Gólzáport hozott a második félidő a Cegléd elleni mérkőzésen, Medgyes első bajnoki gólját szerezte a klub színeiben.

Mezőkövesd Zsóry – Ceglédi VSE 4-1 (1-0)
Mezőkövesd, 800 néző, vezette: Kovács J. (Becséri, Szalai)
Mezőkövesd: Kunsági – Sváb, Dvorschák, Szeles, Hegedűs Cs., Tajthy, Kulcsár (Nyilas), Takács (Medgyes), Hegedűs D., Molnár, Bajzát (Máté). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Cegléd: Tóth – Dóczi, Albert, Makrai, Farkas, Vattai (Urbán), Szabó D. (Farkas), Koós, Balog, Koncz, Majoros (Kormos). Vezetőedző: Szabó István
Gólszerzők: Takács P. 2, Bajzát, Medgyes, ill. Balog
Sárga lap: Hegedűs D., Tajthy, ill. Balog

Tíz percnyi tapogatózás után két óriási helyzete is volt a Mezőkövesdnek, előbb a jó kiugratást kapó Molnár elől szedte föl a labdát a kapus, majd Bajzát emelése csattant a felső lécen. Az első nagyobb vendéghelyzet a 19. percben alakult ki, a balról érkező beadásra Koós érkezett becsúszva a hosszún, de végül kirúgás következett. A 22. percben megszületett az első találat, Sváb beadására középen Molnár érkezett, ám jött Tóth kapus is, aki azonban középre ütötte a labdát Takács elé, aki 16-ról higgadtan a kapuba emelt.

A vendégek szögletből, a kövesdiek szabadrúgásból teremtettek veszélyt, Kulcsár szabadja éppen fölé ment a 28. percben. A 34. minutumban Koncz 10 méterről lőtt a kövesdi kapu mellé egy tömegjelenet után, majd Bajzát percei következtek, előbb 16-ról lőtte fölé, majd kapott egy jó kiugratást, s bal külsővel a hosszút célozta meg, ám Tóth bravúros vetődéssel még beleért a labdába, így nem született meg a második kövesdi találat. A 42. percben Farkas jó 25 méteres, lapos lövése lepte meg Kunságit, aki végül lábban hárítani tudott. A félidőt Tajthy 16-ról eleresztett lövése zárta.

A második félidő is álmosan kezdődött, ám az 51. percben felébredt a publikum, Kulcsár esett el a büntetőterületen belül, de nem járt 11-es. A 62. percben óriási egyenlítési lehetőséget puskázott el a Cegléd, hiszen Szabó fejelhetett tisztán öt méterről, de a földre stukkolt, így maradt az 1-0. Nem sokáig, mert egy perc múlva a felező vonalnál Bajzát kapott labdát, végigvitte a ceglédi térfélen és 20 méterről a kapus fölött a kapuba emelt. Jó tíz perc telt el helyzet nélkül, amikor jött a harmadik kövesdi találat, a félpályánál Takács kapott labdát, majd hosszúnak tűnő labdával szöktette a bal oldalon Bajzátot. A csatár végül befutotta a labdát, s középre adott, az érkező Takács pedig a hálóba fejelt.

A hajrában már az időt húzta csapatunk, amikor a 82. percben a védelem nem tudott felszabadítani, két ceglédi támadó fejelte tovább a labdát a 16-oson belül, míg aztán a harmadik szereplő, Balog szépen ívelt fejessel szerezte meg a szépítő találatot. Majdnem megszerezték a második gólt is a 89. percben, a főszereplő ismét Balog volt, aki tisztán lőhetett 15 méterről, de a jobb kapufát találta el. A kipattanót Kormos lesen várta. Az ellentámadásból viszont megszületett a negyedik kövesdi találat, Máté beadását Medgyes váltotta gólra, öt méterről lőtt a jobb alsóba. A ráadásban még Nyilas hagyott ki egy ziccert pár méterről, Tóth védése után azonban meg is szólalt a hármas sípszó.

Lucsánszky Tamás: Az első félidőben azt játszottuk, amit megbeszéltünk, de kicsit lassabban, de előnyhöz jutottunk. A második félidőben volt egy holtpont, de átlendültünk rajta, jókor jött a második gól. Utána jól játszottunk és ilyen arányban is megérdemelten győztünk.

Szabó István: A Mezőkövesdet jobb képességű labdarúgók alkotják, s két-három húzóemberük el is döntötték a mérkőzést. A fordulópontokból rendre ők jöttek ki jól. Az első gól után futnunk kellett az eredméyn után, ez pedig nem a mi játékunknak kedvezett.