3-2-s győzelmet aratott az AEK Larnaca a Torpedo Zhodino ellen lejátszott Európa-konferencialiga selejtező második fordulójának első mérkőzésen.

Városunkban játszott egymással a fehérorosz Torpedo Zhodino és a ciprusi AEK Larnaca, miután az Európai Labdarúgó-szövetség döntése értelmében Fehéroroszországban nem lehet nemzetközi mérkőzéseket játszani az ukrajnai háború miatt. A Torpedo-BelAZ Zhodino mellett a Bajnokok Ligájában szereplő BATE Borisov is Mezőkövesdet választotta hazai pályájának.
Az Európa-konferencialiga selejtező második fordulójának első mérkőzésén a Torpedo Zhodino a magyar válogatott Gyurcsó Ádámot is soraiban tudó AEK Larnaca csapatával találkozott a Városi Stadionban július 27-én.

Alaposan bekezdtek a csapatok, az első lehetőségre mindössze a 3. percig kellett várni, a hazaiak egy gyors támadás végén Gorbachik beadása után Mensah révén veszélyeztettek, a kísérlete azonban kevéssel elkerülte a a kapu bal oldalát. Egy perccel később ismét Mensah került helyzetbe, a közeli lövése ezúttal is célt tévesztett. Az ellentámadás végén viszont Lopes-t buktatták a 16-oson belül, amiért büntetőhöz jutottak a vendégek, a 11-est Gyurcsó magabiztosan értékesítette.  A folytatásban is nagy lendülettel játszottak a csapatok. A 10. percben Faraj vezette végig a labdát a saját térfeléről indulva, 16 méteres lövését magabiztosan hárította Abramovich, az ellentámadás végén Mensah látványos mozdulattal küldte kapura a labdát, lövése azonban a védőkről levágódott. A 16. percben megduplázták előnyüket a vendégek, Sanchez távoli lövését nagy bravúrral hárította Abramovich, a kipattanóra Casas érkezett jó ütemben és közelről kapásból a hálóba helyezett. Két perccel ezután a hazaiak előtt adódott lehetőség, de Mensah 16 méteres kísérlete elsuhant a bal alsó sarok mellett. A 23. percben egy formás ciprusi támadás végén Gyurcsó tüzelt 18 méterről a keresztléc fölé. A 25. percben előbb Faraj lövését blokkolták, majd Lopes lőtt közelről a kapu fölé. Az első félóra végén újra a vendégek veszélyezettek, a távoli lövést azonban könnyedén védte Abramovich. A 33. percben a második gól szerzője, Casas próbálkozott távolról, de a kísérlete elkerülte a kapu bal oldalát. A 36. percben közel jártak a szépítéshez a hazaiak, de a 18 méteres lövés a keresztlécről vágódott vissza a mezőnybe. Három perccel ezután viszont tovább nőtt a különbség a felek között, egy szép ciprusi támadás végén a bal oldali beadás után a középen érkező Faraj helyezett közelről a kapu bal oldalába. Az utolsó percben a hazaiak előtt adódott lehetőség, Burko kísérlete a kapu jobb oldala mellett zúgott el. A ráadásban Faraj 15 méteres megpattanó lövése suhant el centikkel a kapu bal oldala mellett, így a szünetre háromgólos vendég vezetésnél vonulhattak a felek.
Fordulás után a Zhodino játszott fölényben, az 52. percben egy bal oldali beadásról maradtak le középen többen is a hazaiak közül. Öt perccel később Burko 14 méteres megpattanó lövését védte könnyedén Toumpas. Az 58. percben Gyurcsó megpattanó lövése vágódott szögletre, majd Lopes látványos ollózása lett Abramovich zsákmánya. Néhány másodperccel később Gyurcsó rontott ziccerben. A 62. percben ismét a vendégek előtt nyílt gólszerzési lehetőség, Faraj ziccerben a kapu fölé bombázott. Ezután kettős cserét hajtottak végre a hazaiak, Batyshchev helyett Ksenofontov, míg Gorbachik helyett Ovono lépett pályára. A 69. percben szépítettek a hazaiak, Glushchenkov lőtt közelről a bal alsó sarokba. A 71. percben Casas kellemetlen lapos lövését hárította Abramovich. Két perccel később tovább faragott hátrányából a fehérorosz gárda, ekkor Mensah volt eredményes. Ezután mindkét csapat cserélt, a hazaiaknál Pobudei-t Kovalev váltotta, míg a vendégeknél Lopes helyett Trickovski, Mamas helyett Kaptoum, Faraj helyett pedig Gama lépett pályára. A folytatásban nagy fölényben játszottak a házigazdák, azonban a vendégek fegyelmezetten védekeztek, így komolyabb lehetőséget nem tudtak kialakítani a ciprusi kapu előtt. A 86. percben egy 16 méteres hazai szabadrúgás vágodott szögletre a vendégek kapusa védett bravúrral. Ezután cseréltek a vendégek, Fran Sol helyett Roberge érkezett, míg a hazaiaknál Lisakovich-ot Mychelkin váltotta. A ráadásban Gyurcsó helyett Andreou állt be, az eredmény azonban már nem változott, a Larnaca egygólos előnnyel várhatja a visszavágót.

A mérkőzés jegyzőkönyve:
FC Torpedo Zhodino – AEK Larnaca FC 2-3 (0-3)
Mezőkövesd, Városi Stadion, zárt kapus. Vezette: Tim Marshall
FC Torpedo Zhodino: Abramovich – Burko, Glushchenkov, Premudrov, Chizh – Shevchenko, Batyshchev (Ksenofontov 63. p.) – Pobudei (Kovalev 75. p.), Lisakovich (Mychelkin 88. p.), Mensah – Gorbachik (Ovono 63. p.). Vezetőedző: Dzmitry Molash
AEK Larnaca FC: Toumpas – Sanchez, Tomovic, Milicevic, Casas – Mamas (Kaptoum 76. p.), Pons, Faraj (Gama 76. p.), Lopes (Trickovski 75. p), Gyurcsó (Andreou 90+3. p.) – Fran Sol (Roberge 87. p.). Vezetőedző: Jose Luis Oltra
Gólszerzők: Glushchenkov (69. p.), Mensah (73. p.), illetve Gyurcsó (6. p., 11-esből), Casas (16. p.), Faraj (39. p.)
Sárga lap: Premudrov (41. p.), Shevchenko (90+3. p.)

Dzmitry Molash: A következő napokban kiértékeljük az első mérkőzés tapasztalatait. Látok esélyt a továbbjutásra, miután csak egygólos vereséget szenvedtünk. Mindent megteszünk a továbbjutásért a második mérkőzésen.

José Luis Oltra: Jó eredményt értünk el, hiszen győztünk. Úgy gondolom, hogy azért is örülhetünk ennek a győzelemnek, mivel ez egy európai szintű mérkőzés volt. Nem lehetünk teljesen elégedettek, mert 3-0 helyett 3-2 lett a vége. Az első percek hazai helyzeteit követően mi uraltuk a játékot és kialakítottunk több lehetőséget is a gólszerzésre, amiből hármat értékesíteni tudtunk. Ezután, a második félidőre csökkent a játékunk tempója, fáradtak lettünk fejben és ellenfelünk gyorsabb volt nálunk. Ennek a következménye, hogy a Torpedo tudott szerezni két gólt és a mérkőzés végére szoros lett az eredmény. A visszavágón mindenképp szeretnénk nyerni hazai pályán. Elégedett vagyok azzal, hogy nyertünk mert még egyszer mondom, ez egy európai szintű mérkőzés volt.