Pontosztozkodással zárult az újoncok csatája, két gólt hoztak az utolsó percek.

Mezőkövesd Zsóry – Gyirmót FC Győr 2-2 (1-0)
Mezőkövesd, 2548 néző, vezette: Vad II
Mezőkövesd Zsóry: Dombó – Fótyik, Devecseri, Szeles, Vági, Sós (Pauljevics, 78.), Egerszegi, Nicorec, Bacelic-Grgic (Tóth, 56.), Strestik, Orosz (Baracskai, 65.). vezetőedző: Pintér Attila
Gyirmót: Sebők – Balogh, Madarász, Présinger, Szekeres, Simon An. (Simon At. 84.), Filkor (Máté, 60.), Vass, Lengyel, Szegi (Nagy. 71.), Kiss M. Vezetőedző: Urbányi István
GÓlok: Strestík (23, 88. perc), ill. Lengyel (66.), Vass (86.)

Döntetlennel ért véget a két újonc összecsapása az OTP Bank Liga nyitó fordulójában. Csapatunk az első félidőben dominált, többször is veszélyeztette a gyirmóti kaput. Előbb Sós távolról, majd Nicorec közelről vette célba a vendégkaput, de Sebők a helyén volt. Az első vendég helyzetig a 18. percig kellett várni, Simon András lőtt keresztbe a kapu előtt. A 21. percben még tisztázni tudtak a védők Strestík elől, de két perccel később már üresen kapott labdát, s lőtt a rövid sarokba. A folytatásban is inkább a mieinknél volt a labda, de már csak egy helyzetig jutottunk, a hajrában Strestík és Sós játszott össze, utóbbi 15 méterről lőtt, de a labdát fogta Sebők.

A második félidőben teljesen megváltozott a játék képe, a gyirmótiak birtokolták a labdát, majd a 66. percben egy szöglet után Lengyel egyenlített. Szinte csak ezután lépte át először a félpályát csapatunk, de hamarosan ismét a vendégek nyomtak, és Simon András tíz perccel később újra helyzetbe került. A hajrá igazán izgalmasan alakult, Máté a félpályáról indította Vasst, aki a kifutó Dombó felett a kapuba fejelt. Középkezdés után megtáltosodott csapatunk, Baracskai lövése még levágódott, de Strestík 10 méteres fejese a kapufa segítségével utat talált a kapuba. A végén még Pauljevics egy kontra végén lőtt fölé, így maradt a döntetlen.

Urbányi István: Az első félidőben a Kövesd dominált, mi pedig a biztonságot helyeztük előtérbe.- Egy nagy hiba hátrányba hozott bennünket. A második félidőben sokkal dinamikusabbak voltunk, megérdemelten jöttünk vissza a meccsbe, az ellenfél is hibázott és fordítottunk. Volt néhány biztató dolog és rengeteg olyan, amin javítanunk kell. A mérkőzés összképe alapján reális az eredmény.

Pintér Attila: Az első félidőben a mi akaratunk érvényesült, még volt lehetőségünk, amit gólra válthattunk volna. A második félidőben érthetetlen picit, a középpályán elveszítettük a játékunkat, látszott, hogy váltanunk kell. Két elkerülhető gólt kaptunk, de a csapat erejét mutatja, hogy 2-1 után egyenlítettünk, s akár meg is nyerhettük volna a mérkőzést. Gratulálok a srácoknak, mindent megettek, egy út kezdetén vagyunk.