Magabiztosan győzött a Fehérvár FC csapatunk ellen az OTP Bank Ligában.A 3. helyen álló Fejér megyei együttes vendégeként lépett pályára csapatunk a bajnokság 27. fordulójában ma délután. A két csapat hasonló mérleget produkált a közelmúltban, az előző 5 bajnoki mérkőzésen mindkét gárda négy pontot szerzett. A legutóbbi játéknapon a fehérváriak gól nélküli döntetlent játszottak a Puskás Akadémiával, míg csapatunk 3-0-ra kikapott a listavezető Ferencvárostól. Csapatunk kétszer játszott idén a dunántúli gárdával, mindkét találkozó 2-0-ás fehérvári győzelemmel zárult.A hazaiak kezdője mindössze egy helyen változott a Puskás Akadémia elleni mérkőzéshez képest, Gergényi helyett Spandler került a csapatba. Együttesünk kezdőjében négy változtatás történt a Ferencváros elleni találkozóhoz viszonyítva, Piscitelli, Beriashvili, Samperio és Szolgai helyett Kovácsik, Szivacski, Pillár és Szilágyi kezdett.A fehérváriak játszottak fölényben a találkozó elején. Az első helyzetre a 10. percig kellett várni, ekkor egy formás hazai támadás végén Csongvai lőtt kevéssel a keresztléc fölé távolról. Két perccel később csapatunk került ziccerbe, egy gyors akció végén Molnár bal oldali beadását követően Drazic bólintott nagy helyzetben a jobb alsó sarok mellé 10 méterről. A folytatásban is a dunántúli gárda játszott fölényben, de helyzeteket nem tudtak kialakítani, csapatunk zártan és fegyelmezetten védekezett. A 18. percben Csongvai beadása után Schön tüzelt 14 méterről jócskán a kapu fölé. Az ellentámadás végén Vajda passza után Drazic lőtt laposan Spandler szorításában, a lövést Tóth bravúrosan kiütötte a jobb alsó sarok elől. A 26. percben egy formás jobb oldali támadás után Drazic fejelte le a labdát, azonban a védők gyűrűjében helyezkedő Molnár előtt elsuhant a játékszer. Két perccel később újra együttesünk veszélyeztetett, Kállai K. életerős lövése a menteni igyekvő Spandlerről vágódott le. A 31. percben váratlanul előnybe kerültek a vendéglátók; Sigér beívelése után Csongvai fejelte vissza a labdát, Stefanelli pedig 5 méterről a jobb alsó sarokba helyezett. A 33. percben Fiola lövését követően Pillár fejjel tisztázott. A 40. percben egy hazai bal oldali sarokrúgás után Stefanelli 16 méteres kísérlete suhant el a kapu fölött, nem sokkal később Schön távoli próbálkozása szintén a kapu fölött hagyta el a játékteret.Fordulás után is a hazaiak játszottak mezőnyfölényben. A 48. percben Christensen veszélyes bal oldali beadásáról többen is lemaradtak középen. A játék képe a folytatásban sem változott, de a hazaiak fölénye meddőnek bizonyult, csapatunk jól védekezett. Az első óra végén cserélt együttesünk, Csekét Szolgai váltotta. A 62. percben megduplázták előnyüket a vendéglátók, Christensen 18 méterről szép mozdulattal a jobb alsó sarokba helyezett. Ezután kettős cserét hajtottak végre a házigazdák, Stefanelli és Gradisar helyett Karamoko és Katona érkezett. A 66. percben közel jártak a harmadik gólhoz a hazaiak, Schön 20 méteres távoli lövését Kovácsik elvetődve tolta a bal oldali kapufára. A 68. percben büntetőhöz jutottak a vendéglátók, miután Lukic kezére pattant a labda. A 11-est Christensen magabiztosan a bal alsó sarokba rúgta. Ezután újra változtattak a dunántúliak, Bese helyett Pető állt be. A 75. percben megszerezték a negyedik gólt is a házigazdák, Kovácsik bravúros védése után Karamoko lőtt közelről a léc alá. Ezt követően mindkét csapat cserélt. Csapatunkban Drazic helyére Szalai, Szilágyi helyére Ugrai, míg Brtan helyére Karnitski érkezett, a hazaiaknál pedig Schönt és Christensen-t Berki és Kovács P. váltotta. A 79. percben Vajda átadása után Szalai tüzelt kapura, Tóth elvetődve hárította a lövést, de a játékvezető les miatt szabadrúgást ítélt a hazaiak javára. A 83. percben újabb hazai gól született, Berki talált a bal alsó sarokba 18 méterről. Ezután kihasználta utolsó cserelehetőségét is együttesünk, Kállai K. helyett Kócs-Washburn lépett pályára. A 87. percben Serafimov fejelt közelről a felső lécre, újabb gól azonban már nem született, a Fehérvár magabiztos győzelmet aratott csapatunk ellen.A mérkőzés jegyzőkönyve:Fehérvár FC – Mezőkövesd Zsóry FC 5-0 (1-0)Székesfehérvári Sóstói Stadion, néző. Vezette: Antal Péter (Kóbor Péter, Belicza Bence Péter)Fehérvár FC: Tóth – Bese (Pető 71. p.), Fiola, Serafimov, Spandler, Schön (Berki 77. p.) – Sigér, Csongvai, Christensen (Kovács P. 77. p.) – Stefanelli (Katona 63. p.), Gradisar (Karamoko 63. p.). Vezetőedző: Bartos GrzelakMezőkövesd Zsóry FC: Kovácsik – Kállai K. (Kócs-Washburn 84. p.), Pillár, Lukic, Szivacski – Szilágyi (Ugrai 76. p.), Cseke (Szolgai 59. p.), Brtan (Karnitski 76. p.) – Vajda, Drazic (Szalai 76. p.), Molnár. Vezetőedző: Milan MilanovicGólszerzők: Stefanelli (31. p.), Christensen 2 (62. p., és 69. p.,utóbbi 11-esből), Karamoko (75. p.) Berki (83. p.)

Fotó: fehervarfc.hu