A Dunaújváros elleni hazai 4-0-ás győzelemmel a nyártól újra az első osztályban szerepelhet felnőtt együttesünk.

Mezőkövesd Zsóry FC – Dunaújváros PASE: 4-0 (3-0)
Mezőkövesd, 4300 néző, vezette: Botló Béla (Erős G., Berettyán P.)

Mezőkövesd Zsóry: Dombó – Fótyik, Szilvási (Orosz 64.), Devecseri, Hegedűs, Vági, Szatmári, Nicorec, Frőhlich (Heffler 84.), Tóth B., Sós B. (Csirmaz 74). Vezetőedző: Pintér Attila

Dunaújváros: Dániel Cs. – Abért B., Koval, Lorentz, Tamaskó, Huszárik, Vajda D., Rosta (Takács Sz. 59.), Tóth T., Szellák, Kercsó. Vezetőedző: Dobos Barna

Gólszerzők: Vági (1., 56.), Sós B. (20.), Tóth B. (27.)

Egy lépés választotta el az élvonaltól csapatunkat, ezt a lépést pedig sikerült megtennünk. A Himnusz közben a közel megtelt lelátókat kék és sárga kartonlapokkal fedték be a szurkolók, akik hamarosan gólnak örülhettek. Az első percben szöglethez jutottunk, a beadásba Hegedűs csúsztatott bele, a hosszún érkező Vági és Devecseri közül pedig előbbi lőtt estében a kapu bal oldalába. Nem álltak le a mieink, Sós távolról, Nicorec pedig 11 méterről próbálkozott, lövésük nem sokkal ment mellé. A huszadik perc környékén kétszer kellett védenie Dombónak, a második kimaradt újvárosi lehetőséget pedig megtorolták a mieink, Szatmári indította Sóst, aki a kapus alatt a hálóba lőtt. A 27. percben már 3-0 volt, Nicorec jobb oldalról adott be középre, Tóth Bence pedig a 11-es pontról nagy erővel fejelt a kapu bal oldalába, Dániel csak beleérni tudott. A félidő hátra lévő részében folyamatosan veszélyben forgott a vendégek kapuja, Fótyik fejese mellé szállt, Frőhlich egyik lövését Dániel hárította, a másikat a kapufa, de Sósnak is volt egy szép lövése, amely kevéssel, de elkerülte a kaput.

A második félidőben már kevesebb helyzet akadt. Vajda szépíthetett volna az 50. minutumban, de lövése elkerülte a kaput. Az 56. percben jött az újabb kövesdi találat, a jobb oldalról Vági passzolt Tóthhoz, nem volt les, majd immár a bal oldalon érkezve visszakapta a labdát, s lőtte azt a rövid sarokba. A folytatásban még Sósnak, Váginak, Tóthnak és Frőhlichnek is volt egy-egy helyzete, ezek kimaradtak, de senki sem bánta, hiszen a lefújást követően ünneplés kezdődött. Két év múltán ismét az nb1-ben szerepelhet csapatunk.