Nem tudta megszakítani rossz idegenbeli sorozatát csapatunk, így a bronzéremre is csak matematikai esélyünk maradt.

Soproni VSE-GYSEV – Mezőkövesd Zsóry 1-0 (1-0)
Sopron, 800 néző, vezette: Szabó Zs. (Kepe, Kulman)
Sopron: Halasi – Bobál D., Eszlátyi, Holdampf, Horváth P. (Pados), Fazakas, Deme (Erdélyi), Szabó L., Zamostny (Pintér), Jovetics, Kapacina. Vezetőedző: Supka Attila
Mezőkövesd: Kunsági – Sváb, Gengeliczki, Dvorschák, Búrány, Baracskai (Balajti), Takács P., Szeles (Nyilas), Tajthy, Molnár, Máté (Lukács). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gól: Zamostny (4. perc)

Melyik sorozat szakad meg, ez volt a kérdés a Sopron elleni találkozón. A hazaiak két hónapja veretlenek voltak, s zsinórban négyet nyertek hazai pályán, míg a mieink fél éve nem nyertek idegenben. Nem indult jól számunkra a találkozó, hiszen már a negyedik percben hátrányba kerültünk, Zamostny a negyedik percben egy védelmi hibát kihasználva vezetést szerzett a Sopronnak. Innentől kezdve a mieinknek kellett kezdeményeznie és kockázatot vállalnia, míg a hazaiak a kontrákra építhettek. Nagy helyzetek nélkül folytatódott a találkozó, veszélyt az első félidőben Szabó kapufája és Kapacina távoli szabadrúgása jelentett, utóbbit Kunsági fölé ütötte.
A második félidőben Kapacina szabadrúgása már elkerülte a kaput, Zamostny pedig közelről nem találta el a labdát. A 72. percben Holdamf lövését tolta kapufára Kunsági. Lucsánszky  cserékkel próbált változást vinni a játékba, Balajtinak volt is egy jó lövése, de gól nem lett belőle. Hiába tett meg mindent az egyenlítésért csapatunk, végül pont nélkül távoztunk Sopronból. Hátrányunk immár hét pont a harmadik Békéscsabával szemben, miközben három mérkőzés van hátra a bajnokságból.

Lucsánszky Tamás: Buta gólt kaptunk a mérkőzés elején, ezt követően 8-9 emberrel védekezett a Sopron, s kontrákra játszott. Mindössze egy nagy helyzetünk volt Balajti révén a végén, de az kimaradt. Az első hatvan percben egy párharcot sem nyertünk, nem éreztük át, hogy ez egy párharcokról szóló játék lesz.  Az utolsó 20-25 percben pedig mindent megpróbáltunk az egyenlítés érdekében, erőlködtünk, de az akarás görcsössé vált. Hiába volt a mezőnyfölényünk. Azt kell, hogy mondjam, aki hatvan percig így játszik, ilyen hozzáállással, az nem tud feljutni, nem tud idegenben mérkőzést nyerni. Van három mérkőzésünk, amelyeket le kell játszanunk, ezeken a lehető legtöbb pontot szeretnénk begyűjteni.

Supka Attila: Megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Azokat a szituációkat mi nyertük meg a mérkőzésen, ami mérvadó volt a mérkőzésen. Főleg a középpályán, azok a játékosok is párharcokat nyertek, akiknek ez eddig nem volt erőssége. Amellett sem mennék el szó nélkül, hogy a második félidőben rengeteg helyzetet kidolgoztunk, amiből gólok is születhettek volna. Fontos győzelem volt ez számunkra, már csak azért is, hogy az utolsó három mérkőzésbe úgy tudjunk bele menni, hogy az öltözőben, a játékosokkal közösen kitűzött célt el tudjuk érni a bajnokság végére. A jövő héten Gyirmóton játszunk megyei rangadót, ahol szintén szeretnénk eredményesek lenni.