövesdnek. Tudtuk, hogy a 0-0 nehéz lesz. Szóvá kell tenni, hogy a második félidőben nagy nyomás alá helyezett bennünket mind a Mezőkövesd, mind a játékvezetői felfogás. Ha jól emlékszem, csak mi kaptunk sárga lapot, illetve a gól előtt Thomast fölrúgták, s ezt könnyedén továbbengedték. Ez a vereség nagyon fájó, de lehet belőle építkezni a Dunaújváros ellen. Nagyon kevés esélyünk van a bennmaradásunkra, az elmúlt két meccsen még kevesebb lett, hiszen Budaörsön is szerettünk volna nyerni, ott sem sikerült. Bár az ellenfelek is kikapnak, de fogynak a mérkőzések. Igaz, most Dunaújvárosban játszunk, ahol mindenképpen nyernünk kell, majd jön a Vác, aki meg kell verni. Ha a hat pont meglenne, kíváncsian várnám, hogyan állunk a tabellán.