Vignjevics szerint csapata egyre több tapasztalatot gyűjt, ezrét nyer, Pintér Attila úgy véli, nincs baj, akkor lesz igazán probléma, ha nem lesznek helyzeteink.

Nebojsa Vignjevics: Nehéz mérkőzés volt egy nehéz ellenféllel szemben. A Mezőkövesd sokkal jobb annál, mint a helyezése, vagy pontjainak száma mutatja. Rendelkezik olyan játékosokkal, akik bármikor változtathatnak a mérkőzés eredményén és végkimenetelén. Kilencven percen keresztül koncentrálnunk kellett, nyerni jöttünk és sikerült is. Az első félidőben jól ment a játék, kontrolláltuk a mérkőzést, ekkor szereztük a két gólunkat, egyben volt a csapat. Úgy egyeztünk meg, hogy a második félidőben is ezt folytatjuk, de aztán hosszú labdákkal operáltunk, s a Kövesdnek is voltak gólveszélyes szituációi, de nem eredményeztek találatokat. Maradt a 2-0, büszke vagyok a csapatomra, gratulálok nekik, ez már a negyedik győzelmünk zsinórban, reméljük, folytatjuk. Gratulálok a Kövesdnek is, sok sikert kívánok nekik a jövőben.

A szezon eleji két vereségünk alkalmával is sok jó dolgot láttam, tudtuk, sok jó fiatal játékos van a keretben, akiknek még tapasztalatot kellett gyűjteniük. Most is könnyebben kellett volna nyernünk, de mérkőzésről-mérkőzésre gyűlik a tapasztalat, nő az összeszokottság, egyre jobban játszunk. A két vereség után a kiesés elleni küzdelemről kérdeztek, mondtam, hogy nem katasztrófa, de a mostani négy győzelem után sem beszélhetünk célról az európai kupában való indulásról. Találkozóról találkozóra szeretnénk egyre jobban játszani. Távlatokban nem gondolkozunk, csak a következő meccset megnyerni, s nyomást helyezni sem szeretnék a játékosokra irreális elvárásokkal. A szurkolók boldogok, folytatni kell, sok munkára van szükség, menni kell tovább a legjobb tudásunk szerint.

Pintér Attila: Meg kell tanulni nyerni. Nem jó dolog, ha minden meccs után azzal kezdjük, nem lehet ilyen gólokat kapni, ez nb1. Az Újpestnek kimondott helyzete egy volt, de rúgott két gólt és elvitte a három pontot. Amíg mi bármilyen lehetőséggel kaput sem találunk, addig nem tudunk nyerni. Mindenki mindent elkövetett a győzelemért. A játékunk egyre érik össze, igaz, eredményben nem mutatkozik meg. Amíg nem élünk a lehetőségekkel, s az ellenfél a minimális számúját berúgja, ez születik. Az esetleges játékvezetői tévedésekről nem mondok véleményt, más dolga őket értékelni.

Ahogy nem szereztünk három pontot az elmúlt három mérkőzésen, úgy akár szerezhettünk volna is a Debrecen ellen, vagy ma is. A helyzeteket kell gólra váltani, az ellenfélnek kevés helyzetből sikerült. Mindenki tudja, mi a célunk, ez nem változott, sok meccs van még hátra. A Ferencváros ellen is felkészítjük a csapatot, lehet, hogy azt a mérkőzést mi nyerünk helyzet nélkül. A csapat most is megtesz mindent az eredményért, a szurkolók kiszolgálásért. Ilyen szériában vagyunk, aki tesz a jobbításért, annak a játék, az eredményesség is forgandó lesz. A játékosokban van bizonyítási vágy, de picit kapkodóbbá válnak, minél több időt kell együtt tölteniük. Amíg helyzetünk van, addig nem kell aggódni, mert előbb-utóbb bemegy. Ha nincs helyzet, akkor van probléma.