A felszállóágban lévő lila-fehérek az elmúlt fordulók eredményessége ellenére sem élvezik túlzottan a „hazai” pálya előnyeit.

Alighanem az előző forduló szenzációját jelentette szombat este az Újpest FC 2-0-ás székesfehérvári győzelme, amire azért előzetesen nem sokan számítottak. Nem, hiszen a MOL Fehérvár FC hatból hat győzelemmel rajtolt az idei OTP Bank Ligában, kiváló formájának hála pedig nem igen volt benne a pakliban a pontvesztés. Újpesten azonban valami beindult, ezt pedig már az előző két forduló eredményei, produkciója is mutatja.

Kezdjük azzal a Mezőkövesd Zsóry FC következő ellenfelének bemutatását, hogy nehéz nyáron vannak túl a negyedik kerületiek, hiszen játékosmozgás terén nem mondhatni, hogy a szurkolók elvárásainak megfelelően alakultak volna a dolgok, ami mellett a bajnoki rajt sem sikerült zökkenőmentesen. Elsőként nézzük a játékosokat, akik vonatkozásában kiemelendő, hét személy érkezett, de közülük ketten csak az utolsó pillanatban. Addig pedig több mérkőzést is le kellett játszani, amelyek viszont érezhetően nem alakultak a legjobban. Szóval az említett időpontig az izlandi Aron Bjarnason, a horvát Antonio Perosevic, Szakály Péter, Mészáros Karol, valamint az éppen a Zsórytól szerződtetett Koszta Márk számított új névnek a Szusza Ferenc Stadion környékén. Ami pedig az augusztusi eredményeket illeti: az első fordulóban a Puskás Akadémia idegenben nyert 3-1-re, az ötödikben a Honvéd 3-2-re, mint ahogyan a harmadikban a Paks is elrabolt egy pontot (1-1). Amikor nem hazai pályán szerepeltek Nebojsa Vignjevics tanítványai, akkor egy kisvárdai 0-2-őt, valamint egy Diósgyőrben aratott 2-1-es diadalt könyvelhettünk el.

Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a válogatott szeptember eleji EB-selejtezője miatti szünetet megelőző fordulóban már keretben volt a nyár végén igazolt két labdarúgó, Feczesin Róbert, valamint Jonathan Haris is. Előbbi játékos lila-fehérekhez történő visszatérése úgy néz ki, telitalálatos szelvénnyel ér fel az újpestieknél, hiszen három mérkőzésen máris négy találatnál jár. A Honvéd, valamint a Fehérvár elleni is eredményes támadó vitathatatlanul a Debrecen elleni 3-2-es siker alkalmával kerülhetett legközelebb a húszszoros magyar bajnok klub drukkereinek szívéhez, ez volt ugyanis az a meccs, amikor a nyolcvanhetedik percben még a Loki vezetett, de aztán jött Feczesin, aki előbb egyenlített, majd a ráadás negyedik minutumában a három pontot érő tust is bevitte. Ilyen statisztika, és hatékonyság mellett, az sem meglepő, hogy Marco Rossi szövetségi-kapitány egyből postázott is egy meghívót a nemzeti együttes soron következő mérkőzésire.

Mindezzel együtt, a felfelé ívelő pálya alapján is azt lehet mondani, hogy jelenleg a középmezőny egyik veretes tagja az Újpest FC. Mondhatni, teljesen ikszen mozog a statisztikája abból a szempontból, hogy hét találkozóból háromszor volt nyertes, és vesztes, egyszer döntetlent ért el, és még a gólkülönbsége is majdnem nullán (mínusz egyen) áll. Az ugyanakkor tényleg vitathatatlan, hogy az elmúlt hetek jól sikerültek a Megyeri útiaknak, éppen ezért az előttünk álló hétvégét is optimistán várhatják.

Fentiekben szóba került a Szusza Ferenc Stadion, és most szóba kell ejteni egy másik fővárosi létesítményt, az Illovszky Rudolf Stadiont is. A lila-fehérek otthonául szolgáló aréna legalábbis jelenleg is felújítás alatt áll, ezért a Vasas nyáron átadott stadionjában kénytelen „albérlőként” ellenfeleket fogadni a tabellán ötödik gárda. Egyelőre ráadásul úgy néz ki, elég nehezen tudja „belakni” átmeneti otthonát a társaság, hiszen négy hazai meccséből kétszer is kikapott, és csak egyszer tudott nyerni. Értelem szerint, az sem segíti az újpestiek helyzetét, hogy a szervezett szurkolótáborok az ismert címer ügy miatt, nem ápolnak jó viszonyt a klub vezetésével, legutóbb ezért már el sem utaztak Székesfehérvárra. A szombaton várható hangulat emiatt is kérdéses. Az összehasonlítás fegyverével élve, azzal zárnánk ellenfélismertetőnket, hogy a Mezőkövesd ezzel szemben idén még hibátlan idegenben, szóval jó lenne, ha ezek a mutatók nem ebben a fordulóban kezdenének mozogni…

(FOTO: ujpestfc.hu)