2-0-ra győzött csapatunk az MTK Budapest vendégeként a MOL Magyar Kupában, így labdarúgóink bejutottak a legjobb nyolc közé a sorozatban.

A MOL Magyar Kupa 5. fordulójában a jelenleg másodosztályban szereplő, nagy múltú fővárosi gárda látta vendégül együttesünket ma este. A két csapat győzelemmel a háta mögött várhatta az egymás elleni mérkőzést, a kék-fehérek a Szentlőrinc ellen, míg együttesünk a Puskás Akadémia ellen gyűjtötte be a bajnoki pontokat az első tavaszi fordulóban. A felek 14 alkalommal találkoztak eddig az élvonalban, a mérleg kiegyenlített, csapatunk 6 győzelem és 3 döntetlen mellett 5 vereséget szenvedett.
Labdarúgóink kezdője 7 helyen változott a Puskás Akadémia ellen lejátszott mérkőzéshez képest, mindössze Kállai K., Cseri, Molnár és Drazic kezdett ezúttal is.
Az első helyzetre a 7. percig kellett várni, ekkor Vajda bal oldali beadását követően Ephestion lőtt kapásból kapura, a védők a gólvonalról vágták ki a labdát, majd néhány másodperccel később Lukic 14 méteres próbálkozását ütötte ki a léc alól Rácz.  A 13. percben egy szép támadás végén Ephestion lövésébe léptek bele a védők az utolsó pillanatban, majd Drazic kísérletét mentette szögletre Rácz. Egy  perccel később egy gyors hazai támadás végén Németh lőtt ígéretes helyzetben jócskán a kapu mellé. A 20. percben megszerezte a vezetést együttesünk, egy szép mezőkövesdi akció végén Cseri ívelt középre, a hosszú oldalon helyezkedő Kállai K. visszafejelte a labdát és Drazic közelről a kapu jobb oldalába helyezett. Két perccel később Molnár 8 méteres fejesét hárította előre vetődve Rácz. Ezt követően elsősorban mezőnyben zajlott a játék, majd a 33. percben Molnár 20 méteres szabadrúgását Rácz öklözte ki. A 39. percben ismét Molnár szabadrúgása jelentett veszélyt, támadónk 25 méteres, éles szögből elvégzett kísérletét Rácz a léc alól ütötte ki szögletre. A 42. percben egy formás kövesdi támadás végén Vajda lőtt ígéretes helyzetben jócskán a kapu fölé. Egy perccel később Bognár vette célba a kaput, jó 25 méteres kísérlete kevéssel zúgott el a kapu fölött.
A szünetben mindkét csapat cserélt, a hazaiaknál Németh K. helyett Zsóri állt be, míg csapatunkban Bobál G.-t Besirovic váltotta. Csapatunk az 50. percben az első lehetőségéből megduplázta az előnyét; Besirovic remek sarokrúgását Lukic állítgatás nélkül, kapásból a kapuba lőtte úgy, hogy a labda a keresztlécről vágódott a gólvonal mögé. Ezt követően mindkét csapat kettős cserét hajtott végre, a hazaiaknál Varju és Kocsis helyére Palincsár és Stieber érkezett, míg csapatunkban Molnár helyett Karnitski, Cseri helyett pedig Babunski lépett pályára. A cseréket követően Stieber beadása után Zsóri elől Kállai K. tisztázott nagy helyzetben, majd a túloldalon Ephestion lövését Rácz ütötte oldalra elvetődve. A 62. percben Palincsár megpattanó lövésére nagy bravúrral ért le Tordai. A 65. percben egy gyors kövesdi akció végén Drazic elől tisztáztak szögletre az utolsó pillanatban a hazai védők. A folytatásban nagy erőket mozgósítottak a hazaiak a gólszerzés érdekében, csapatunk azonban szervezetten játszott, így a kék-fehérek komolyabb lehetőséget nem tudtak kialakítani.  A 73. percben újabb cserét hajtottak végre a csapatok, együttesünkben Ephestion helyett Filip lépett pályára, míg a hazaiaknál Zuigéber helyére Kapronczai érkezett. A 80. percben nagy szépítési lehetőség maradt ki, Palincsár közeli lövésébe léptek bele védőink az utolsó pillanatban. A 85. percben kihasználta utolsó cserelehetőségét is a hazai együttes, Kata helyett Horváth lépett pályára. A kék-fehérek a hátralévő időben is fölényben játszottak, gólt szerezniük azonban nem sikerült, így együttesünk bejutott a MOL Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.

A mérkőzés jegyzőkönyve:
MTK Budapest – Mezőkövesd Zsóry FC 0-2 (0-1)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion. 400 néző. Vezette: Antal Péter (Baghy Csaba, Ring Kevin)
MTK Budapest: Rácz – Varju (Palincsár 57. p), Szépe, Bobál D., Poór – Kata (Horváth 85. p.), Kocsis (Stieber 57. p.) – Zuigéber (Kapronczai 74. p.), Bognár, Kovács M. – Németh K. (Zsóri 46. p.) Vezetőedző: Horváth Dávid
Mezőkövesd Zsóry FC: Tordai – Kállai K., Pillár, Lukic, Vajda – Cseri (Babunski 56. p.), Brtan, Molnár G. (Karnitski 56. p.) – Bobál G. (Besirovic 46. p.), Drazic, Ephestion (Filip 73. p.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerzők: Drazic (20. p.), Lukic (50. p.)
Horváth Dávid: „A mai mérkőzésen hiányzott a játékunkból az átütőerő és a precizitás. Az első félórában indokolatlanul sok labdát eladtunk, majd 2-0 után játékban feljavultunk, de a Mezőkövesd nagyon jól őrizte a kétgólos vezetését és megnyerte a mérkőzést.”
Kuttor Attila: „Nagyon örülünk  a győzelemnek. Nem volt könnyű mérkőzés az NB II. egyik legjobb csapata ellen, de sikerült kiharcolnunk a továbbjutást és ez a legfontosabb.”