Dunaújvárosban szerepelt a záró fordulóban csapatunk. Vezetést szereztünk  a hajrához érve, de egyenlítettek a hazaiak.

Dunaújváros PASE – Mezőkövesd Zsóry 1-1 (0-0)
Dunaújváros, vezette: Szilasi (Takács, Kepe)
DPASE: Dániel – Lorentz, Gengeliczki, Koszó, Csehi, Villám, Tamaskó (Fejős, 79.), Czár, Jakab, Eppel, Sóron (Magasföldi, 65.). Vezetőedző: Artner Tamás
Mezőkövesd: Dombó – Nagy, Dvorschák, Devecseri, Fótyik, Molnár, Szeles, Takács, Tajthy (Tamási, 73.), Heffler (Rácz, 70.), Bajzát (Harsányi, 87.). Szakmai igazgató: Tóth László

Gólszerző: Magasföldi (83. perc), ill. Molnár (72. perc)

Sok helyzetet hozott a dunaújvárosi találkozó, amelyen a hazaiak letámadással igyekeztek megnehezíteni csapatunk dolgát. Ennek ellenére nem csupán rögzített helyzetekből, de jó akciókból is gólokat szerezhettünk volna. Az első félidőben egy szép Nagy József-szóló után Bajzát lövését védte a hazaiak kapusa, majd a túloldalon Eppel közeli lövését hárította Dombó. A második félidő elején több ígéretes lövésünk is volt, de gól nem született. Molnár a 72. percben szép lövésből szerzett gólt, de tíz perc múlva Magasföldi hasonlóképpen egyenlíteni tudott.

4. perc Bajzát a 16-os vonaláról Molnárhoz passzolt, kicsit hosszan, de még középre vissza tudta gurítani, s felszabadítottak a védők.
11. perc Eppelnek ívelték föl a labdát, de a 16-oson belül szorongatott helyzetben rossz lövést eresztett el
14. perc Sóron 16-ról lőtt, belelépnek a védők, Dombóé a labda
23. perc Heffler szöglete után Dvorschák fejelt mellé
33. perc Jakab vitte egyedül a bal oldalon, nem passzolt, 16-ról lőtt
34. perc újvárosi szögletet a rövidre csúsztattak, Dombó ütötte ki bravúrral
36. perc Nagy cselezett a jobb oldalon, az alapvonalról középre, Bajzát elé passzolt, a lövést fogta a kapus, majd csatárunk kézzel egy kapufát ütött, amiért sárga lapot kapott
38. perc Heffler szöglete után Dvorschák fejelt fölé
43. perc Egy bal oldali beadást követően kavarodás a kövesdi kapu előtt, Eppel lövését Dombó lábbal védte
46. perc Czár szabadrúgását ütötte fölé Dombó

46. perc Csehi egy bal oldalról ívelt labdát fejelt kapura, Dombóé
48. perc Tajthy Takácshoz, 10 méterről a rövid sarok mellé
49. perc Nagy ívelt a jobb oldalról, Bajzát fejelte vissza középre, Tajthy lőtt a kapus kezébe
61. perc egy szöglet után a gólvonalról rúgták ki a labdát az újvárosiak
72. perc Molnár jobbról cselezett középre, s 17 méterről kilőtte a bal felsőt 0-1
79. perc Bajzát fejel egy jobb oldalról érkező szabadrúgás után
81. perc Jakab jobb oldalról, éles szögből lőtt, elment a kapu előtt
83. perc szabadrúgás után gyorsan tették-vették a labdát az újvárosiak, Magasföldi 16 méterről kilőtte a bal alsót 1-1
85. perc Dvorschák léc alá tartó lövését ütötte fölé Dávid

Tóth László: A tizedik ilyen meccsünk volt másfél év alatt, amikor zsebben volt a három pont. Hiba volt, hogy 1-0 után a labda birtoklása helyett falusi focit játszottunk, ami nem a miénk és nem is szeretem ezt látni. Ilyenkor kéne még járatni a labdát, de rájövünk egyszer, hogy mit kell csinálni.  Magyarországon senki nem meri ezt felvállalni, mi igen. Úgy érzem, a cserék is elvettek most, nem tudtak jól beszállni. Bízunk abban, hogy tavaszra kitapasztaltjuk, kire hogyan lehet számítani, csereként vagy kezdőként.

Artner Tamás: Igazságos a döntetlen, s mivel mi egyenlítettünk, szereztünk egy pontot. Igazi középpályások nélkül játszottunk, így elégedett lehetek.

Fotó: Bán Bence