A mai napon edzőmérkőzést játszott a Mezőkövesd Zsóry FC a Budafok otthonában. A találkozón vendég siker született, a végeredmény 0-3.

A tegnapi napon már hírt adtunk arról, hogy a Mezőkövesd Zsóry FC első csapata a válogatott szünetben sem marad mérkőzés nélkül, hiszen a fővárosban várt rájuk egy barátságos találkozó. Habár a Merkantil Bank Liga küzdelmeit erősíti a Budafoki MTE, könnyű találkozóra egyáltalán nem lehetett számítani, hiszen a vendéglátók jelenleg feljutó pozícióban találhatók a tabellán.

Az első félidőben remek futballt bemutatva, élvonalbeli csaapthoz méltó módon kétgólos előnyt alakított ki a sárga-kék alakulat. Elsőként Vajda Sándor vette be Póser kapuját, majd Berecz Zsombor véglegesítette az első negyvenöt perc eredményét (0-2).

A szünetben minden cserejátékosnak lehetőséget adott Kuttor Attila, így pályára lépett Dombó, Karnitski, Pekár, Nagy és Barbosa is, aki próbajátékon szerepel a Mezőkövesdnél. Kapott gól nélkül, azonban egy Nagy Dániel találattal színesítették a második félidőt a borsodiak, ezzel kialakítva a 0-3-as végeredményt, az amúgy remekül helytálló Budafokiakkal szemben.

Újra bebizonyosodott, hogy a legjobb edzés a mérkőzés, a következő hétvégén pedig már fordulót rendeznek az OTP Bank Ligában. Az ellenfél a nyáron feljutó Kaposvári Rákóczi FC lesz.