Budu Zivzivadze egyenlítő gólja döntetlent ért a Ferencváros otthonában rendezett rangadón, így a bajnokság első köre után, továbbra is második a Mezőkövesd Zsóry FC.

A játéknap rangadóját egyértelműen a fővárosi Groupama Arénában rendezték szombat délután, amikor a bajnoki címvédő Ferencvárosi TC a Mezőkövesd Zsóry FC együttesét látta vendégül. Egyértelműen rangadóról beszélhettünk, hiszen az OTP Bank Liga első körének zárófordulóját megelőzően mindkét fél a dobogón tanyázott, és még pontszámban is ugyanúgy huszonkettő egységgel rendelkeztek el a csapatok.

Szóval így indult a találkozó, illetve egy meglehetősen gyors Fradi-góllal. Még csak a találkozó kilencedik percében jártunk, amikor egy hazai sarokrúgás után Danilo Ihnatenko felé érkezett a labda, az ukrán pedig nem sokat gondolkodott, átvétel nélkül a kapu bal oldalába lőtt (1-0). Mondani sem kell, a vezető találat rögtön tűzbe is hozta a zöld-fehér szimpatizánsokat, akik a megszokottól valamelyest kisebb létszámban, illetve kapu mögötti szurkolótáborukat a Magyar Labdarúgó Szövetség szektorbezárása miatt nélkülözve láthattak hozzá kedvenceik bíztatásához. Ezt kihasználva, a meccs elején még inkább a sárga-kék drukkerek hangját lehetett hallani, akik nagyon szép számban jelentek meg a lelátón.

Az összecsapás eleji állapotokról kiemelnénk, a mieinknél semmi sem változott a múlt heti, DVSC elleni kezdőcsapathoz képest. Az utóbbi időszakban jól megszokott 4-4-2-es felállásban küldte pályára tanítványait Kuttor Attila. A ferencvárosiak három támadóval startoltak, egyébként nyolc idegenlégóssal, az előző forduló, Fehérvár elleni rangadóját követően pedig három változással a kezdőtizenegyben. Ahhoz képest a korábban a Zsórynál is megfordult Sigér Dávid, valamint Lasha Dvali a keretbe sem fért be, míg Varga Roland a kispadon kapott helyet.

Visszatérve a mai meccsre, ahhoz képest, hogy tényleg elég korán hátrányba kerültek a vendégek, nem is olyan sokkal később máris jöhetett volna az egyenlítés. A tizenhetedik percben Budu Zivzivadze tört be veszélyesen a tizenhatos belülre, ahol ügyes kényszerítőt csinált meg Cseri Tamással, ám, amikor lőni kellett volna, a próbálkozás lecsúszott a grúz lábáról. Komoly egyenlítési esély volt, pláne, hogy az első játékrészben túlzottan sok időt nem is nagyon tudott az ellenfél büntetőterületének közelében tölteni a borsodi alakulat.

Lassan csordogált a játék, de sok helyzet a másik oldalon sem alakult ki, amolyan meddő mezőnyfölényben futballozott az FTC. Éppen ezért is lett volna nagyon fontos, hogy Zivzivadze következő ziccere már tényleg góllal záruljon. Nem így lett, Dibusz Dénes ugyanis ott folytatta, ahol az utóbbi mérkőzéseken abbahagyta: óriásit védett. Pedig Nagy Dániel a tizenhatos vonalán történő, sarokkal visszaadott kényszerítője olyan helyzetbe hozta a mezőkövesdiek tizenegyesét, amelynél sokan már gólt kiáltottak. Dibusz azonban megint nagyot tornázott, és ezzel nem is változott az eredmény a szünetig.

A gyors gólok mérkőzését rendezték az Üllői úton, már, ami a két félidő elejét illeti, hiszen fordulás után nem sokkal, máris zörrent a háló. Budu Zivzivadze harmadjára már nem tette meg azt a szívességet, hogy kihagyja helyzetét, Cseri Tamás remekbeszabott jobboldali beadása után pazar mozdulattal bólintott a kapuba (1-1). Az egalizálás után elég hamar paprikássá is vált a találkozó, Pintér Csaba játékvezető legalábbis három percen belül három sárga lapot osztott ki. Egyértelműen új meccs kezdődött, és mivel a Ferencváros nem szeretett volna otthon pontokat hullajtani, egyre nagyobb rohamokba kezdett.

Szappanos Péternek egyből több dolga is lett, sorra jöttek a beadások, a távoli kísérletek, sőt, a hatvanadik percben egy, a tizenhatoson belül érkező fejes, amit hasonlóan nagy bravúrral tolt ki, mint az első félidő végén zöld-fehér kollégája. Szó nem volt róla ugyanakkor, hogy a vendégek az egy pont megtartására játszottak volna. Lassan eljöttek a cserék is mindkét oldalon, a hazaiak a tavasszal győztes gólt szerző Bőle Lukácsot, a közelmúltban több meccset is „megmentő” Leandrót, valamint a hajrára Varga Rolandot hozták be, míg a mieinknél hasonlóan a Loki-meccshez, megint Takács Tamás (akit aztán sérülés miatt Sajbán Máté váltott), és Vajda Sándor érkezett.

A hátralévő játékidőben az FTC próbálta nyomás alá helyezni ellenfelét, de hiába, több találat már nem született, így maradt az 1-1-es döntetlen. Miután a forduló nyitómérkőzésén a Puskás Akadémia FC hazai környezetben 2-1-es vereséget szenvedett a Honvédtól, már a rangadó előtt biztossá vált, hogy a bajnokság első körét legrosszabb esetben is a harmadik helyen zárja a Mezőkövesd Zsóry FC, a pontosztozkodás, valamint a székesfehérváriak zalaegerszegi remije viszont úgy hozta, hogy továbbra is ez a három együttes áll a képzeletbeli dobogó három fokán, ráadásul a mai eredmények tükrében, ugyanúgy huszonhárom-huszonhárom ponttal.

Mestermérleg:

Szerhij Rebrov: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, és egy nagyon nehéz sorozatban vagyunk benne. Az első félidőben egy kicsit jobban kihasználhattuk volna a helyzeteinket, mert volt több olyan lehetőségünk is, amelyet gólra válthattunk volna. Ettől függetlenül egy nagyon jó ellenféllel játszottunk, abszolút megérdemelten van a Mezőkövesd is a top háromban.

Kuttor Attila: – Azt gondolom, hogy egy nagyon értékes mérkőzést játszottunk, amely után a pontszerzés a habot jelentette a tortán. Aminek én ugyanis nagyon örülök, az a mutatott játék, és az a mentalitás, hozzáállás, amit bemutattunk egy, az Európa Ligában is vitézkedő csapat otthonában 1-0-ás hátránynál. Le a kalappal az együttesem előtt, büszke vagyok a játékosaimra.