Hétgólos összecsapáson, 4-3-as győzelmet aratott csapatunk a forduló előtt 3. helyen álló Paks ellen!

A dobogó legalsó fokát elfoglaló Paks látogatott Mezőkövesdre az OTP Bank Liga 14. fordulójában ma délután. Ellenfelünk Bognár György irányításával remekül szerepel a bajnokságban, legutóbbi 9 találkozóból mindössze egyet veszített el 6 győzelem és 2 döntetlen mellett. A paksiak az előző körben a MOL Fehérvárt látták vendégül és a hajrában szerzett góllal 1-0-ra győztek. Csapatunk Pintér Attila vezetésével három bajnoki mérkőzést játszott le eddig a találkozóig, a mérleg 1 győzelem és 2 vereség. Labdarúgóink két héttel ezelőtt egy 7 mérkőzéses nyeretlen szériát zártak le a DVTK elleni 2-1-es győzelemmel, az előző fordulóban viszont Zalaegerszegen 3-0-s vereséget szenvedtek. Az egymás elleni mérleg a paksiaknak kedvez, ellenben a legutóbbi találkozót együttesünk nyerte meg, miután Berecz és Cseri találataival 2-1-es sikert értünk el a Tolna megyei városban. Ez egyben sporttörténeti siker volt, hiszen először diadalmaskodtunk bajnoki mérkőzésen a Paks vendégeként.
Csapatunk kezdője a múlt heti Zalaegerszeg elleni mérkőzéshez képest három helyen változott, Szeles, Katanec és Jurina helyett Nesterov, Karnitski és Serderov kezdett. A vendégeknél két változás történt a MOL Fehérvár elleni találkozóhoz képest, Haraszti és Kulcsár maradt ki, helyettük Gévay és Ádám lépett pályára.

Jól indult az összecsapás, ugyanis együttesünk azonnal vezetést szerezhetett volna, Nagy D. lépett ki remek ütemben az első percben, 14 méteres lövése után a labda a bal oldali kapufáról vágódott az alapvonalon túlra. A 6. percben ismét közel jártunk a gólszerzéshez, Besirovic beadását követően Cseri lőtt közelről a kapu mellé. Egy perccel később a vendégek is gólt lőhettek volna, Bognár távoli lövését azonban Szappanos magabiztosan kivédte. A 13. percben kényszerű cserét hajtottak végre a vendégek, Böde helyére Kulcsár érkezett. Hét perccel később pedig megszereztük a vezetést, egy szép akció végén előbb Besirovic beadása után Nagy D. lépte át a labdát, a paksiak felszabadítottak, de a játékszerre Karnitski lecsapott, majd jó 20 méterről a jobb felső sarokba bombázott. A 24. percben Szappanos öklözte ki a labdát, amit Sajbán egyből kapura emelt, azonban a játékszer a háló tetején landolt. Az első félóra végén Osváth veszélyes beadását követően Karnitski mentett szögletre. A 33. percben ismét eltaláltuk a bal oldali kapufát, ezúttal Serderov passza után Berecz tüzelt, Gévay lábához még hozzáért a labda, mielőtt telibe találta a lécet. A szöglet után Farkas lőtt ígéretes helyzetben, a védőkről ezúttal is szögletre pattant a játékszer. A 36. percben Osváth veszélyes beadását sikerült kivágni a kapu előteréből, majd néhány másodperc múlva Sajbán került a földre Nesterov szorításában a 16-oson belül, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Ádám magabiztosan értékesítette. Csapatunk gyorsan válaszolt a vendégek találatára, egy szép támadás végén Karnitski passzát követően Besirovic gurított közelről a kapu bal oldalába egy higgadt csel után a 39. percben. A vendégek a ráadásban még veszélyeztettek, Bognár távoli lövése azonban kevéssel elsuhant a kapu bal oldala mellett.
A szünetben kettőt cseréltek a paksiak, Gévay és Balogh B. helyett Szakály D. és Haraszti folytatta a játékot, majd néhány perccel később együttesünk is változtatott, Serderov helyére Vutov érkezett. Egy perccel ezután Vutov máris gólt ünnepelhetett, Nagy D. passza egy paksi védő fejéről éppen elé került, a támadó 7 méterről higgadtan a kapuba helyezett. Nem késett sokáig a vendégek válasza, akik az 57. percben szépítettek, Bertus jobb oldali szöglete után Ádám a védőket megelőzve a hálóba bólintott. A 63. percben Haraszti lőtt éles szögből kevéssel a bal felső sarok mellé. Ezután kettős cseréről határozott Pintér Attila vezetőedző, Cseri és Nagy D. helyett Martic és Jurina, a túloldalon kevéssel ezután Sajbán helyett Nagy R. érkezett. A cserék között nagy tűzijáték alakult ki a Duna-parti gárda kapuja előtt; Besirovic tört be a 16-oson belülre, lövésébe Hegedüs nagy bravúrral beleért, majd Jurina ismétlése egy védőről vágódott le. Ezt követően a sárga lapok kapták a főszerepet, rövid idő alatt Kulcsár, Pillár és Osváth is besárgult. A 76. percben újra cseréltek a látogatók, Osváthot Csősz váltotta. Három perccel később nagy lépést tettünk a győzelem felé, Vutov jobb oldali szöglete után Pillár első kísérletét Hegedüs nagy bravúrral kiütötte, a kipattanót védőnk magabiztosan a léc alá lőtte, így újra kétgólos előnybe kerültünk. A záró 10 percben is nagy iramot diktáltak a csapatok, de nagy helyzet nem alakult ki a kapuk előtt. A 88. percben hazai csere következett, Vadnait Vajda váltotta. A 93. percben Bognár szépségdíjas távoli lövésével ismét felzárkózott egy gólra a Paks, azonban ezután az eredmény már nem változott, így csapatunk nagyon értékes és fontos győzelmet aratott. Együttesünk a sikernek köszönhetően a 9. helyen áll 14 ponttal.

A mérkőzés jegyzőkönyve:
Mezőkövesd Zsóry FC – Paksi FC 4-3 (2-1)
Mezőkövesd, Városi Stadion, zárt kapus.
Vezette: Bognár Tamás (Buzás Balázs, Farkas Balázs)

Mezőkövesd Zsóry FC: Szappanos – Farkas, Nesterov, Pillár, Vadnai (Vajda 88. p.) – Berecz, Karnitski, Cseri (Martic 65. p.) – Besirovic, Serderov (Vutov 51. p.), Nagy D. (Jurina 65. p.) Vezetőedző: Pintér Attila

Paksi FC: Hegedüs – Szélpál, Böde (Kulcsár D. 13. p.), Szabó J. – Osváth (Csősz 76. p.), Bertus, Balogh B. (Szakály D. 46. p), Gévay (Haraszti 46. p.) – Bognár, Ádám, Sajbán (Nagy R. 69. p.). Vezetőedző: Bognár György

Gólszerzők: Karnitski (20. p.), Besirovic (39. p.), Vutov (52. p.), Pillár (79. p.), illetve Ádám 2 (37. p., 11-esből, 57. p.), Bognár (93. p.)

Sárga lap: Vadnai (51. p.), Nesterov (58. p.), Szakály D. (66. p.), Szappanos (67. p.), Kulcsár (71. p.), Pillár (73. p.), Osváth (73. p.), Besirovic (83. p.), Martic (93. p.), Jurina (95. p.)

Pintér Attila: „Azt gondolom, hogy egy jó formában lévő, jó focit játszó Paksot sikerült legyőzni a mai mérkőzésen. Saját magunknak tettük nehézzé a találkozót, de hiába közelített mindig a Paks, volt tartásunk, nagyon bátran játszottunk, bár voltak olyan periódusok, amikor még bátrabban is játszhattunk volna. Nagyon szerettük volna a győzelmet, a csapat mindent megtett azért, hogy ezt a mérkőzést megnyerje. Sok sikert kívánok a vendégeknek, ma is megmutatták, hogy magyar labdarúgókkal is lehet jó minőségű játékot produkálni!”

Bognár György: „A hazai csapat győzelme megérdemelt, a játék minősége ezúttal nem volt megfelelő, lassabban, körülményesen játszottunk, mint megszoktuk. Böde korai kiválásával a védelmünk veszített a stabilitásából, a második félidőben két belső védős rendszerre álltunk át. Azt hozzáteszem, hogy még mindig jobb egy ilyen sokgólos, élvezetes mérkőzést játszani, mintha 0-0, vagy 1-0 lenne az eredmény.”

(Fotó: Gál Péter)