Már az első játékrészben eldöntötte a három pont sorsát a lila-fehér együttes. Két góllal múlta felül csapatunkat az Újpest.

Mezőkövesd Zsóry FC – Újpest FC: 0-2 (0-2)
Mezőkövesd, 2452 néző, vezette: Berke Balázs

Mezőkövesd Zsóry: Tujvel – Fótyik, Devecseri, Vági, Hudák, Strestik, Frőhlich (Bacelic 46.), Tóth B. (Vosahlik 71.), Egerszegi, Tarmo (Sós 52.), Pauljevic. Vezetőedző: Pintér Attila

Újpest: Balajcza – Nagy T., Kálnoki Kis, Windecker, Bardhi (Cseke 62.), Mohl, Sankovic, Andric (Nagy G. 88.), Diarra, Balázs B. (Lázok 75.), Pákovics. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic

Gólszerző: Andric (29.), Diarra (43.)

Az első félidőben szerzett góljainak köszönhetően vitte el a három pontot az Újpest, hiába volt több helyzetünk is, azokból egyet sem tudtunk úgy értékesíteni, hogy meg is adják azokat. Az első két fordulóban vereséget szenvedő, azóta azonban minden mérkőzését megnyerő Újpest ellen jobban kezdtünk, az első percekben Vági fejese jelentett veszélyt, majd a 13. percben Frőhlich kínálta meg távolról Balajczát, aki kiütötte a labdát, Strestík pedig a hálóba fejelte. A találatot azonban les címén érvénytelenítette a játékvezető. A 25. minutumban egy bal oldali beadást követően Andrics vette át a labdát, majd lőtt a jobb alsó sarokba, vezettek tehát a jelentős szurkolói támogatást élvező fővárosiak. Mindkét fél a széleken vezette támadásait, mi pedig hosszú indításokkal is próbálkoztunk, sikertelenül. Kink fejese nem talált kaput, Diarra pedig ígéretes helyzetben ellőtte keresztbe a kapu előtt a labdát. A félidő hajrája a vendégeké volt, előbb Mohl távoli lövését fogta Tujvel, majd egy jobb oldali szabadrúgást tolt a felső lécre. Nem kerülte el azonban a gólt, Diarra 20 méterről lőtt nagy gólt a 43. percben.
A második félidőben mindent megtett az egyenlítésért csapatunk, de a helyzetek, lehetőségek kimaradtak. Strestík és Pauljevics is fejessel próbálkoztak, de kaput éppencsak nem találtak, Hudák pedig kapufát fejelt. Ahhoz, hogy ne legyen 0-3, Tujvelnek kellett nagyot védenie egy újpesti kontra után. Csapatunknak voltak még lehetőségei, egy ízben Sós Bence lerántása miatt reklamáltak büntetőt a szurkolók, másszor Vosahlík kihagyott ziccere miatt bosszankodhattak. A végjátékban már nem volt lehetőség a gólszerzésre, így maradt a 0-2.
Pintér Attila értékelése: Meg kell tanulni nyerni ennek a csapatnak. Nem jó az, ha minden mérkőzés után azzal kezdjük, hogy nem lehet ilyen gólokat kapni. Az Újpestnek szinte egy nagy lehetősége volt az egész mérkőzésen. Minden játékos, aki pályára lépett, becsülettel tettek a dolgát. A játékunk egyre jobban összeáll, de addig amíg az adódó lehetőségeinkkel nem fogunk tudni mit kezdeni, addig ilyen eredmény fog születni. Minden mérkőzés más és más, lehet hogy vasárnap mi fogunk helyzet nélkül nyerni a Ferencváros otthonában.

Nebojsa Vignjevic értékelése: Egy nehéz mérkőzés volt, egy nehéz ellenfél ellen. A hazaiak rendelkeznek olyan játékossal, akik azonnal megtudják fordítani a játék képét, ezért 90 percen keresztül koncentrálnunk kellett ellenük. Az első félidőben kontrolláltuk, irányítottuk a játékot, a második félidőben a Mezőkövesdnek is voltak lehetőségei, de ezek nem vezettek gólhoz. Büszke vagyok a csapatomra, de gratulálok a hazai csapatnak és vezetőjének is.